۱۰ نکته در خصوص رشته دامپزشکی در آمریکا

تحصیل در رشته دامپزشکی در آمریکا

۱-در ایالات متحده امریکا ۳۰ دانشکده دامپزشکی وجود داره که هر ساله چیزی حدود ۳۰۰۰ دانشجو از اون فارغ التحصیل میشن.

۲- در اونجا شما می تونید، در صورت علاقمند بودن به مراکز نگهداری حیوانات سر بزنید و تو مراکز دام پزشکی محله تون به کسب تجربه بپردازید. بیشتر دانشکده های دامپزشکی روالشون اینجوریه که حداقل از شما ۴۰۰ ساعت تجربه ی سر کار داشتن با حیوانات رو انتظار دارن.

۳- شما احتمالا در آخر تحصلیتون در دبیرستان و وارد شدن به کالج دام پزشکی باید تو یه امتحان نهایی شرکت کنید و مدرک اونو بگیرید. این امتحان شامل سوالات استانداردیه که اساتید دام پزشکی اونا رو طرح میکنن.

۴-تو دانشکده های مختلف دنیا این امتحانا ممکنه به شکل های مختلفی اجرا بشه. اکثر این آزمون ها برای محک زدن شما هستن که آیا آمادگی شو دارید که به مراحل بالاتر برید یا نه. همین طور کسب نمرات قبولی هم تو دانشکده های مختلف نوسان داره.

۵-فقط ۲۸ دانشکده دامپزشکی در امریکا هستن که به طور کامل این دوره ها رو برگذار می کنن. شهریه ی پرداختی شما هم از دانشکده ای به دانشکده ی دیگه متغیره

۶-در دانشگاههای آمریکا برنامه ی دانشکده های دام پزشکی به طور معمول قبل از گرفتن دکترا چهار ساله س. فقط دو تا دانشگاه در امریکا هست که دوره های ۳ ساله دارن، یکی سینت متئو و دیگری راس. واحد های تعیین شده برای دانشجو های دامپزشکی شامل آناتومی، فیزیولوژی، بیوشیمی، دارو شناسی هست به علاوه واحد های تخصصی این رشته مثل جراحی و پزشکی.

۷-برای گرفتن اپلای شما لازمه سه تا نامه داشته باشید: یه نامه از استاد راهنماتون، یه نامه از یه دامپزشک و یکی هم نامه ای از فردی ماهر به انتخاب خودتون. سعی کنید با استاد راهنماتون ملاقات داشته باشید. این کار نشون میده که به گفته های اونا اعتماد دارید. هیئت علمی دانشکده مربوطه هم با این کار شما متوجه میشه از شخص مورد اعتمادی نامه فرستادید.

هزینه تحصیل در رشته دامپزشکی در آمریکا

۸-آمادگی برای کسب درآمد حین تحصیل در دامپزشکی. مثل خیلی از رشته های دیگه، تحصیل کردن تو رشته ی دامپزشکی هم هزینه داره.در ایالات متحده برای هر دانشجو چیزی حدود ۲۲۵۰۰ دلار سالانه هزینه بر میداره که برای دانشجوهای خارجی این کشور این مبلغ حدود ۴۶۰۰۰ دلار تموم میشه. و به طور متوسط هزینه ی کلی تحصیل او این دانشکده ها در نهایت مبلغی حدود ۱۳۵۰۰۰ دلار میشه

۹-حقوقی که شما در سال های اول تحصیلتون تو این رشته می گیرید احتمالا خیلی کمتر از حقوقیه که یه دانشجوی پزشکی یا دندون پزشکی می گیره. در امریکا حقوق متوسط ابتدایی چیزی حدود ۶۷۰۰۰ دلار سالیانه س که این مبلغ در شهر های مختلف متفاوته.

۱۰- برای تحصیل بدون بورس، تنها گزینه های پیش رو گرفتن وام های کمک تحصیلی هستن که دولت به دانشجو ها میده. بعضی از وام ها هستن که فقط مختص حوزه های سلامت و تغذیه ان، که دانشجو ها می تونن از چنین وام هایی استفاده کنن

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *