۵ کاری که قبل از ۱۸ سالگی باید انجام داد

دوران نوجوانی از بسیاری جهات به دلیل بالا و پایین شدن احساسات و شناختی که نسبت خود جدید پیدا می کنید دارای اهمیت زیادی است. این دوره پیش از بزرگسالی آخرین سال هایی است که شما فرصت تجربه کردن برخی مسائل را دارید بنابراین معطل نکنید نگاهی به این فهرست بیندازید و ببینید چه چیزی را از قلم انداخته اید.

  1. موهای خود را رنگ کن

دوران نوجوانی تنها فرصتی است کهبدون اینکه نگران باشی دیگران درموردت چه قضاوتی خواهند کردمی توانی موهای خود را به هر رنگی که می خواهی درآوری بنابراین دست به کار شو و قبل از آن که مجبور شوی لباس های رسمی بپوشید موهای خود را به رنگ های بنفش و صورتی درآور و از خود و شوخی کردن با خودت لذت ببر.

11

  1. خاطرات خود را بنویس

شک نکن زمانی که بزرگ تر شوی با یادآوری خاطرات گذشته دلتمی خواهد بدانی که در آن موقعیت توی نوجوان به چه فکر می کردی و چه احساسی داشتی. به خود واحساساتت احترام بگزار و با نوشتن آن ها برای همیشه ماندگارشان کن.

22

  1. مراقب پوستت باش

بله توی ۱۴ ساله پوست بی نظیری داری که احتیاجی به هیچ کرمی ندارد اما مطمئن باش در سال های آینده لک های زیادی به خاطر آفتاب روی پوستت می ماند بنابراین بهتر است که از حالا خودت را به استفاده از کرم ضد آفتاب عادت دهی.

قول می دهم چند سال دیگر از من بابت این توصیه تشکر خواهی کرد.

33

  1. خانواده ات را بشناس

شما تا ابد با پدر، مادر و خواهر و برادرت زندگی نخواهی کرد و در نهایت به دلیل دانشگاه، کار و یا ازدواج مجبور به ترک آن ها خواهی بود. بنابراین از آخرین سالهایی که می توانی با آن ها باشی نهایت استفاده را بکن و با آن ها وقت بیشتر بگذران و سعی کن خاطرات به یادماندنی و شیرین با آن ها بسازی چون در آینده تنها چیزی برایت می ماند همین خاطرات است.

44

  1. ورزش کن

دوره نوجوانی زمانی است که بدن تو فرم می گیرد و ورزش می تواند تأثیر مهمی در آن داشته باشد. لازم نیست عضو تیمی شوی و به صورت حرفه ای ورزش کنی. پیاده روی، دویدن و یوگا براین هدف کافی است. جدا از اینکه با این ورزش ها زیبای دن خود را حفظ می کنی برای سال های آینده عادت به ورزش کردن را در خود ایجاد کرده ای و شک نکن در دراز مدت به نفعت خواهد بود.

55

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. Mohi گفت:

    عالی بود، کاش بیشتر مینوشتین …مثلا در مورد احساسات مختلف و مقایسه نکردن خود با دیگران… تو یه برنامه تلویزیونی مجری می‌گفت تو ۱۸سالگی که بچه ها تازه تصمیم میگیرن گواهینامه بگیرن آقای x قبل این سن چند تا مدال آورده وو فلان…خیلی بد گفت ایشون چون خیلی ها پول ندارن بتونن برن سراغ ورزش قهرمانی نباید مقایسه بشن که… بدتر بااین حرفا دلمون سوزوند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *