چطور در کلاس حضور فعالی داشته باشیم

اگه میخوای تو کلاس نظر معلمت را جلب بکنی و تو دلش جا باز کنی . باید تو کلاس همکاری و مشارکت داشته باشی تمرینهات را حل کنی درس بخونی و تو کلاس پاسخگوی سوالات باشی تو این مقاله ما کارهای که باید انجام بدی را بهت یاد میدیم.

آروم باش

۱-آروم باش

اگه خیلی استرسی هستی، صحبت در کلاس واست سخت میشه. قبل از این که دستت رو برای صحبت بالا ببری، چند تا نفس عمیق بکش. همیشه به خودت یاد آوری کن که تو آماده هسای و برای این صحبت و سوال قبلا مطالعه کردی. البته همه ی دانش آموزان فکر خواهند کرد که تو چقدر شجاعی که دستتو برای صحبت بالا بردی. پس هیچ دلیلی برای استرس وجود نداره.

۲-واضح صحبت کن

وقتی میخوای راجع به چیزی صحبت کنی به اندازه ای واضح صحبت کن که بقیه هم صحبت هات رو بفهمن. زمانی که داری صحبت میکنی زمینو نگاه نکن بلکه بقیه رو نگاه کن. اطلاعات لازم رو به معلم و

دانش آموزان بده. اعتماد به نفست رو اصلا از دست نده و حتما برقراری تماس چشمی با بقیه یادت نره.

به سوال های معلم جواب بده

۳- به سوال های معلم جواب بده

اصلا از جوابی که به سوال معلم میخوای بدی ترس نداشته باش حتی اگه جوابت غلط باشه. معلمت مطمئنا حوشحال خواهد شد وقتی ببینه تو بحث شرکت میکنی، حتی اگه جوابت اون جوابی نباشه که معلم میخواست بشنوه

۴- به سوالات مطرح شده از طرف دانش آموزان دیگر هم جواب بده

ممکنه بتونی سوال طرح شده از طرف یه دانش آموز رو به زبون خودت خیلی بهتر از معلمت توضیح بدی که این برای دانش آموزان دیگر هم خیلی کمک کننده خواهد بود. همچنین این کار به معلمت نشون میده که در کلاس به درس توجه میکنی که این خیلی ارزش داره.

سوال بپرس

۵-سوال بپرس

اگه چیزی برات گیج کننده هستش و نمیفهمیش سوال بپرس. همچنین سوالاتی که قبلا از حل تمرینا داشتی و نفهمیدی رو هم میتونی سر کلاس بپرسی. ممکن دانش آموزان دیگر هم مثل تو همین سوال رو داشته باشن، با پرسیدن این سوال مشکل خیلی ها حل میشه و معلمت خوشحال خواهد بود چند دقیقه وقت بزاره و براتون توضیح بده.

۶-نظرت رو بگو

اصلا از این که با دانش آموزی مخالف باشی هراس نداشته باش نظرت رو آزادانه بگو. اصلا فکر نکن که باید با همه موافق باشی.

*این کار باید مودبانه صورت بگیره. مثلا اگه مخالفی میتونی بگی: من نقطه نظر تو رو میبینم اما اگه از نقطه نظر من به مسئله نگاه کنیم ….

تعادل رو حفظ کن

۷-تعادل رو حفظ کن

تلاش نکن که به همه ی سوالات مطرح شده جواب بدی یا این که نظرت رو راجع به همه چی بگی. سعی کن در هر جلسه یه بار یا دو بار صحبت کنی. از طرف دیگه سعی نکن فقط صحبت کنی، بلکه صحبت هات باید به جا و به درد بخور باشه.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *