چگونه نوجوان خلاق، میلیونر شد؟

3

 

زمانی که در اینترنت هستیم و می‌خواهیم به سرعت مطالبی در مورد موضوعی پیدا کنیم و مطالعه کنیم، بارها شده که آرزو کرده‌ایم که ای کاش کسی در کنارمان بود، مقالات بلند را می‌خواند و چکیده و خلاصه‌شان را برای ما نقل می‌کرد.

چنین آرزویی در نگاه اول محال به نظر می‌رسد، اما نه برای پسر شانزده ساله که اپلیکیشن ساملی (Summly)را نوشته است. (اپلیکیشن نوعی برنامه کامپیوتری است که برای انجام کار مشخصی نوشته می‌شود).

نیک یک نوجوان خلاق است که در پانزده سالگی( حدود سه سال پیش) اپلیکیشنی با نام ساملی(Summly)  را نوشت. کار این اپلیکشن  خلاصه کردن اخبار و نمایش آن است.این اپلیکیشن طرفداران زیادی پیدا کرد و توانست ۳۰۰ هزار دلار(تقریبا یک میلیارد تومان) قیمت گذاری شود.

2

«نیک» در استرالیا به دنیا آمد، در پنج سالگی همراه خانواده‌اش به لندن مهاجرت کرد.

زمانی که او پیام های  دوستانش را می‌خواند و لینک‌های صفحات نوشته شده را مرور می‌کرد، به مشکلی برخورد، به خاطر سرعت پایین اینترنت‌اش، باز شدن هر صفحه برای او حدود پانزده ثانیه طول می‌کشید، تازه بعد از باز شدن هر مقاله و خواندن هر مطلب از سر تا ته، گاهی متوجه می‌شد که مقاله ارزش وقت تلف کردن را ندارد. به همین خاطر فکر بکری به سرش زد: چه می‌شود اگر بتوان یک برنامه نوشت که بتواند به سرعت یک مقاله را برایمان خلاصه کند؟!

1

نیک اکنون ۲۰ سال دارد،او می گوید:من به خاطر پول این کار را انجام ندادم. این کار به دلیل فرصتی است که در اختیار من قرار گرفته است تا بتوانم یک کار بزرگ انجام دهم.نیک اکنون یک جوان خلاق و میلیونر (به پول ما می شود میلیاردر!) است که آرزوهای بزرگی در سر دارد.

 

 

منبع : سایت http://2barnamenevis.com و  http://1pezeshk.com

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *