چطور دانش آموز زرنگی باشیم

این آرزوی هر کسی هستش که ازش به عنوان دانش آموز ممتاز یاد کنن. ممتاز شدن از هر لحظ چه در زمینه ی درسی چه در زمینه ی رفتاری.  بریم با هم چند تا روش برای ممتاز شدن مرور کنیم. خیلی راحته.

این کار نیازمند تمرین و فقط تمرینه.

قبل از مدرسه رفتن تکالیفی که معلمت بهت داده رو حل کن

۱-قبل از مدرسه رفتن تکالیفی که معلمت بهت داده رو حل کن

اگه قراره تمریناتو تو دفتر بنویسی این کار رو با دقت و حوصله انجام بده، اگه قراره با کامپیوتر این کار رو انجام بدی سعی کن به وب سایت های دیگه سر نزنی و در اون لحظه هدف از کامپیوتر باید ترین حل کردن باشه.

*اگه میخوای نمرات خیلی بالایی بگیری، از والدینت و معلمت بخواه که برای رسیدن به این امر کمکت کنن. برای خوب و ممتاز بودن گاهی لازمه بالاتر از چیزی که بهت درس میدن رو بخونی و تمرین کنی که لذت بخشه پس مهارت هات رو افزایش بده.

در محیط مدرسه و در خانه برای خودت یه محیط کاری خوب درست کن

۲-در محیط مدرسه و در خانه برای خودت یه محیط کاری خوب درست کن

برای ممتاز بودن نیاز به یه محیط خوب داری که با آرامش خاطر بتونی توش درس بخونی، این محیط رو هم در منزل هم در محیط مدرسه باید برای خودت فراهم کنی و از معلمین و پدر و مادرت بخوای که کمکت کنن. این محیط باید یه محیط آرام برای کار کردن و بخصوص زمان امتحانات باشه که بتونی حواست رو کاملا جمع کنی.

*دقت کن جایی داشته باشی که کسی نتونه مزاحمت بشه. حل کردن تمرینات و درس خوندن بدون مزاحمت سر و صدای دوستان و یا خواهر و برادرت کمک میکنه که بیشتر تمرکز کنی و نمره های بهتری بگیری.

*حتما باید محیط درس خوندنت ویژگی های خاصی داشته باشه، باید دمای مناسب و نور مناسبی داشته باشه مثلا در تابستان میتونی از یه کولر مناسب برای خنک کردن اتاقت استفاده کنی و در زمستان از یه بخاری مناسب، اما دقت کن که دمای اتاق خیلی سرد یا خیلی گرم نباشه چون این خودش عامل پرت کننده ی حواسه و جلوی تمرکز رو میگیره.  از طرف دیگه جلوی چشمت نباید مناظر حواس پرت کن وجود داشته باشن، و مهم ترین چیز اینه که موقع درس خوندن گوشی موبایلت رو از خودت دور کنی.

خودت رو سازمانبندی کن و مرتب و منظم باش

۳-خودت رو سازمانبندی کن و مرتب و منظم باش

همه ی وسایلت رو تمیز نگه دار و نزار که خراب بشن. تمرین هات رو مرتب بنویس و به موقع انجاشون بده، هیچ وقت کاری رو به لحظه ی آخر واگذار نکن.قبل از مدرسه رفتن دقت کن که همه ی وسایل ضروری رو در کیفت گذاشته باشی و همه چیز مرتب سر جای خودش باشه، سعی کن باس هات همیشه مرتب و منظم باشن به این ترتیب میتونی از خودت یه دانش آموز خوب در ذهن دوست هات و بخصوص معلم و والدینت بسازی.

کارهایی رو انجام بده که تو رو به چالش میکشن

۴-کارهایی رو انجام بده که تو رو به چالش میکشن

زمانی که چیزهایی رو یاد گرفتی و ماهر شدی سعی کن افراد دیگه رو هم در زمینه ی کاری خودت به چالش بکشی و باهاشون رقابت سالم بکنی. غیر  از درس خوندن میتکنی در مسابقات مدرسه مثلا ورزشی شرکت کنی و علاوه بر درس از نظر ورزشی هم به عنوان یه دانش آموز ممتاز ازت یاد کنن.

*در ورزش سعی کن خیلی پیشرفت کنی چون علاوه بر این که برای سلامتیت خیلی خوبه میتونه بهت در ممتاز شدن هم کمک کنه، میدونی همه یه دانش آموز نمونه رو که ورزشکارم هست دوست داره. در مسابقات سعی کن روحیه ی ورزشکاری داشته باشی حتی به رفیقت این حس رو بده که اون هم میتونه برنده بشه پس رقابت سال داشته باش و روحیه و رفتار ورزشکاری رو در خودت تقویت کن.

مراقب سلامتیت باش 

۵-مراقب سلامتیت باش

همه ی این نکاتی که بهت گفتم به طور مستقیم یا غیر مستقیم به سلامتیت برمیگردن اگر مراقب سلامتیت باشی میتونی تمرکز خوبی داشته باشی و خوب درس بخونی و از طرف دیگه اگه سالم باشی میتونی درست ورزش کنی و سالم تر بشی.

برای سالم بودن همونطور که گفتم میتونی ورزش کنی و از طرف دیگه با غذاسالم خوردن که شامل مواد مهم برای بدن باشه میتونی این سلامتی رو به دست بیاری، غذا باید شامل صبحانه ای که پروتئین کافی مثل شیر داره باشه در وعده های غذایی دیگه مثل شام سعی کن که غذات چربی زیادی نداشته باشه و حتما سعی کن که از سبزیجات و میوه جات کافی در وعده های غذاییت استفاده کنی

اگه خدای نکرده مریض شدی سعی کن به اندازه استراحت کنی و انرژی از دست رفته رو به دست بیاری و با انرژی بیشتری برای جبران روزهای از دست رفته تلاش کنی.

با بقیه دوستانه رفتار کن

۶-با بقیه دوستانه رفتار کن

درست رفتار کردن با بقیه کمک میکنه که همه اطرافت جمع بشن و تو ستاره ی جمع خواهی بود، این رفتار بهت کمک میکنه که دوست های زیادی اطرافت داشته باشی. کلید مرکزی موفق شدن هم اینه که همیشه لبخند بزنی، چه برای افرادی که میشناسی و چه برای افرادی که نمیشناسی.

*صمیمی شدن با بقیه بهت کمک میکنه که در زمینه ی تحصیل هم موفق تر بشی. چون هر چه دوستان زیادتری اطرافت داشته باشی به همون اندازه هم شانس بیشتری برای درخواست کمک از دیگران خواهی داشت. چون بیشتر مردم دوست دارن به افرادی که حس خوبی بهشون دارن کمک کنن و اون شخصی که این حس خوب رو به وجود میاره تو هستی. پس خوش برخورد باش لبخند بزن و مهربان باش و دیگران رو هم از اینرفتارت سیراب کن.

معلمت رو تحت تاثیر قرار بده و یه خاطره ی خوب از خودت در ذهن معلمت بساز

۷-معلمت رو تحت تاثیر قرار بده و یه خاطره ی خوب از خودت در ذهن معلمت بساز

خودت رو مشتاق نشون بده، مشتاق نشون دادن خودت سر کلاس معلمت رو بیشتر مشتاق میکنه و باعث میشه که مثل ستاره تو چشمان معلمت بدرخشی. بدون این که برای عزیز شدن در چشمان معلمت خود شیرینی کنی و حس حسادت دوستانت رو برانگیزی سعی کن که از راه طبیعی تر این کار رو انجام بدی و به عنوان یه دانش آموز خوب سالیان سال در ذهن معلمانت و دوستانت باقی بمونی و بقیه همیشه با یه خاطره ی خوب از تو یاد کنن.

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *