چگونه دوست داشتنی باشیم ؟

همه ی انسانها می توانند دوست داشتنی باشند . مهربانی هدیه ای از طرف خدواند است که در دل مه ی ما پیدا می شود . وقتی از مهربانی به درستی استفاده کنیم . انسان دوست داشتنی خواهیم بود . یعنی کسی که به زندگی خود و دیگران شادی و نشاط می دهد .

سه کلید طلایی فقط برای شما

با خودتان مهربان باشید .

کلید اول : با خودتان مهربان باشید .

قدم اول برای اینکه دوست داشتنی مباشیم . این است که با خودمان مهربان باشیم .مهربانی فقط برای دیگران نیست . وقتی با خودتان مهربان هستید . مهربانی شما روی دیگران هم بیشتر تاثیر میگذارد . مهربانی با خود یعنی اینکه ک

-اگر احساس غم و غصه می کنید ، علت آن را بیابید و سعنی کنید راه حلی برای درمان غم و غصه تان پیدا کنید .

-اگر کسی به شما لقب بدی می دهد ، شما آن را باور نکنید و خودتان بدانید که چه صفت های خوبی دارید .

-همیشه از خودتان بپرسید : من درباره ی فلان موضوع ، چه فکر می کنم ؟

مهربانی های دیگران را بشناسیم

کلید دوم : مهربانی های دیگران را بشناسیم

باید برای این که فردی دوست داشتنی شوید ، به رفتار اطرافیانتان توجه بیشتری داشته باشید . بسیاری از اطرافیان شما که خیلی هم مهربان هستند ، در مورد مهربانی هایشان توضیح نمی دهند ، اگر رفتار دیگران را با دقت بیشتری ببینید ، می توانید مهربانی کردن را بیشتر یاد بگیرید . بادیدن خوبی های دیگران ، امواج صمیمت در وجود شما به حرکت می افتد و فردی دوست داشتنی می شوید .

به خاطر خود مهربانی ، مهربان باشید

کلید سوم : به خاطر خود مهربانی ، مهربان باشید

وقتی به افراد دوست داشتنی نگاه می کنید ، متوجه می شوید که آنها بدون هیچ انتظار یا توقعی به دیگران لطف می کنند و می خواهند که همه در زندگی احساس بهتری داشته باشند . افراد دوست داشتنی ، به خاطر پاداش به کسی لطف نمی کنند بلکه محبت ، روش همیشگی آنان است . برای این که دوست داشتنی باشید ، باید دیگران را دوست داشته باشید و برای این که دیگران را دوست داشته باشید ، لازم است خودتان را از بقیه بهتر ندانید . اگر خودخواه باشیم ، خوبی هایمان دردیگران تاثیر نمی گذارد .

چند اشتباه !

-برای جلب توجه دوستان ، به آنها خوراکی تعارف می کنیم !

-برای پدر چای می آوریم تا بتوانی پول خرید راکت تنیس را از او بگیریم!

-مسئولیت جمع کردن سفره را در اردو قبول می کنیم تا بعدا سرگروه شویم!

کلید یدکی 

برای این که دوست داشتنی باشیم . نباید برای خوبی هایمان از دیگران توقعی داشته باشیم . فکر کنید … اگر همه این قانون طلایی را رعایت کنید ، زندگی چه قدر شیرین می شود . بیایید از خودمان شروع کنیم !

 

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. آذر ۲, ۱۳۹۷

    […] چگونه دوست داشتنی باشیم ؟ | نوجوان شاد […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *