چیکار کنیم تا مورد توجه دیگران قرار بگیریم ؟

مورد توجه قرار گرفتن توی این سن موضوعی هست که خیلی از نوجوونها بهش اهمیت میدن . دوست دارن همش ازشون تعریف بشه و بهشون توجه بشه مخصوصا از طرف جنس مخالف ولی برای این کار چیکار باید کرد ؟

خوب لباس بپوشید.

۱-خوب لباس بپوشید.

لازم نیست حتما لباس هایی که می پوشید خیلی شیک و گران قیمت باشند، بلکه این لباس ها باید به شکلی مرتب و منظم باشند که وقتی از بیرون نگاه می کنیم مشخص باشد که به وضع ظاهریتان رسیدگی می کنید. این واقعیت وجود دارد که افرادی که خوب لباس می پوشند مردم در رفتارهایشان، در مصاحبه های شغلی، در میهمانی ها و… معمولا بهتر و با احترام بیشتری برخورد می کنند تا با آنکه بسیار شلخته و نامنظم لباس می پوشد. لباس های هم اندازه و متناسب خودتان، بدون چین و چروک و تمیز بپوشید تا اینگونه افراد بیشتری تمایل داشته باشند با شما ارتباط برقرار کنند.

سعی کنید تا جای ممکن لباس ها با سایز خودتان همخوانی داشته باشد، البته کمی گشادتر یا تنگ تر مشکلی ایجاد نمی کند.

تعدادی از لوازم و زیورآلات جانبی به تعداد کم، مثل ساعت یا گوشواره می توانند در ایجاد زیبایی ظاهری شما نقش داشته باشند.

در خرید لباس هایتان کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید. مثلا به جای داشتن ۳ شلوار ارزان قیمت یک شلوار با کیفیت بیشتر خریداری کنید.

بهداشت فردی مناسب داشته باشید.

۲-بهداشت فردی مناسب داشته باشید.

استحمام کنید، صورت خود را اصلاح کنید، دندان هایتان را مسواک کنید، خوشبو باشید و همیشه لباس و بدن خود را پاکیزه نگه دارید. اگرچه داشتن رایحه و عطر مناسب مطلوب است اما در زدن عطر ها و ادکلن ها زیاده روی نکنید. زمان گذاشتن برای رعایت بهداشت شخصی تان نشان می دهد که شما به خودتان احترام می گذارید و به خود اهمیت می دهید.

قبل از مدرسه رفتن خود را تمیز و پاکیزه کنید و قبل از رفتن به باشگاه های ورزشی از دئودرانت و سایر خوشبوکننده ها اسفاده نمایید.

تصمیمات مناسب بگیرید.

۳-تصمیمات مناسب بگیرید.

رفتار های نامناسبی مانند سیگار کشیدن، مصرف مشروبات الکلی، فرار کردن از مدرسه را انتخاب نکنید. تصمیم های نادرست می تواند زندگی شما را قبل از آنکه شروع شود تخریب کند و این اثر منفی در محبوبیت شما دارد. شاید فکر کنید با قانون شکنی ها بتوانید جلب توجه کنید شاید برای مدت کوتاهی جوابگو باشد اما دلیل مناسبی برای جلب توجه دیگران نیست. بین محبوب شدن به خاطر رفتار های مناسب و دوستانه و محبوب شدن به خاطر ترویج رفتار های زشت تفاوت زیادی وجود دارد.

اگر دور و بر شما انسان های خوب باشند گرفتن تصمیم های منطقی و مناسب بسیار آسان تر خواهد بود. اما اگر دوستان ناباب در اطراف خود دارید آن ها زمینه را برای انحراف شما فراهم می کنند.

اگر در یک میهمانی دعوت هستید از خورد نوشیدنی های الکلی و دیگر رفتار های ناپسند که به نظرتان موجب جلب توجه می شوند بپرهیزید، این گونه جلب توجه ها گذرا و موقتی هستند.

مردم را با اعتماد به نفس بالایتان متعجب کنید.

۴-مردم را با اعتماد به نفس بالایتان متعجب کنید.

به آن چیزی که هستید، به آن کاری که می کنید و آن قیافه ای که هستید افتخار کنید. به مردم لبخند بزنید و از این نترسید که به آن ها سلام کنید و شروع یک مکالمه را با آن ها داشته باشید. سر به بالا و انرژی مثبتی که در حرکاتتان مشخص می شود راه بروید. این کار ها باعث می شود مردم کنجکاو شوند که شما را بیشتر بشناسند و توجهشان بیشتر جلب می شود.

ارتقا و پیشرفت در اعتماد به نفس کار ساده ای نیست و زمان می برد اما با تمرین و ممارست می توانید به آن نقطه از اعتماد به نفس مناسب خود برسید.

یک لیست تهیه کنید و در آن تمام نکاتی را که در مورد خودتان مثبت تلقی می کنید در آن بنویسید، مخصوصا زمانی ک احساس یاس و ناامیدی می کنید.

در مورد ویژگی هایی از خودتان که فکر می کنید منفی هستند فکر کنید و در جستجوی راهی در جهت اصلاح آن ها باشید. این گونه تصور نکنید که این بخشی از وجودتان است و به هیچ وجه قابل تییر نیست.

راه دیگر برای افزایش اعتماد به نفس معاشرت با افرادی است که به شما در مورد خودتان حس خوبی را منتقل می کنند. از افرادی که شما را ناامید می کنند تا حد امکان دوری کنید.

5-دیگران را مسخره نکنید.

۵-دیگران را مسخره نکنید.

اگر چه شاید فکر کنید این کار محبوبیت شما را افزایش می دهد، اما مردم در مورد شما بد فکر می کنند. این کار را به قیمت تحقیر و تمسخر دیگران انجام ندهید. البته افراد قلدر شاید به نظر در نزد دیگران محبوب برسند اما شما که نمی خواهید محبوبیت خود را با عوضی بودن به دست آورید؟!

افرادی که واقعا محبوب هستند دیگران را با کار های خود اذیت نمی کنند، زیرا آن ها آنقدر به خودشان و آن چیزی که هستند باور دارد که این کار ها را لایق شخصیت خود نمی دانند.

5-دیگران را مسخره نکنید.

۶-درس خواندن خود را فراموش نکنید.

در حین این کار که می خواهید محبوب باشید درس خواندن خود را فراموش نکنید و روی آن تمرکز کافی داشته باشید. نمرات شما از وعیت اجتماعی تان بسیار مهم تر است. اگر شما در درسهایتان موفق باید به عنوان یک دانش آموز نمونه شناخته خواهید شد و این شانس ملاقات با افراد بیشتر و محبویت بیشتر شما را بیشتر می کند. مسلما شما نمی خواهید یک درس خوان بی عرضه باشید اما دانش آموز نمونه بودن کمک شایانی به محبوبیت شما می کند.

اینکه برای محبوبیت خود تلاش می کنید قابل ستایش است، اما اگر به درس های خود نرسید شاید بعد ها خود را به خاطر وقتی که برای مطالعه و آموزش نگذاشتید سرزنش کنید.

تناسب اندام را در اولویت های خود قرار دهید.

۷-تناسب اندام را در اولویت های خود قرار دهید.

اگر به باشگاه ها می روید یا در تیم های ورزشی مدرسه عضو هستید نه تنها ورزش کردن باعث تناسب اندام شما می شود بلکه موجب می شود احساس خوبی نیز درباره ی خودتان داشته باشید. و مردم فردی را می بینند که بسیار فوق العاده و معتمد به نفس است و بیشتر جذب شما می شوند. بنابراین ورزش کردن به خودی خود باعث محبوبیت شما نمی شود اما باعث می شود سبک زندگی داشته باشید که شما را محبوب می سازد.

علاوه بر آن شرکت در تیم های ورزشی، باشگاه های ورزشی شما را قادر می سازد که افراد بیشتری را نیز ملاقات کنید که این هم راه دیگری در جهت افزایش شهرت شماست.

همیشه جوری به نظر برسید که انگار خوشحال هستید.

۸-همیشه جوری به نظر برسید که انگار خوشحال هستید.

از دیگر راه های جلب توجه این است که مردم ببینند که شما هر کجا و در هر حالی هستید، خوشحالید. اگر در راهروی مدرسه هستید، اگر در حال ناهار خوردن یا در کافی شاپ هستید همیشه جوری باشید که دارید از وجود خودتان لذت می برید. لازم نیست مثلا سر کلاس ریاضی با صدای بلند بخندید، فقط بگذارید مردم ببینند که شما با آنچه هستید و باآن کاری که می کنید خوشحال و راضی اید. اگر در حال گفتگو با دوستتان هستید واقعا درگیر آن مکالمه شوید و فقط به اطراف و دیگر افراد دور و بر توجه نشان ندهید. اگر به صحبت های دیگران توجه کافی نشان دهید این احتمال بیشتر است که مورد توجه مردم قرار بگیرید.

اگر همیشه خوشحال باشید، بخندید و از کار های کوچک روزمره لذت ببرید به احتمال زیاد دوستان زیادی خواهید داشت.

البته توجه داشته باشید که این خوشحالی های شما تصنعی و ساختگی نباشند و فقط با چیز های واقعا لذت بخش خوشحال باشید.

شکایت کردن از مسایل منفی روزمره اشکالی ندارد اما طوری نشود که مردم فکر کنند شما یک انسان منفی گرا هستید.

با کارهایی که انجام می دهید مشکلی نداشته باشید.

۹-با کارهایی که انجام می دهید مشکلی نداشته باشید.

اگر چه احتماعی بودن و داشتن رفتار های دوستانه راه های مناسبی برای ایجاد محبوبیت هستند اما شما باید با کار های مستقل و فقط مربوط به خودتان هم راحت باشید. اگر می خواهید لباس مورد علاقه ی خود را بپوشید، موزیک مورد علاقه ی خود را گوش دهید، فعالیت های خارج از کلاس مورد علاقه ی خود را انجام دهید نباید با انجام چنین کار هایی که شاید کمی متفاوت با بقیه باشد احساس ناراحتی کنید. منحصر به فرد بودن هم از راه هایی است که نشان می دهد شما فقط متکی به خودتان هستید.

البته این رفتار ها نباید به شکلی باشد که این منحصر به فرد بودن شما نوعی پوز دادن جلوه کند.

خیلی هم تلاش زیادی نکنید.

۱۰-خیلی هم تلاش زیادی نکنید.

اگرچه تلاش کردن برای رسیدن به یک جایگاه اجتماعی مناسب امر پسندیده ای است اما شما شما نباید جوری نشان دهید که دارید برای رسیدن به این مقام تلاش می کنید. افراد دبیرستانی معمولا روی چنین حرکاتی حساس هستند و سریع متوجه می شوند که شخصی چنین قصد و تمایلی دارد. به این منظور مثلا شما نباید در ایجاد ارتباط با افرادی که به شما علاقه ای ندارند یا مایل نیستند با شما هم کلام شوند زیاده روی کنید یا در مکالماتی که شما را چندان تحویل نمی گیرند وارد شوید. و نیز از رفتار های افراد محبوب محیط خود تقلید نکنید، زیرا آن ها به زودی متوجه این امر خواهند شد.

تلاش کردن برای آشنایی با افراد جدیدتر بسیار خوب است اما باید حواستان به این نکته باشد که این امر مستلزم رضایت دو طرفه است. با وارد شدن به هر مکالمه ای خودتان را ضایع نکنید.

این قضیه در ارتباط با جنس مخالف هم صادق است. در چنین ارتباطاتی باید محتاط باشید و به آهستگی جلو بروید تا شانس موفقیت بیشتری داشته باشید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *