چگونه مودبانه مخالفت کنیم ؟

یکی از راهکارهایی که میتوانید خودتان را در جمعی نشان دهید اظهار نظر کردن است . موافقت یا مخالفت کردن .همیشه موافقت کردن خیلی راحتتر است مخالفت کردن بوده است . مخالفت کردن همیشه بد هم نیست حداقل این را نشان میدهد که شما کورکورانه قبول نمی کنید و برای هر چیزی فکر می کنید .خیلی از ما آنقدر خجالتی هستیم که نمی توانیم مخالفت خود را بیان کنیم . ما به شما ۵ راه برای  چگونه مخالفت کردن را بیان می کنیم .

مخالفت کردن

چگونه مودبانه مخالفت کنیم

از خودِ شخص ناراحت نشوید اگر ناراحت شوید، بد نیست یادتان بیاورید که نسبت به ایده فرد مقابل عصبانی شده‌اید، نه خودِ او.
 از تحقیر کردن ایده‌ها و عقاید دیگری خودداری کنید.

اگر نظر یا ایده کسی مخالف با شما بود سعی کنید به محترمانه ترین شکل مخالفت خود را بیان کنید .  پس اگر در نظر داشتید که بگویید، “چه فکر احمقانه‌ای”، بگویید، “من موافق نیستم و برای آن دلیل دارم.” بدون مسخره کردن مطمئن باشید خیلی بهتر میتوانی نظر خود را انتقال دهید .
 برای بیان احساس، افکار و خواسته‌ها و نیازهایتان، از عباراتی استفاده کنید که ابتدای آن با “من” شروع می‌شود

استفاده از عباراتی که با “تو” شروع می‌شود کمی مناسب نیست. مثلاً می‌توانید به جای اینکه به پدر یا مادرتان بگویید، “تو همیشه کارهام رو چهارشنبه‌ها گوشزد می‌کنی که می‌دانی کلی درس دارم”، بگویید، “من احساس می‌کنم تحت فشار هستم چون امشب تکالیف مدرسه‌ام زیاد است. می‌توانم این کارها را فردا انجام دهم؟”

به نظرات طرف‌ مقابل گوش دهید.

سعی کنید شنونده خوبی باشید با اینکار شما به فرد مقابل احترام میگذارید و این باعث میشود فرد مقابل نیز با شما همین رفتار کند . هنگامیکه فرد مقابل صحبت میکند با حوصله به حرفهای اوگوش کنید و نکات مهم صبحتهای آن را بیان کنید تا نشان داده باشید که به حرفهای گوش داده اید . بعد با آرامش نظر خود را بیان کنید و بگوئید چرا با او مخالف هستید.

 

آرامشتان را حفظ کنید.

 سعی کنید ارامش تان را حفظ کنید و منطقی برخورد کنید و از چیزی عصبانی نشوید. شما باید نشان دهید که فرد بالغی شده اید و می توانید مکالمه را کنترل کنید مخصوصا وقتی که فرد مقابل شما حسابی شلوغ می کند و حتی اگر فرد مقابل والدین شما باشند یا کسی باشد که از شما بیشتر بداند .

منبع : kidspershia

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *