چطور قبل از شروع دعوا جلوی آن را بگیریم

هر وقت مشکلی در خانواده پیش می آید شما هم سهمی در آرام کردن خانواده دارید بیشتر اوقات افرادی که بیشتر از هر کس دیگری در قلب ما جا دارند کسانی هستند که ما متوجه نعمت وجود شان نمی شویم و این مساله ممکن است منجر به جریحه دار شدن احساسات آنها و بستر دعواهای ما با آنها شود در اینجا چند شیوه را ما به شما یاد می‌دهیم تا با خانواده تان نشان بدهید که آنها برای شما مهم هستند

۱-روز را بی سر و صدا و آرام شروع کنیم

آیا صبح ها خواب و نیمه بیدار هستید ؟ شما تنها نیستید دیگر اعضای خانواده تان را کمی بیشتر درک کنید آن ها هم درست مثل شما دارند در خواب راه می رود . پس آرومتر

۲-کمک کنید

این را بدانید که پدر و مادرها در ازای هر کاری که بچه ها انجام میدهند ۸ یا ۹ کار را انجام می دهند بنابراین میز را تمیز کنید خرده ریزهای غذا را جمع کنیم و داخل سطح بریزید یعنی بدون اینکه از شما بخواهند کار کنید و امتیاز بگیرید.

۳-به صدای خودتان توجه کنید

شنیدن موسیقی محشر است ولی صدای آن را خیلی بلند نکنید وقتی برادرتان دارد تکالیفش را انجام میدهد یا ماما ندارد چرت میزند صدایش را کم کنید یا با هدفون گوش کنید این کار برای پرده گوش خودتان هم مفید است.

چطور قبل از شروع دعوا جلوی آن را بگیریم

۴-سعی کنید تکالیف تان را زود انجام دهید

هر چه به موقع خواب نزدیک‌تر شوید انجام این کار را سخت‌تر می‌شود و پدر مادرتان هم سخت تر می تواند کمکتان کند.

۵-وسایلتان را جمع و جور کنید

وسایل خود را در اتاق تان نگه دارید اینطوری خانواده گرفتار ریخت و پاش های شما نمی شود و یا یکی هم روی کوله پشتی شما نمی رود وسط حال !

چطور قبل از شروع دعوا جلوی آن را بگیریم

۶-عقب‌نشینی کنید

اگر حس می‌کنید اوضاع و احوال خوبی ندارید سعی کنید آن را به خانواده منتقل نکنید .

۷-مشغول شو

به هم ریخته هستی کاری انجام بده که به تو آرامش بده مثلا کتاب بخون یا با حیوان خانگیت بازی کن .

۸-با احتیاط لطیفه تعریف کنیم

بعضی از اعضای خانواده شان می تواند لطیفه‌ها را بشنود و تحمل کنه ولی این در مورد همه صدق نمی‌کند حتی آنها هم که می‌توان همیشه این توانایی را ندارند به احساسات اعضای خانواده درباره سر به سر گذاشتن و لطیفه تعریف کردن احترام بگذارید به این ترتیب آنها هم به احساسات شما احترام می گذارند.

 

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *