چگونه دوران دبیرستان را بهتر بگذرانیم؟(قسمت اول)

 

ممکن است احساس کنید که گذراندن دوران  دبیرستان برای شما  غیر قابل تحمل است است. حتی گاهی یک روز مدرسه را نتوانید تحمل کیند، چه رسد به شش سال . اما اگر شما بتوانید روابط خود را تقویت کنید ، سرتان در کتاب باشد ، اعتماد به نفس و برنامه ریزی داشته باشید، دبیرستان برای شما جایی لذت بخش خواهد شد اگر می خواهید بدانید که چگونه دوران دبیرستان را بهتر بگذرانید، این مراحل را دنبال کنید:

تقویت روابط سالم

تقویت روابط سالم

 • روابط سالم خود را تقویت کنید:

با سایر دانش آموزان دوست شوید. ار تباط با دیگران میتواند باعث رشد شخصیت شما شود. درس خواندن را بخاطر روابط خود کنار نگذارید اما فراموش نکنید که تفریح داشته باشید خواه در مدرسه و یا خارج از آن. دبیرستان برای شما خیلی سخت میشود اگر دوستی نداشته باشید و یا تعداد دوستانتان کم باشند. هرگز فکر نکنید که کسی که خیلی بین بچه ها محبوب نیست ارزش کمتری  به عنوان دوست دارد ، زیرا این افراد  دارای محبت و سادگی بیشتری هستند و شما میتوانید به راحتی با آنها صحبت کیند و  هرگز در مورد شما پشت سرتان صحبت نمیکنند. بسیاری از آنها به عنوان دوستانی واقعی قابل اعتماد هستند .

دوستان خود را پیدا کنید

دوستان خود را پیدا کنید

 • دوستانی را پیدا کنید که میتوانند به شما چیزی یاد بدهند. مانند یک دوست ورزشکار یا مبصر کلاس و یا دوستی که یک ساز موسیقی را بلد است.
 • – هر چه فعال تر باشید برای شما پیدا کردن دوستان جدید آسان تر خواهد بود اگر شما عضو باشگاه های ورزشی شوید و یا در کلاس های مختلف  شرکت کنید، شما دوستان متنوعی میتوانید پیدا کنید.
 • سعی از  دوستان مشکل دار و یا کسانی که شما را در دردسر می اندازند دوری کنید.
 • از دوستی با افرادی که به شما احساس بدی می دهند یا شما را کسل میکنند، دوری کنید.
 • ارتباط خودتان را با معلمتان تقویت کنید

  ارتباط خودتان را با معلمتان تقویت کنید

 • ارتباط خودتان را با معلمتان تقویت کنید. از سوال پرسیدن نترسید. درخواست کمک نشانه ای از قدرت و بلوغ است. با معلمتان شدیداً مخالفت نکنید. حتی اگر شما فکر می کنید که او اشتباه می کند، زیرا حتی اگر او اشتباه میکند خوب نیست که او جلوی کلاس خجالت زده شود. اگر شما در مورد چیزی احساس می کنید که باید به معلمتان بگویید ، شما می توانید آن را بعد از کلاس با او در میان بگذارید.
 • اگر کسی شروع به اذیت کردن شما کرد، جلویش بایستید

  اگر کسی شروع به اذیت کردن شما کرد، جلویش بایستید

 • ‏‫اگر زمانی مورد آزار قرار گرفتید از دیگران کمک بخواهید. اگر کسی شروع به اذیت کردن شما کرد، جلویش بایستید. از آن فرار نکنید و سعی نکنید با آن کنار بیاید، اما مرز خودتان را با او حفظ کنید.  اگر اینکار را نکنید، در طول دبیرستان هر روز بدتر می شود . قلدرها معمولاً دوست دارندکه شما را از مسیر خارج کنند. دقت کنید که اگر دانش آموز زورگو خواست با شما به شما آزار برساند ، شما سعی کنید که از درگیر شدن با او دوری کنید. هرچند که ممکن است سخت به نظر برسد. اگر شما  واقعا مورد تهدید قرار گرفتید، موضوع را فوراً به والدین، معلمان، و یا مشاور خود بگویید . و اصلاً خجالت نکشید.
 • مشقت را بنویس

  مشقت را بنویس

 • مشقت را بنویس. برای انجام تکالیف مدرسه وقت بگذار. اگر شما تکالیف مدرسه خود را انجام ندهی به احتمال زیاد مجبور خواهی شد در تابستان به کلاس های جبرانی بروی و یا اینکه سال تحصیلی را تکرار کنی. انجام مشق شب نه تنها به شما کمک خواهد کرد که یک درجه در کلاس بهتر شوید ، همچنین آنها شما را برای امتحانات  آماده خواهد ساخت.در زمانهای  مرده مثل زمانی که در تاکسی و یا اتوبوس هستید به مطالعه بپردازید.
 • مطالعه. آزمونها و تست ها

  مطالعه. آزمونها و تست ها

 • مطالعه. آزمونها و تست ها باعث خواهد شد که شما بخش مهمی از سوالات امتحانی را بتوانید پاسخ دهید و نمره خودتان را خیلی خوب کنید. بخش زیادی از کلاس خود را را تشکیل می دهند، بنابراین به یاد داشته باشید حداقل یک هفته قبل از امتحانات مجموعه ای از سوالات امتحانی را مطالعه کنید. این کار باعث میشود که خود را در شرایط امتحان قرار دهید و به نقاط ضعف خود پی ببرید بنابراین میتوانید چیزهایی را که نمی دانید قبل از امتحان از  معلمان خود بپرسید.  در طول کلاس سعی کنید از درس خلاصه برداری کنید. هر روز صبح قبل از کلاس این خلاصه ها را حداقل به مدت ۱۰ دقیقه مرور کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که بطور متمرکز مطالعه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *