چطور در مدرسه دانش آموز موفقی باشیم

اگه میخواهید تو مدرسه موفق باشید علاوه بر اینکه درستون باید خوب باشه باید یکسری کارها هست که انجام بدید مقاله زیر را از دست ندهید .

۱-نمونه شدن توی برنامه های فوق برنامه

خودتو درگیر کن

۱-خودتو درگیر کن

نمرات خوب یه روش عالی برای تحت تاثیر قرار دادن مدرسه خاصی هس که نشون میده میتونی کارهای دیگه هم علاوه بر نمرات عالی انجام بدی.

اگه ورزشکار هستی، به یه تیم ورزشی در زمینه ای که استعداد داری ملحق شو. برای سالهای زیاد برای شهرت رسیدنت تلاش کن.

هنر، موسیقی و نمایش هم جالبه. مدرسه ها به دنبال هنرمندان، خوانندگان، نوازندگان و بازیگران عالی هستن.

پیوستن به یه باشگاه. به هر باشگاهی که علاقمند هستی یا خوب هس بپیوند. به عنوان مثال اهل هر شهری که هستی به تیم شهرت ملحق شو. عاشق شطرنجی؟ به باشگاه شطرنج بپیوند . اونجا احتمالا دوستات رو هم ملاقات میکنی.

۲-در بیشتر از یه مورد درگیر باش

این فوق العاده هس که یه ورزشکار یه ستاره کامل باشه. مدرسه ها اونو دوس دارن. چه چیزی رو بیشتر مدرسه ها دوس دارن؟ یه ورزشکار مشهور که همچنین نفر اول ویولن هس. برای اینکه واقعا عالی و قابل توجه باشی، کمی از هر چیزی رو انجام بدی.

واقعا مهم نیس که چقدر توی اون کار خوب هستی، مهم اینه که داری تلاشت رو میکنی، هیچ مدرسه ای ازت نمیپرسه که چطور بازی فلان رو باختی؟ یا چرا توپ به سمت دیگه حرکت کرد؟  همه اونها متوجه این موضوع میشن که تو یه عضو توی اون تیم هستی و این ارزشمنده که توی مدرسه اونها تحصیل میکنی.

داوطلب

۳-داوطلب

تو میدونی که چه چیزی موثره قبل اینکه یه ورزشکار، معروف بشه؟ یه ورزشکار مشهوری که همچنین نفر اول ویولن هم هس و در تیم هم شرکت میکنه. میدونی چه چیز چشمگیری توی یه ورزشکار مشهور و نفر اول ویولن وجود داره؟ یه ورزشکار مشهور همه کار ها رو انجام میده و داوطلب میشه. نیازی نیس که فریاد بزنه” من عاشق جامعه ام هستم” و ” من یه دانش آموز عالی برای مدرسه شما هستم”.

چندین فرصت وجود داره که احتمالا حتی متوجه اش هم نشدی. تو میتونی توی بیمارستان محلت، سرپناه حیوانات، خانه های قومیت قدیمی، آشپزخانه یا حتی تئاتر محله ات داوطلب بشی. میتونی به آدمهای بی بضاعت و به بچه های بی معلم کمک کنی.بیشتر وقتها تمام اون چیزی که باید انجام بدی این هس که سوال کنی!

۴-اگه مدرسه ات هیچ فعالیتی رو ارائه نمیده، سعی کن خودت اون رو شروع کنی

حتی بیشتر از برنامه های فوق برنامه هم چشمگیرتره که خودت اونها رو شروع کنی. آیا مدرسه شما به یه کانون محلی نداره؟ اون رو شروع کن. یه کانون تئاتری چطور؟ شروعش کن. حتی اگر تو و چهارتا از دوستان سر ساعت خاصی در روزهای چهارشنبه هم وقت بذاری براش موثره. این کار توی مدرسه های آینده نگر موثره.

میتونی از معلمهات  بخواهی این کارو انجام بده یا اگه میتونی بری تا این کانون تایید بشه. این روشی هس که میتونی ترتیب یه کانون بزرگ رو بدی و در موردش با مدرسه ات صحبت کنی.

فعالیت های بعد از مدرسه ات را اولویت بندی کن

۵ –فعالیت های بعد از مدرسه ات را اولویت بندی کن

فعالیت های فوق برنامه ات که دوس داری و بهش متعهد هستی رو میتونی ادامه بدی. اما زمانی رو هم برای مطالعه و تحصیلت وقت بده. فعالیتهای تو برای این هس که یه دانش آموز محکم بشی و اغلب توی برنامه ی مدارس هم مهم هس. اما به طور کلی نمرات توی اولویت اول هستن.

بدونی که چقد زمان داری تا کارها رو به نحو احسن انجام بدی و سی دقیقه هم وقت اضافی نگه داری. حداقل هشت ساعت خواب هم در نظر بگیری. تعداد ساعت هایی که به مدرسه میری یا توی کلاس شرکت میکنی هم اضافه کنی و این عدد رو از ۲۴ کم کنی و در طول روز وقت آزاد داشته باشی.

یه تقویم سال پیدا کنی و تمام فعالیتهایی که در هر زمانی میخوای انجام بدی رو بنویسی. اگه توی یه روز بیشتر از وقت آزادت برنامه ریزی داشته باشی، اولویت بندی کن و فعالیت هات رو کم کن. هچنین زمانی رو هم در نظر بگیر که به فکر کردن و استراحت مشغول بشی.

 

۲- از خودت مراقبت کنی

به حد کافی بخوابی

۱-به حد کافی بخوابی

مغزت نیاز به خواب داره تا بتونه خودش رو آماده کنه و همه اطلاعاتی که اون روز گرفته رو پردازش کنه و برای روز بعد آماده کنه. اگه خواب نداشته باشی، اذیت میشی و حال بدی پیدا میکنی و بدنت ضعیف میشه. هدف این هس که یه خواب شبانه ۸ یا ۹ ساعته داشته باشی.

خواب نه تنها عملکرد مغزت رو تحت تاثیر قرار میده بلکه روی درک عمومی هم تاثیر میذاره. خواب کمتر، باعث میشه که گیرایی مغز هم کمتر بشه و ساده ترین چیزها رو هم درک نکنه.

۲-هر روز صبحانه خوبی بخوری

هدف اول توی غذا اینه که پر از پروتئین باشه. صبحانه، انرژی و تغذیه رو برات فراهم میکنه تا روز خودت رو شروع کنی، در کلاس درس موفق باشی و بهتر یاد بگیری. پروتئین و غذاهای غنی از فیبر، انرژی بیشتری رو برات فراهم میکنه.

از صبحانه خالی دوری کن مثه دونات ها و غلات شکری. تو حتما نیاز به شکر هم داری اما این به اندازه سه وعده نیازت رو برطرف نمیکنه و تو تا وقت ناهار گرسنه میشی.

زمانی که لازم داری درخواست کمک کن

۳-زمانی که لازم داری درخواست کمک کن

 این ممکنه به نظر برسه که عاقلانه نیس. اما بسیاری از دانش آموزان بیش از حد میترسن و یا به اندازه کافی مورد توجه نیستن. اگه تو درخواست کمک میکنی به این معنی نیس که دست و پا چلفتی هستی، در واقع تو باهوش هستی.

وقتی که با تکالیف، امتحانات و کوئیزها روبرو شدی درخواست کمک کن. معلم هات، والدینت و آموزگارانت در واقع میخوان با اون چیزی که روبرو میشی، بهت کمک کنن.

برای دلگرمی خودت درخواست کمک کن. دبیرستان گاهی سخت میشه و استرس زاست. اگه توی کلاس برات مساله ای سخت هس. با معلم و مشاورت صحبت کن. اونها ممکنه ایده های خوبی بهت بدن تا برات آسون بشه.

۴-زمانی رو برای سرگرمی آماده کن

تو فقط یه بار توی این سن هستی و توی دوره دبیرستان هم حساستر میشی. پس بهتره همیشه زمان کمی رو هم برای سرگرمی در نظر بگیری. هر شنبه رو برای دوستان، خانواده یا فقط برای زمان استراحت تنظیم کن و یا کارهای دیگه ات رو انجام بده. اگه تو اینجور پیش نری از بین میری!

سرگرمی یه بخش ضروری از نمرات خوب هس. اگه حس بدبختی کنی، نخوابی و زندگی اجتماعی نداشته باشی، هیچ راهی برای لذت بردن از دبیرستانت وجود نداره! زمانی رو برای سرگرمی در نظر بگیر تا بتونی خوشحال باشی، متمرکز بشی و بهترین کارها رو انجام بدی.

 

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *