یازده نکته که برایتان درس خواندن در تابستان را راحت می‌کند

در تابستان که کارهای زیادی به غیر از درس خواندن وجود دارد، برای برخی از دانش‌آموزان سخت است که پای کتاب و درس بنشینند در حالی که بقیه بیرون دارند تفریح می‌کنند. این یازده نکته به شما کمک می‌کند که درس خواندن و تفریح کردن را با هم ترکیب کنید و از تابستان تان لذت ببرید.

هرچقدر زودتر تر خواب بیدار بشوید، زودتر درستان تمام می‌شود

۱-هرچقدر زودتر تر خواب بیدار بشوید، زودتر درستان تمام می‌شود

خودشه! خروس سحرخیز باشید! زود بیدار شدن اون هم در تعطیلات کار هرکسی نیست. اما واقعیت این است که در تابستان به دلیل گرما و ساعات روشنی بیشتر، نمیتونید یک خواب طولانی داشته باشید. پس اگر آدم کودک درون تنبلش رو شکست بده و زودتر شروع به درس خوندن کنه، میتونه زودتر هم از درس خوندن خلاص بشه و با دوستاش بیرون بره. از طرفی هم سر ظهر و تو گرما بیرون رفتن اصلا حال نمیده!

۲-توی برنامه درسیتون تفریح رو هم قرار بدید

همه میدونن که چقدر بده وقتی برای دس خوندنت پایانی متصور نیستی. آدم هی میخونه و هی میخونه تا اینکه دیگه حوصله اش سر میره و درسش هم دیگه پیش نمیره. قبل از اینکه این اتفاق براتون بیفتته یک برنامه درسی تهیه کنید که اجراش براتون لذت بخش باشه. یعنی: وقتی میدونید که سه ساعت پشت سر هم درس خوندید و الان سزاوار یک ساعت استراحت هستید که توش کارهایی رو انجام بدید که براتون لذت بخشه، پس اون یک ساعت رو توی برنامه تون قرار بدید چون سه ساعت درس خوندنتون موثر تر میشه.

نوشیدنی خنک فراموش نشه!

۳-نوشیدنی خنک فراموش نشه!

یکی از بدی های تابستون اینه که نوشیدنی ها خیلی سریع گرم میشند. برای حل این مشکل و اینکه علاقه تون به درس خوندن حفظ بشه میتونید از یخچال های خیلی کوچکی که با برق یو اس بی لپتاپ یا کامپیوتر کار میکنند استفاده کنید تا وقتی داراه درس خوندن براتون سخت میشه یک نوشیدنی خنک خستگیتون رو در ببره!

۴-پیکنیک درسی با دوستان!

قطعا شما تنها فردی نیستید که مجبوره تو تابستون درس بخونه. میتونید با دوستای دیگه تون هم که با مصیبت درس خوندن تو تابستون دست . پنجه نرم میکنند هماهنگ کنید و باهم به یک پیکنیک درسی برید. اینطوری از یک طرف از فضای حوصله سربر اتاق فاصله میگیرید و از طرفی دوستاتون رو میبینید و در غم هم شریک میشید!

بستنی به عنوان پاداش!

۵-بستنی به عنوان پاداش!

بستی تو وقت های اسراحت بین درس خوندن خیلی میچسبه! به خودتون برای مقداری که درس خوندید بستنی جایزه بدید؛ ایطوری برای ادامه درس خوندن هم خیلی انگیزه تون بیشتر میشه.

لایتر(ماژیک) های رنگی تهیه کنید

۶-لایتر(ماژیک) های رنگی تهیه کنید

آدم وقتی یک متن طولانی رو میخونه خیلی راحت نکات مهم رو در متن گم میکنه و بعد از خودش میپرسه: این نکته که الان تو ذهنمه کجای متن بود؟ برای اینکه این اتفاق براتون نیفته، نکات مهم رو با لایتر علامت بزنید. اینطوری نکات مهم رو خیلی سریع پیدا میکنید و کتابتون خوشگل میشه! و کسی که دیگه خیلی زرنگه، نکاتی که زیرشون خط کیشده رو روی کاغذ های کوچک مینویسه و جاهای مختلف خونه میذاره و همینطور که تو خونه راه میره درس هم یاد میگیره!

۷-لا به لای کتاب‌هاتون سورپرایز قایم کنید!

مطمئنا با خودتون گفتید که این فصل رو میخونم بعدش یک استراحت کوتاه میکنم مخوصا وقتی باید یک کتاب طولانی رو بخونید. ولی بجای اینکه وقت های استراحتتون رو وابسته به پایان فصل کنید، میتونید چندتایی سورپرایز کوچک به برگه های کتابتون بچسبونید. مثلا روی کاغذ بنویسید که الان وقت بستنیه و روی یکی از صفحات کتاب بچسبونید!

۸-یک پنکه کوچک روی میز تحریر بگذارید!

درسته که پنکه یو اس بی داشتن یکم لوس بازیه ولی اگر بخوایم صادق باشیم، بیرون وجشتناک گرمه و دمای پردازنده لپتابمون هم میتونه تا نزدیکای صد درجه سانتیگراد برسه پس بد نیست که اگر یه باد خنکی هم بوزه!

زیر درخت بنشینید!

۹-زیر درخت بنشینید!

از اینکه مدام توی خونه درس بخونید صرف نظر کنید. شما میتونید به پارک های خلوتی که میشناسید برید و زیر درخت بنشینید و درس بخونید. فضای گل و درخت باعث میشه کاراییتون بالا بره!

۱۰-محل درس خواندتون رو عوض کنید و به پیاده روی برید!

وقتی آدم برای مدت طولاتی یک جا بشینه، نمیتونه دیگه به راحتی تمرکز کنه و نیاز داره که یک هوایی به کله اش بخوره! تابستون برای پیاده روی رفتن خیلی مناسبه و حال و هوای آدم رو عوض میکنه.

۱۱-حبه های یخی خوشمزه درست کنید!

برای اینکه موقع درس خوندن گلوتون تازه باشه، بهتون پیشنهاد میکنیم که برای خودتون حبه های یخی خوشمزه درست کنید. با این حرکت مزه آب شیر فوق العاده میشه!

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *