چطور میشه خوب امتحان داد ؟

خیلی از ما ممکنه برای امتحان خیلی خونده باشیم ولی موقع امتحان خراب کنیم و امتحانمونو خوب ندیم . فقط به خاطر اینکه بلد نیستیم چطور خوب امتحان بدیم ؟

با راحت ترین سوال ها شروع کنید .

۱-با راحت ترین سوال ها شروع کنید .

قبل از اینکه شروع کنید به امتحان به کل سوالات نگاهی بندازید و جاهایی که قوی تر هستید رو پیدا کنید. با این کار بخشی از امتحان رو انجام دادین و با اعتماد به نفس بیشتری به سراغ سوال بعد میرین. اینکار همچنین بهتون کمک میکنه تا وقت بیشتری برای سوالات سخت تر داشته باشید.

به زمان توجه داشته باشید .

۲-به زمان توجه داشته باشید .

شما نمیخواهید امتحان رو با عجله زمانی تموم کنید که وقت داره تموم میشه. موقع امتحان به زمان توجه داشته باشید. به طور مرتب به ساعتتون نگاه کنید تا مطمئن شید که همه ی وقت رو فقط برای یک سوال از دست نمیدید.

امتحان رو زمان بندی کنید اگر امتحان سه صفحه ای است و چهل و پنج دقیقه وقت دارید پس برای هر صفحه یک ربع وقت بذارید.

راجع به موضوعی اگر که لازمه کمک بخواهید .

۳-راجع به موضوعی اگر که لازمه کمک بخواهید .

اگر چیزی رو نمیفهمید سوال پرسیدن هیچ خجالتی نداره. اگر در موضوعی مشکل دارید و اگر وقت هست  با معلم صحبت کنید . او از اینکه به شما کمک کنه تا موضوع رو بهتر بفهمین خوشحال میشه.

میتونید بعد از کلاس راجع به مشکلی که دارید با معلم یا استادتون حرف بزنید. همچنین میتونید استاد رو در اتاقش ببینید ویا بهش ایمیل بزنید تا کمک بخواهید.

آیا در مدرسه تون مراکز منابع آموزشی وجود داره؟ اگر وجود داره پس اونهارو ملاقات کنید مثلا اگر درامتحان ریاضی مشکل دارید در کلاسهای ریاضی مدرسه تون شرکت کنید و از اونها کمک بخواین.

راجع به استرس امتحان با دیگران صحبت کنید .

۴-راجع به استرس امتحان با دیگران صحبت کنید .

اینکه همه چیز روقایم کنید کار خوبی نیست اگر در مورد امتحانی استرس دارید با دوستانتون مشورت کنید و ازشون کمک بخواین.

دوستان و اعضایی از خانواده رو انتخاب کنید که مهربان و حامی هستند ای افراد بهتر به حرفتون گوش میدهند و توجه می کنند.

از کسانی که استرس بالایی دارند دوری کنید. اگر با افرادی که برای امتحان خودشون استرس دارن حرف بزنید ممکنه همدیگه رو بیشتر دچار استرس بکنین.

مهارت های مطالعه رو از مدرسه یاد بگیرین .

۵-مهارت های مطالعه رو از مدرسه یاد بگیرین .

از هر امکاناتی که در اختیارتونه بهره ببرید. شاید مدرسه تون کلاس ها و سمینارهایی راجع به مهارت های درس خوندن ارائه  دهد. ممکنه که همچنین وب سایت مدرسه مهارت های درس خوندن رو ارائه بده. مهارت های درس خاندن به طور موثری استرس رو کم میکنه.

از مشاور متخصص کمک بگیرید .

۶-از مشاور متخصص کمک بگیرید .

اگر مدام در امتحانات استرس دارید ممکنه که مشکل اساسی داشته باشید. شاید درگیر رفتارها و افکاری باشید که باعث استرستان میشود. اگر خودتان نمی توانید به استرس امتحان غلبه کنید حتما از مشاور کمک بگیرید.

اگر دانشجویید میتوانید از مشاوره های رایگان دانشگاه کمک بگیرید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *