کنار گذاشته شدن در دوستی

کنار گذاشته شدن در دوستی

وقتی شما دوست دیگری پیدا کرده اید که مایل هستید با او وقت بگذارنید ، دوستهای دیگرتان سر می رسند و یک دفعه همه چیز به هم می ریزد . آنها خودشان با هم بیرون می روند . به چیزهایی می خندند که شما فکر میکنید خنده دار نیست و سرانجام شما را با احساس بدی که در درونتان به وجود آمده ترک می کنند .

شما کنار گذشته شده اید ، تنها مانده اید . این بدترین احساس دنیاست اما شما تنها نیستید خیلی ها مخصوصا دختران بعضی وقتها احساس میکنند که کنار گذاشته شده اند . اولین واکنش شما ممکن است فرد سوم را سرزنش کنید . این کار را نکنید . صادقانه بگویم هیچکس در این بازی برنده نمی شود .

به جای اینکار با دوست تان حرف بزنید. بگذارید که او بداند شما احساس می کنید کنار گذاشته شده اید . شاید او بتواند با حرفها و یا وقت بیشتری که برای شما می گذارد آن را جبران کند .

بهتر است از خودتان بپرسید ایا دوست شما واقعا شما را طرد کرده است یا اینکه دارد از یک رابطه دوستی دیگر لذت می برد . قانونی برای این که هر کسی چند دوست باید داشته باشد وجود ندارد . اگر اینطور بود چه می شد ؟ شاید دوست تان دلیل خوبی برای انتخاب و دوست داشتن دوست جدیدش داشته باشد .

سعی کنید دلیل آن را بفهمید یک فرصت به او بدهید شاید شما هم بتوانید با او دوست شوید . یادتان باشد همانطور که شما بزرگ می شوید و تغییر می کنید رابطه ی دوستی شما هم بزرگ می شود و تغییر می کند .

البته ، اگر دوست تان واقعا شما را کنار گذاشته باشد . سعی کنید خونسرد باشد . از آن به بعد با دوستان دیگر خود وقت بگذرانید . به خودتان بگوئید رابطه تان با دوست خوب تان فقط تغییر کرده است … تمام نشده است . سرانجام می فهمد که شما را از دست داده و به سوی شما بر میگردد .

اگر اینطور نشد شما به شدت مدتی ناراحت می شود و غصه می خورید . اما این مدت می گذرد و می توانید از پس آن بر بیاید . با دانستن این که شما در رابطه تان درست عمل کرده اید و او اینطور نبوده است سرتان را بالا بگیرید .

بیشتر از هر چیزی یادتان باشد که احساساتی که الان دارید موقتی و زود کذر است حتی اگر این دوستی واقعا پایان یافته باشد شما نباید برای همیشه بدن دوست بمانید . شما در میان دوستان تان زنگ بزنید این اولین قدم برای برگشت به زندگی است .

منبع : کتاب چطور دوستی کنیم ؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *