چگونه لباس هایی با بهترین رنگ انتخاب کنیم؟

اکثر مردم رنگ های مورد علاقه خاص خود را دارند ، اما ممکن است رنگ مورد علاقه ی آن ها ، مناسب برای لباس های موجود در جا لباسی آن ها نباشد. برای هر کسی یک سری از رنگ ها وجود دارد که در صورت پوشیدن لباس هایی با آن رنگ ها ، خوب و عالی به نظر می رسد ، و همچنین گروهی از رنگ ها وجود دارد که برای او مناسب ، به نظر نمی رسند. در نظر گرفتن ترکیب رنگ لباس مناسب باعث متمایز شدن بین یک لباس زیبا و خیره کننده با یک لباس زشت میشود.

قسمت اول: مشخصات رنگی خود را پیدا کنید.رنگ زمینه ی پوست خود را تعیین کنید.

۱-رنگ زمینه ی پوست خود را تعیین کنید. شما معمولا می خواهید به رنگ هایی علاقه داشته باشید که مطابق با رنگ پوست شما باشند. در حالی که رنگ پوست های متفاوتی وجود دارد با این حال تنها دو نوع ته رنگ (رنگ زمینه ) برای پوست وجود دارد.سرد یا گرم. پوست گرم رنگ زرد یا نارنجی دارد در حالی که پوست سرد رنگ آبی یا صورتی کمرنگ را دارا می باشد. دو روش اصلی وجود دارد که نوع پوست خود را مشخص کنید:

تست رگ: در رگ کف دست یا مچ دست خود نگاه کنید . افراد با ته زمینه گرم ، رگشان به رنگ سبز می باشد در حالی که افراد با تهزمینه سرد رنگ رگشان به رنگ آبی یا بنفش می باشد.

تست جواهر:زیر نور معمولی به یک مچ دست خود دستبند نقره ببندید و به دیگری دستبند طلا ، به هر دو دست نگاه کنید و ببینید که کدام رنگ شما را بهتر می کند.اگر جواب طلا است شما دارای پوستی با ته رنگ گرم می باشید و اگر نقره بود ته رنگ سرد.

یاد بگیرید که هر کدام از رنگ ها سرد هستند یا گرم.

۲-یاد بگیرید که هر کدام از رنگ ها سرد هستند یا گرم.

یک محاسبه ی سر انگشتی بیان می دارد که رنگ های گرم دارای ته رنگ زرد و رنگ های سرد دارای ته رنگ آبی می باشند. فهمیدن و درک کردن این دوگانگی نیازمند تمرین می باشد. یک لیست کلی از رنگ های زرد و گرم به شرح زیر است:

گرم:قرمز، نارنجی ، زرد و رنگ سبز  و زرد با هم

سرد: سبز واقعی ، آبی ، بنفش

رنگ پوست خود را در خاطرتان نگه دارید.

۳- رنگ پوست خود را در خاطرتان نگه دارید.

علاوه بر ته رنگ پوستتان ، لحن و نوع پوست اصلی شما نیز می تواند تعیین کند که کدام رنگ بیشتر به شما می آید.

یک محاسبه تخمینی بیان می دارد که رنگ هایی که در تضاد با رنگ پوست شما هستند ، جذاب تر به نظر می رسند.

اگر رنگ پوست شما تیره است ، رنگ هایی مانند نارنجی و زرد خوب به نظر می رسند ، حتی اگر شما سرد مزاج باشید.  به همین ترتیب جواهری مانند زمرد و یاقوت ، بدون در نظر گرفتن مزاج شخص ، برای افرادی  که انگار رنگ صورتشان پریده( رنگ پوست کم رنگ) جذاب به نظر خواهد رسید.

شال گردن و یا روسری را بپوشید که به رنگ چشمان شما بیاید.

۴- شال گردن و یا روسری را بپوشید که به رنگ چشمان شما بیاید.

اگر می خواهید چشمانتان زیباتر و براق تر به نظر برسد باید از رنگی جذاب و فوق العاده در نزدیکی آن ها استفاده کنید. شما احتمالا می خواهید از رنگی استفاده کنید که متناسب با رنگ چشمان شما باشند و یا رنگی که در تضاد کامل با رنگ چشمانتان باشد. رنگ های قرمز تیره معمولا به عنوان مکملی عالی برای چشمان قهوه ای و همچنین چشم های رنگ پریده می باشد.

رنگ های خنثی خود را انتخاب کنید.

قسمت دوم:رنگ های خنثی خود را انتخاب کنید.

۱-شش چیز را به چنگ آورید هر کدام با رنگ خنثی متفاوت.

در این متن این شش رنگ خنثی عبارتند از: قهوه ای روشن یا تیره-خاکستری روشن یا تیره-آبی تیره  و مشکی

خاکستری و قهوه ای در هر دو حالت سرد و گرم ، استفاده می شوند بنابراین برای انتخاب این رنگ ها به مشخصات رنگی خودتان توجه کنید.اطمینان حاصل کنید که شیئ برای صورت شما مناسب است  و کاملا تک رنگ می باشد.

لباس هایی که می پوشید را در کنار صورت خود قرار داده و در آینه به آن نگاه کنید.

۲- لباس هایی که می پوشید را در کنار صورت خود قرار داده و در آینه به آن نگاه کنید.

این کار را در شرایطی که نور طبیعی موجود است و با یک آینه ی دستی انجام دهید. امتحان کنید و ببینید که با کدام رنگ صورت شما بهتر به نظر می رسد.رنگ مناسب شما باعث خواهد شد که رنگ چشمانتان روشن تر به نظر برسد و پوستتان نیز براق تر در نظر آید. از پوشیدن لباس با رنگ هایی که باعث می شود پوست شما گلگون و یا رنگ پریده به نظر برسد خودداری کنید.  اگر در انتخاب مشکل دارید از یکی از دوستانتان خوش لباستان ، نظرش را بپرسید.

یک و یا دو عدد لباس با رنگ خنثی انتخاب کنید.

۳-یک و یا دو عدد لباس با رنگ خنثی انتخاب کنید.

این رنگ ها جا لباسی شما را زیباتر  جلوه خواهند کرد.تعداد زیادی از لباس هایتان همچون شلوار ، لباس ، کت و کفش خود را باید از میان این رنگ ها انتخاب کنید. برای پوشش بیرون خود از ترکیب کردن این لباس ها (با رنگ خنثی ) خودداری کنید.(یعنی بیشتر از دو مورد لباس با این رنگ ها انتخاب نکنید.)

قسمت سوم : هماهنگی میان لباس هایتان

۱-از لباس های رنگی که متناسب با مزاج شما باشند استفاده کنید.

از گروه رنگ متناسب با مزاج خود تعدادی رنگ را به عنوان رنگ اصلی خود انتخاب کنید . این انتخاب ممکن است کمی گیج کننده باشد بنابراین در این مرحله از آینه برای بررسی رنگ مناسب خود استفاده کنید. از نظر تئوری شما می توانید هر رنگی را که می خواهید انتخاب کنید اما تعداد آن با عواملی مانند بودجه شما ، لباس هایی که در گنجه خود دارید و صبر و تحمل شما در وقت گذاشتن برای هماهنگ کردن لباس هایتان ، محدود می شود.یک پوشش مناسب برای بیرون معمولا از یک لباس با رنگ خنثی و یک لباس با رنگ متناسب با مزاج شما (سرد یا گرم )و مقدار اندکی از رنگ انتخابی خودتان (لباس های کوچکی همچون دستبند یا دستکش). رنگ هایی بیشتر از این تعداد باعث شلوغ شدن ظاهر شما خواهد بود و در تن شما جالب به نظر نخواهد رسید.

۲- برای لباس های تزئینی و جانبی  خود از رنگ هایی استفاده کنید که در تضاد با رنگ اصلی متناسب با مزاجتان می باشد.

اگر می خواهید لباس شما سرزنده و شاداب به نظر برسد از این لباس ها به مقدار کم استفاده کنید. کروات نارنجی و یا جیب مربعی که از بیرون معلوم است باعث می شود به نظر برسد که شما  کت و شلوار نیروی دریایی به تن کرده اید. به همین ترتیب انتخاب کمربند آبی در  یک لباس به رنگ ماهی قزل آلا(نقره ای ) اگر چه کمی عجیب به نظر می رسد اما انتخاب شیکی است.

یک نوع از طلا و جواهرات را استفاده کنید.

۳-یک نوع از طلا و جواهرات را  استفاده کنید.

اگر چه جواهرات  و زیور آلات بخش کوچکی از پوشش ما را تشکیل می دهند اما براقی و درخشندگی آن ها چشم ها را به خود جذب می کند. استفاده از  دو رنگ متفاوت جواهرات باعث شلوغ شدن پوشش شما می شود و چندان مناسب به نظر نمی رسد به خصوص در شرایطی که لباس های با رنگ متفاوت پوشیده باشید. نقره و پلاتین فلزات سرد باب (سرد مزاج) هستند در حالی که طلا و مس فلزاتی گرم باب می باشند.

۴-ترکیب مختلفی از  لباس های متنوع را با یکدیگر  پوشیده و امتحان کنید.

اگر کمد لباس شما محدود است (لباس های اندکی دارید) ، یک راه آسان و با مزه برای انجام این کار استفاده از تابلو های تصویری آنلاین می باشد(سایت هایی برای امتحان کردن لباس های متنوع وجود دارد). تصویر ها را یکی یکی عوض کنید تا پوششی که در تن شما زیبا به نظر می رسد را بیابید. این کار را قبل از رفتن به خرید انجام دهید تا ایده ای در مورد این که چه چیزی را می خواهید به دست آورید.

اگر شما برای ک دیدار مهمی برنامه ریزی می کنید و به دنبال لباس مناسب هستید ، اطمینان حاصل کنید که لباس تان حتما در اسرع وقت حاضر و آماده شود. تمام قسمت های مختلف لباس های دست را بپوشید و در جلوی آینه بررسی کنید که چگونه به نظر می رسند. اگر آب و هوا مناسب باشد مطمئن شوید که تطابق لباس هایتان خیره کننده به نظر برسد.

۵- این موضوع را در ذهن خود داشته باشید  که چه چیزی و چه تیپ شخصیتی از خودتان  را می خواهید با رنگ لباس هایتان انتقال دهید.

رنگ های زمینی و روشن و رنگ های گرم براق ، باعث می شود که شما دوست داشتنی تر و صمیمی تر به نظر برسید .

رنگ های قرمز روشن باعث می شود به صورت شخصیتی مالکانه به نظر برسید. رنگ های سیاه و تک رنگ باعث می شود قدرتمند و عبوس به نظر برسید. لباس های با رنگ خاموش و یا رنگ پریده باعث می شود کمتر مورد توجه قرار گیرید. رنگ های سرزنده و جسورانه به ویژه بنفش باعث می شود که شما خلاق تر به نظر برسید.

نکات:

*پیدا کردن پروفایل رنگی مناسب و درست ممکن است مشکل باشد . بهترین روش برای حل آن این است که رنگ های مختلف را امتحان کنید و ببینید که کدام یک بهتر به نظر می رسند.

*فهرستی از رنگ هایی را تهیه کنید که زمانی که می پوشید مردم از شما تعریف و تمجید می کنند.این می تواند دیدگاه بهتری در مورد رنگ های مناسبتان به شما بدهد.

*رنگ هایی خاص مانند رنگ کبود ، مشخصات هر دو گروه رنگی سرد و گرم را دارا می باشند. شما باید آن هارا شخصا امتحان کنید و ببینید که آیا به شما می آیند یا نه.

*رنگ خنثی مناسب شما معمولا متناسب با رنگ موی شما می باشد.

* از پوشیدن لباس  با رنگ هایی که بسیار شبیه به رنگ پوست شما می باشند خودداری کنید.

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *