چگونه فرزند موفقی داشته باشیم

البته که بچه هاتون میتونن موفق باشن. تشویق کردن بچهه هاتون به انجام کارهایی که دوستش دارن، زمینه ساز موفقیت فرزندان عزیزتون میشه. علاقه مند کردن بچه هاتون به مدرسه کار خیلی سخت نیست. تنها کاری که شما باید انجام بدین این هستش که بچه هاتون یاد بدین که از زاویه ی مناسب به خودشون نگاه کنن.

خوب حالا باهم بریم این مقاله رو بخونیم ببینیم برای این کار چه روش هایی وجود داره

*مراحل

زمانی که فرزندتون هنوز به دنیا نیومده و در شکمتون هستش واسش موسیقی پخش کنید. 

۱-زمانی که فرزندتون هنوز به دنیا نیومده و در شکمتون هستش واسش موسیقی پخش کنید.

بر پایه ی مطالعات فراوان، این کار اثرات زیادی روی مغز بچه تون داره و سلول های مغزی رو وادار به فعالیت میکنه. چیزهایی که به نظرت جالب میان رو برای فرزندت پخش کن و بعد از به دنیا آمدن فرزندتون خواهی دید که چقدر تاثیر داشته.

زمانی که فرزندتون در شکمتون پا میزنه اون قسمت از شکمتون رو لمس کنید

 

۲- زمانی که فرزندتون در شکمتون پا میزنه اون قسمت از شکمتون رو لمس کنید

به یاد داشته باشید که همه ی اعصاب به مغز متصل هستن و این پروسه ممکنه که یه راه ارتباطی جدید در مغز به وجود بیاره و بچه باهوش تر بشه. بعلاوه برای شما یه بازی جالب هم ممکنه به حساب بیاد.

 

بعد از به دنیا آمدن فرزندتو دوباره همون موزیک هارو براش پخش کنید

۳-بعد از به دنیا آمدن فرزندتو دوباره همون موزیک هارو براش پخش کنید

به مرور که فرزندتون بزرگ تر میشه همون موزیک ها رو براش پخش کنید اون وقت خواهید دید که این موزیک چقدر به گوش فرزندتون آشنا میاد. به بچه تون اجازه بدین که خودش محیط اطرافش رو کشف کنه. به یاد داشته باشین که همواره دورادور مواظب فرزندتون باشین. اگر احساس کردین که در رابطه با موضوع خاصی که مربوط به فرزندتون میشه باید با مشاور یا متخصص صحبت کنید حتما این کار رو،انجام بدین.

زمانی که فرزندتون شروع به صحبت کردن میکنه اونارو به سوال پرسیدن تشویق کنید

۴-زمانی که فرزندتون شروع به صحبت کردن میکنه اونارو به سوال پرسیدن تشویق کنید

همیشه خودتون رو برای سوالات فرزنداتون مشتاق نشون بدین، و همواره از چیزهایی که توضیح میده اضهار خوشحالی و تعجب بکنین و این،حس رو به فرزندتون منتقل کنید که چه کار بزرگ و مهمی انجام داده. اگه فرزندتون میخواد راجع به چیزی توضیح بده همواره این فرصت رو بهش بدین و با لذت به حرفاش گوش بدین. اگه داره یه چیزی رو اشتباه توضیح میده اول کامل حرفاشو گوش کنین و بعد از راه ساده شروع به یاد دادن بکنید طوری که فرزندتون احساس راحتی باهاش بکنه.

به بچه هاتون رنگ آمیزی، نوشتن اسمشون، شماره ها و اعداد و.... رو یاد بدین

۵-به بچه هاتون رنگ آمیزی، نوشتن اسمشون، شماره ها و اعداد و…. رو یاد بدین

هیچ وقت خودتون روخسته نشون ندین. همواره این حس در دسترس بودن رو به بچه هاتون منتقل کنید

 

به بچه هاتون نشون بدین که یادگیری چیز سرگرم کننده ایه

۶-به بچه هاتون نشون بدین که یادگیری چیز سرگرم کننده ایه

همیشه به یاد داشته باشین که فرزندتون داره به شما نگاه میکنه. پس حالت صورت و تن صداتون رو متناسب با سن بچه تون انتخاب کنید. زمانی که فرزندانتون چیزهای جدیدی از مدرسه میاره که بهتون نشون بده با علاقه به حرفهاش گوش کنید و چیزهایی که آورده رو نگاه کنید، مثلا برگه ی امتحانی که توش نمره ی خوبی گرفته و….

از بچه هاتون بپرسین که چرا مثلا فلان چیز خاص رو دوست نداره?

۷-از بچه هاتون بپرسین که چرا مثلا فلان چیز خاص رو دوست نداره؟

جوابی که فرزندتون بهتون میده ممکنه چیزی درونش نهفته باشه، مثلا اگر فرزندتون از محیط مدرسه ش ناراضیه بعنوان والدین فرزندتون شما وظیفه دارین کشف کنید که چه چیزی هستش که اونو در مدرسه ناراحت میکنه. میتونین برین مدرسه و با معلم فرزندتون صحبت کنین و در پی حل این مشکل بر بیاین

ه فرزندانتون مسولیت پذیری رو یاد بدین

۸-به فرزندانتون مسولیت پذیری رو یاد بدین

هیچ وقت به فرزندانتون اجازه ندین که اول تلویزیون تماشا کنن و بعد برن سراغ مطالعه، برای این که فرزندانتون موفق بشن همواره باید اولین چیز مورد علاقه شون در زندگی درس و مدرسه باشه، پس بعد از برگشتن از مدرسه، غذا خوردن و کمی استراحت کردن اولین چیزی که سراغش میرن انجام تکالیف فردا باشه.

 

همیشه به یاد داشته باشین که فرزندانتون به قدر کافی استراحت کنن

۹-همیشه به یاد داشته باشین که فرزندانتون به قدر کافی استراحت کنن

اگه همیشه فشار بالای سر بچه هاتون برای درس خوندن بدون استراحت کافی بزارین مطمئن باشین اون ها موفق نخواهند شد پس یادتون باشه که به مقدار کافی به بچه هاتون استرتحت بدین، مثلا یه چرت کوتاه بعد از مدرسه میتونه ایده ی خوبی باشه

هیچ وقت فرزندانتون رو به خاطر خودتون وادار به خوندن رشته ی خاصی نکنین

 

۱۰-هیچ وقت فرزندانتون رو به خاطر خودتون وادار به خوندن رشته ی خاصی نکنین

اجازه بدین بچه هاتون خودشون تشخیص بدن که به چه رشته ای علاقه دارن. تنها کاری که شما میتونید انجام بدین که همواره کنار بچه هاتون باشین و تشویقشون کنید چون این کار بهشون قوت قلب میده و باعث میشه که موفق تر بشن. دیده شده که والدین زیادی فرزندانشون رو به خوندن رشته هایی وادار میکنن که فرزندانشون هیچ علاقه ای بهش ندارن و این کار در اکثر مواقع باعث شکست فرزندشون شده و مطمئنا شما نمیخواین فرزندتون رو شکست خورده ببینید. پس تا جایی که میتونید فرزندانتون رو حمایت کنید و بگذارین دنیا ر جوری که میخوان کشف کنن.

 

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *