چیکار کنم تا نمره ی خوب بگیرم

بالاخره باید از جایی شروع کرد. میدونم که خیلی دوست داری نمره خوب بگیری ولی اونقدرها هم که فکر میکنی کار سختی نیست فقط کافی هستش که کمی روش درس خوندنت را تغییر بدی .

شیوه یادگیری خودتون رو کشف کنین

۱-شیوه یادگیری خودتون رو کشف کنین

روش های یادگیری زیادی وجود داره. شاید یکی از دلایلی که شما نمره بد گرفتین به این خاطر باشه که شما توی یادگرفتن موضوعاتی که معلم گفته مشکل دارین. اما این دلیل نمیشه که خودتون رو مقصر بدونین یا حتی معلم رو مقصر بدونین، بلکه شما باید خودتون سعی کنین که اون موضع رو بفهمین.

اگه شما توی یادگیری تصویری قوی هستین، احتمالا ترجیح میدین که اطلاعات رو به صورت تصویری از طریق نمودار، عکس، چارت و … یاد بگیرین. اینطوری بهتر می تویند اطلاعات رو به خاطر بسپرین و بعدا اون ها را به یاد بیارین. وقتی مطالب رو بنویسین، بهتر می تونین اون ها رو به خاطر بیارین. اگه درس ها رو به صورت تصویری ببینین، بهتر از شنیدن درس می تونین یاد بگیرین.

اگه شما توی یادگیری صوتی قوی هستین، احتمالا از طریق شنیدن و مکالمه بهتر مطالبو به یاد میارین. احتمالا ترجیح می دین که بهتون گفته بشه که چجوری باید کارها رو انجام بدین، و بعد با گفتن نکات اصلی، اون موضوع رو برای خودتون خلاصه می کنین. احتمالا اگه یه صدای موسیقی در پس زمینه پخش بشه، قدرت تثبیت مطالب در ذهنتون بیشتر میشه.

افرادی که قدرت یادگیری حرکتی دارن، دوس دارن که از طریق دست زدن به چیزای جدید اون ها رو درک کنن. اگه شما هم اینوطری هتسین، پس احتمالا دوس دارین که توی ریاضی و علوم بهتر باشین و ترجیح می دین یه چیزو توصیف کنین به جای اینکه بخواین اون رو توضیح بدین. احتمالا کارهای تیمی رو هم بیشتر دوس دارین.

خوب بخونین

۲-خوب بخونین

همه می دونن که بجای خوندن های شب امتحانی و بیدار موندن تا صبح، بهتره که شب قبل امتحان به اندازه کافی خوابید. روش های مطالعه ی زیادی هستن که توی یادگیری و تثبیت اطلاعات توی ذهن به شما کمک می کنن.

انجام تست، یه راه خیلی خوب برای خوندن و به یاد سپردن اطلاعاته. استفاده از فکش کارت، پاسخ دادن به تمرین های انتهای هر فصل و حل کردن تست، می تونه خیلی به یادگیریتون کمک کنه.

یادگیری دسته بندی شده یه راه خیلی خوب دیگه برای یادگیری اطلاعات خیلی زیاده. اگه شما برای یه تست موضوعات رو یاد گرفته بشین، احتمالا بعد از یه مدتی اونا از ذهنتون میره و اگه بعدا به این اطلاعات نیاز داشته باشین، حسابی توی دردسر میفتین.

سعی کنین همه موضوعات رو خوب بفهمین

۳-سعی کنین همه موضوعات رو خوب بفهمین

این مرحله ازون کارایی که خیلی ساده به نظر می رسه اما اکثر دانش آموزا یادشون میره که انجامش بدن. وقتی معلمتون یه چیزو بهتون یاد میده ، سعی کنین کاملا اون درس رو بفهمین.

اگه توی فهمیدن مطالب مشکل داشتین، از معلمتون سوال بپرسین. معلم ها ترجیح میدن باهاتون کار کنن تا شما بتونین مطالبو بفهمین تا اینکه بخوان بهتون یه نمره بد بدن.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *