چطور میشه یه روزه درس خوند

بعضی وقت‌ها پیش میاد که برای یک امتحان سخت، فقط روز قبلش رو وقت داری بخونی.شاید اون درس رو به تعویق انداختی و ازش فرار کردی. با داشتن نظم و تمرکز، حتی با داشتن فقط یک روز برای آماده کردن خودت، می‌تونی تو اون امتحان موفق بشی. اگرچه بهتره، حداقل یک هفته قبل از امتحان، شروع به خوندن اون درس بکنی، با این حال بعضی وقت‌ها دغدغه های زندگی باعث میشن نتونی به این مهم دست پیدا کنی.روش‌هایی هست که می‌تونه بهترین عملکرد تو رو، حتی با فقط یک روز درس خوندن، تضمین کنه.

 فراهم کردن محیطی بسیار مناسب برای درس خواندن

یک جای جدیدی برای درس خوندن، پیدا کن

 • ۱-یک جای جدیدی برای درس خوندن، پیدا کن

جایی درس بخون که به دور از عوامل حواس پرت کننده و دوستات، باشه. رفتن به یک مکان جدید به تو کمک می‌کنه که فقط بر روی درس و کاری که می‌خوای انجام بدی، تمرکز کنی.

اطمینان حاصل کن که برای مکانی که میخوای انتخاب کنی، مجبور نشی راه درازی رو طی کنی تا بهش برسی.یک اتاق آرام، کتابخانه، و یا کافی شاپ، انتخاب های ایده‌آلی هستند.

تمام وسایل و لوازم مورد نیاز رو با خودت بیار و به همراه داشته باش

 • ۲- تمام وسایل و لوازم مورد نیاز رو با خودت بیار و به همراه داشته باش

 • قبل از این که به محل درس خوندن بری،یک لیست از لوازم ضروری برای درس خوندنت بنویس، تا مطمئن بشی که چیزی رو فراموش نکردی. این می‌تونه شامل، دفتر ، یادداشتها، کامپیوتر شخصی، تنقلات، ماژیک، و یا هر چیز دیگه‌ای باشه که ممکنه احتیاج داشته باشی.

فقط چیزهایی رو به همراه خودت نیار که، باعث حواس‌پرتی تو بشن.

گوشی همراهتو خاموش کن

 • ۳- گوشی همراهتو خاموش کن

 • مگر این که برای درس خوندن بهش احتیاج داشته باشی.سعی کن در طول مدت زمانی که درس می‌خوانی، تلفن همراهت رو خاموش کنی.این باعث می‌شه که برای مدت زمان طولانی تری بر روی درست تمرکز کنی و باعث کاهش حواس پرتی و بی‌دقتی میشه.
 • تصمیم بگیر که با چه کسی می‌خوای درس بخونی
 • ۴- تصمیم بگیر که با چه کسی می‌خوای درس بخونی

 • با داشتن زمان اندک، بهترین راه اینه که تنهایی درس بخونی. اما با این حال بعضی وقت‌ها خوبه که با گروه کوچکی از دوست‌هات، یادداشت‌هات رو مقایسه کنی و درباره‌ی مفاهیم درس باهاشون صحبت کنی.این می‌تونه کمک کننده باشه. اگه به این باور رسیدی که درس خوندن گروهی می‌تونه بهت کمک کنه، سعی کن هم‌گروهی‌هات رو از بین کسانی انتخاب کنی که حداقل به اندازه‌ی تو باهوش باشن، تا سرعت درس خوندنت رو پایین نیارن.

هنگام درس خوندن با دوست‌هات مواظب باش. در این مواقع، حواس پرتی خیلی راحت اتفاق می‌افته.برای همین، اطمینان حاصل کن، که حداقل بعضی افراد گروه  از کلاس رو به خوبی میشناسی

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه‌

 1. پرینتر گفت:

  چقدر عالی! ممنونم از راهنمایی های ارزشمندتون

 2. sonia گفت:

  دمتون گرم … این روش ها خیلی به من کمک میکنه چون من همیشه درسامو یه روز قبل از امتحان میخونم 🙂

 3. آرمیتا گفت:

  واقعا عالیه!ممنونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *