چیزهایی که قبل از رفتن به مهمانی باید بدانیم

در مهمانی سعی کن خودت باشی

در مهمانی سعی کن خودت باشی

مهمانی ها هیچ وقت شبیه هم نیستند ، اما بیشتر آنها تقریبا برنامه های مشابهی دارند . بعد از رسیدن همه ی مهمان ها ، میزبان آنها را به یکدیگر معرفی میکند و فرصتی برای گپ و گفتگو به آنها می دهد در برخی مهمانی های وقتی مهمان ها در حال خوش و بش هستند ، یک پذیرایی ساده انجام میشود مثلا با کیک و آبمیوه .

سپس یک فعالیت تفریحی انجام میشود ، مثل بازی کردن و هر کاری که برای میهمانی مناسب است . بعد از این کارها نوبت به پذیرایی اصلی است اگر جشن تولد باشد کیک سرو می شود .

مهمانها معمولا شامل دوستان و اعضای فامیل میزبان هستند بعضی مهمانها در مدرسه یکدیگر دیده اند و بعضی هم اصلا یکدیگر نمی شناسند .

خودت باش

باید این عبارت ساده را مرتب پیش خودت تکرار کنید ، خودم باشم یعنی من :

  • با اعتماد به نفس هستم
  • از اینکه خودم هستم خوشحالم
  • به خوبی می دانم که همیشه عالی نیستم ( چه کسی همیشه عالی است ؟ هیچکس !)

تعداد زیاد

اگر دوستان شما هم به مهمانی دعوت شده اند ، با هم بروید . در این صورت در مهمانی یک گروه هستید که هوای هم را دارید ، با هم صحبت کنید بازی کنید و تنها نیستید و احساس آرامش خواهید کرد .

چیزهایی که با خود به مهمانی می برید

  • هدایا : اگر به جشن تولید می روید ، سعی کنید بفهمید میزبانتان چه چیزی را دوست دارد .
  • غذا : آیا بهتر است خوراکی و یا نوشیدنی خاصی ببرید ؟ ( البته اگر ازتون خواسته باشند )

احوالپرسی با پدر و مادر میزبان

وقتی پدر و مادر میزبان را دیدید ، مودب و خوش برخورد باشید خودتان را معرفی کنید . وقتی مهمانی را ترکی می کنید ، حتما از پدر و مادر میزبان خداحافظی کنید و از آنها به خاطر دعوت از شما تشکر کنید .

کمک کردن

اگر جزو اولین مهمانی ها هستید که از راه رسیده اند ، می توانید به میزبان کمک کنید . کمک کردن باعث می شود در مکان های اجتماعی احساس راحتی کنید و علاوه بر آن بیکار نمی مانید.

واقع بین باشید

مطمئنا شما می خواهید فردی جذاب و بامزه باشید و روی هر کسی در مهمانی تاثیر عمیقی بگذارید ، اما  واقع بین باشید . مهم ترین چیز این است که خودتان باشید و خوش بگذارنید . لازم نیست همیشه نگران باشید و حرف های خوب بزنید . این کار کمکی به شما نمی کند .مهمانی ها می توانند بسیار مهم به نظر برسند و همین طور هم هست ، اما کل زندگی شما نباید تحت تاثیر اتفاقی که در یک مهمانی اتفاق می افتد ، قرار بگیرد . اگر پای راستت تان به پای چپ تان گیر کرد  و جلوی بقیه زمین خوردید یا حرف ناشایستی زدید ، زیاد نگران نباشید ، این اتفاق برای هر کسی پیش می افتد.

منبع : راهنمای دختر امروزی نشر ایران بان

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *