گول شبکه های اجتماعی را نخورید!

 تصویر دروغین شبکه های اجتماعی1

رسانه های اجتماعی از جمله اینستاگرم، فیس بوک ، تلگرام ، اسنپ چت، وبلاگ  ، و سایت های دیگر یک راه فوق العاده برای ارتباط با دوستان، افراد مشهور و ورزشکاران و برای دیدن آنچه مورد علاقه شما هست می باشد.

3

اگر می خواهید مانند یک  کاربر زرنگ و دانا از رسانه های اجتماعی استفاده کنید به یاد داشته باشید که آنچه که روبه روی  شما است که همیشه واقعی نیست، و تقریبا هرگز تصویر کامل را به شما نشان نمی دهد.

مردم دوست دارند بهترین تصویر از خود را در رسانه های اجتماعی بگذارند.آنها  عکس هایی از کارهای سرگرم کننده ای که انجام داده اند را  به اشتراک می گذارند و چهره خود را دوست داشتنی و زیبا نشان می دهند. این تصاویر ممکن است در شما این احساس را ایجاد کند که چیزهای خوب یکی پس از دیگری برای آنها  اتفاق می افتد7

از قضا، که  اطلاعات مثبت می تواند اثر منفی داشته باشد.

برای برخی افراد، دنبال زندگی خیلی خوب رفتن می تواند باعث ایجاد نارضایتی در آنها بشود.  تحقیقات نشان داده است که هرچه  زمان بیشتری یک فرد صرف نگاه کردن به پروفایل های رسانه های اجتماعی دیگران کند، بیشتر احتمال دارد فرد به احساسات منفی مانند تنهایی و حسادت دچار شود، و یا اینکه در مقایسه با زندگی دیگران احساس می کند که زندگی اش  لنگ است.

Dove 2-2nd version

تقلبی یا واقعی

گاهی اوقات “خود را خوب نشان دادن می تواند بیش از حد  دروغ باشد. . یک جوان استرالیایی، با نام اونیل، در سال گذشته بیش از ۶۱۲٫۰۰۰ فالور در اینستاگرام داشت. پس از ترک اینستاگرم، او بسیاری از نوشته ها و شرح تصاویر و عکس هایش را عوض کرد او می گوید که عکس ها زندگی واقعی نیست و بیشتر برای فروش محصولات. طراحی شده بودند.

4

البته این کار  ممکن است یک مقدار زیاد از حد  به نظر برسد، اما بسیاری از افراد مشهور مطمئن هستند که هر تصویر آنها می توانند در رسانه های اجتماعی اثر بزرگی بگذارد.
تازه این همه چیز نیست. باید این را هم بدانید که بسیاری از حساب های رسانه های اجتماعی جعلی هستند. با توجه به تحقیقات، تا ۸ درصد حسابهای اینستاگرمی -( یعنی حدود ۲۴ میلیون حساب)-توسط “رباتها” برای فروش کالاها ایجاد شده است. همین طورتعداد زیادی از اکانت های جعلی هستند توسط هکرها درست شده است.

2

این فقط مخصوص اینستاگرام نیست. فیس بوک تخمین می زند که ۲۰  میلیون حساب جعلی در سراسر جهان  وجود دارد. همچنین تخمین زده می شود که بیش از ۴۰ میلیون حساب جعلی در توییتر وجود دارد!

توصیه ما به شما این است که لازم نیست شما استفاده از رسانه های اجتماعی به طور کامل کنار بگذارید. فقط به خاطر داشته باشید که در عین حالی که،  این رسانه ها سرگرم کننده و آموزنده هستند، ممکن است به شما واقعیت را نشان ندهند.

 

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۶

    […] – مقاله بعدی گول شبکه های اجتماعی را نخورید: […]

  2. دی ۱۷, ۱۳۹۶

    […] آنلاین بودن خودتون رو زیاد مشغول نکنین. باید سعی کنین که هر چه کمتر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *