چقدر رشته مهندسی هوا فضا مناسب شما هست؟

آیا دوست دارین در طراحی، ساخت، اصلاح یا آزمایش های مربوط به ابزار هواپیما و موشک و محصولات هوا و فضایی فعالیت کنین؟

اگه شما هم مثل خیلیای دیگه عاشق هواپیما و فضاپیماها هستین و دوس دارین برای پیشرفت و توسعه اونها کاری انجام بدین بهتره که به رشته مهندسی هوا و فضا برین. اما آیا مهندسی هوا و فضا همون خلبانی‌ هست؟ نه، به هیچ وجه کار مهندس‌ هوا فضا به پرواز درآوردن هواپیما نیست. کار اون درحقیقت قبل‌ از بیرون‌ اومدن‌ هواپیما از کارخانه‌ ست‌. مهندس هوا و فضا در زمینه‌ طراحی‌، ساخت‌ و آزمایش‌ هواپیما فعالیت‌ میکنه. مهندسی‌ هوا و فضا مجموعه‌ای‌ از علوم‌ ریاضیات، فیزیک، مکانیک، فناوری اطلاعات، متالورژی، علوم کامپیوتر، عمران و الکترونیک هست که با به کار گیری از اونها به طراحی و ساخت هواپیما، فضاپیما، بالگردها، گلایدرها، موشک‌ها، ماهواره، ماهواره برها و مسائل مرتبط به اون‌ها می پردازه. مهندس هوا و فضا همچنین میتونه به طراحی سیستم های با تکنولوژی بالا مثل خودروهای کم مصرف، طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین، بدون موتور، عمود پرواز و یا جنگنده، ساخت پایگاههای فضایی اشتغال پیدا کنه.

هوا فضا

 

آیا علاقه مند به مهندسی و فن آوری مانند استفاده از اصول، تکنیک ها، روش ها و تجهیزات برای طراحی و تولید محصولات و خدمات مختلف هستین؟

برای اینکه یه مهندس هوا و فضا موفق بشین باید دانش فنی فوق العاده و مهارت و تخصص عالی در زمینه ریاضیات و فناوری اطلاعات و حل و تحلیل مسائل مختلف داشته باشین. با نرم افزارهای طراحی های کامپیوتری آشنا بوده و توانایی برنامه ریزی، اولویت بندی و مدیریت پروژه داشته باشین. آگاهی کامل نسبت به قوانین نظارتی مهندسی داشته باشین و از جدیدترین پیشرفت ها مطلع باشین و توانایی کار تیمی داشته باشین و همچنین باید با زیان انگلیسی آشنا باشین. مهندسی هوافضا در کشور ما مثل کشورهای دیگه یکی از پیشروترین زمینه‌های پژوهشیه و چون بودجه‌های کلان نظامی و غیرنظامی صرف این رشته میشه بنابراین زمینه‌های پیشرفت زیادی داره.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. خرداد ۲۷, ۱۳۹۷

    […] سایت نوجوان شاد […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *