چطور با مردم معاشرت کنیم

نمی دونی چطوری با دیگران سر صحبت را بازکنی ؟ یا نمی دونی چطوری با دیگران صحبتی را ادامه بدی ؟ این مقاله را بخوون کمکت میکنه

سوال بپرسین

۱- سوال بپرسین

 وقتی که یخ شما آب میشه، اینجا چند چیز وجود داره تا شما به مکالمه تون ادمه بدین. پرسیدن سوالات یک روش عالی برای ادامه مکالمه هست. سعی کنین که از شخص دیگر درخواست کنین که کاری ساده برای شما انجام دهد.

 • – برای مثال، اگه شما در حال انتخاب مدرسه برای فرزندتان هستین، شما میتونین از مادر دیگه ای بپرسین که: شما میتونین به من یادآوری کنین که فردا چه زمانی زودتر مرخص میشن؟
 • – شما میتونین از همکارتون درخواست کنین که به شما مشورت بدهد. توجه کنین که بگین: براد، ارائه های تو همیشه به نظرم واضح هستش، میتونی به من در مورد بعضی از موارد راهنمایی و مشورت بدهی؟؟

۲- با سوالات باز (پرسش با پاسخ) ادامه بدین

پرسیدن هر نوع سوالی یه راه عالی برای ادامه دادن به گفتگو هست. اما سوالات باز یه راه کلیدی برای داشتن یک مکالمه روان است. سوالاتی بپرسین که نیاز به جواب بیشتری از یک بله یا خیر نداشته باشن.

 • – بجای اینکه بپرسین: سفرت به فلان جا چطور بود؟؟ سعی کنین که بگین، من به خاطر میارم که شما قصد سفر داشتین. چه نوعی از چیزها توی تعطیلاتتون انجام دادین؟؟ این به شما اجازه میده که صحبت رو گسترش بدین.
 • – بعد از دریافت پاسخ اولیه، میتونین که ادامه بدین، اگه اون شخص جواب بده که: ما خیلی گلف بازی کردیم. شما میتونین بگین که: اوه! امتیازتون چطور بود؟؟ آیا میتونم دوره خوبی رو توصیه کنم؟؟ من دوست دارم که بازی خودم رو بهبود بدهم.
 • – شما همچنین میتونین که به روشنی توی سوالات، تعریف هم کنین. برای مثال، شما میتونین بگین که: من واقعا دوست دارم که لباسی که تنت هست رو بپوشم. شما چطوری میتونین یه توپ بزرگ رو پیدا کنین؟؟
 • واقعی باشین

۳- واقعی باشین

مجبور نشین که شروع به گفتگو کنین. بجای اون، سعی کنین که صحبت کنین در مورد بعضی چیزهایی که واقعا در موردتون واقعی هستن. اگه شما تظاهر به علامندی دارین. اون معمولا آشکار میشه! ( یعنی لو میرین اگه فقط تظاهر کنین!!).

 • – در یه مهمونی شام، به گفتگو با شخصی بپردازین و علایق خودتون را به اشتراک بگذارین. برای مثال، شما میتونین بگین که: مایک، میشنوم که یه دوچرخه جدید داری. من دوست دارم که سواری کردن را امتحان کنم.
 • – موقعی که شما در بازی فوتبال دخترتون هستین. سعی کنین که در مورد مربی جدید صحبت کنین. برای مثال، من احساس میکنم که هالی گزینه خوبی برای وقت اضافه هست. ماری برای پاس دست چطور است؟؟

۴- از کشنده های مکالمه خودداری کنین

بعد از اینکه چند لحظه مکالمه داشتین. شما ممکنه با توجه به شرایط مکالمه، حس راحت تری داشته باشین. اما شما هنوز هم نیاز به مهارتی دارین که یک مکالمه روان تری داشته باشین. بخشی از یک سخنور خوب بودن این هست که بداند چطور خودداری کنه از چیزهایی که برای شخص دیگر راحت نیست!

 • – شما احتمالا شنیدین که یه ضرب المثل قدیمی میگه که از صحبت کردن در مورد سیاست یا مذهب توی محیط اجتماعی خودداری کنین. شما باید به این توصیه توجه کنین وقتی که توی یه جمع متنوعی از مردم هستین.
 • – از افراد خسته کننده دوری کنین. برای مثال، خیلی طولانی نکنین (لفتش ندین!) خلاصه کنین در مورد علاق خودتون یا سلامتی گربه تون! یه فرصت دیگه برای دیگران بدین تا در مکالمه شرکت کنن.
 • – با لحن مناسبی ضربه بزنین! در اکثر موارد، در یک صحبت کوتاه باید شاد باشین. بعد از همه، شما دنبال کسی هستین که مثل شما هست. و ما به طور طبیعی به سمت افراد مثبت کشیده می شویم. وقتی هم دچار شک هستین، سعی کنین که به چیزی که گفته میشه خوشبین باشین.
 • – برای مثال، شما میتونین بگین که: وای! ما اخیرا باران زیادی داشتیم. اما حداقل به احتمال زیاد به گل های بهاری زرق و برق داد!!
 • – خوبه که در مورد موقعیتی که راحت نیستین، همدردی کنین. فقط سعی کنین که یک اثر مثبت روی آن بگذارین. برای مثال، بدشانسی آوردیم که امشب تا دیر وقت مشغول به کار هستیم. میخواهین برای شام اقدام کنین چون دیر شد؟؟ من اینجا یه محل پیتزا فروشی عالی می شناسم.
 • موضوعات را تغییر بدین

۵- موضوعات را تغییر بدین

در بیشتر مکالماتی که بیشتر از چند دقیقه طول می کشد.  شما احتمالا بیشتر از یک موضوع را پوشش دهی می کنین. آماده باشین که به سمت چیزهای دیگری حرکت کنین اگه یخ سوال کردن شما آب شده! یه راه خوب برای آماده کردن این هست که به رویدادهای جاری و فرهنگ توجه کنین. شما همیشه باید بتونین مشاهداتتون در مورد چیزهای دیگر را هم ارائه بدین.

 • – برای مثال، شما میتونین بگین که: آیا شما هیچ فیلمی رو نگاه کردین که امسال بهترین فیلم باشه؟؟ من واقعا عاشق اون شخصی هستم که زیر صحنه برروش نورافکنی میشه!!
 • – آماده انتقال به موضوعات جدید باشین. سعی کنین چیزهایی بگین مثل: اوه! داستان تو منو یاد سفرم به یونان میندازه! آیا تا به حال شده که اونجا بری؟؟ این تاکتیک به شما کمک خواهد کرد که گفتگوی نرمالی داشته باشین.

۶- به افراد دیگر دسترسی داشته باشین

بیشتر افرادی که درگیر یک مکالمه هستن، فشار کمتری روی آنها هست. گام هایی برای درگیر کردن دیگران در گروهتون داشته باشین. برای مثال، اگر شما در حال خوردن توی کافه تریا در محل کارتون هستین. به همکارتون ملحق بشین که دنبال جایی برای نشستن میگردد. بهش بگین: هی لوسی! آیا دوست داری که به جمع من و تیم ملحق بشی؟؟

 • – شما همچنین میتونین این کار را توی موقعیت های اجتماعی انجام بدین. شاید شما توی یه مهمونی میخواهین که صحبت کوچیکی برای آشنایی داشته باشین. اگه شما کسی رو میبینین که در این نزدیکی به تنهایی نشسته. آنها را به سمت خودتون بکشین تا دورتون حلقه بزنن و بهشون بگین: وای! این میگو افسانه است! آیا هنوز یه فرصت دارین که آن را امتحان کنین؟؟
 • – اینکه دیگران را به سمت خودتون بکشین تا با شما مکالمه کنن فقط مودبانه نیست. اما اون کمک میکنه که به مکالمه ادامه بدین. بیشتر مردم درگیر میشن. شما بیشتر بحث مرتبط را پیدا خواهید کرد.
 • یک شنونده خوبی باشین

۷- یک شنونده خوبی باشین

گوش دادن هم مثل صحبت کردن مهم است. برای تبدیل شدن به یک سخنور خوب، شما نیاز دارین که تمرین کنین که به طور فعال گوش کنین. شما میتونین به طور شفاهی نشون بدین که در حال گوش دادن و مشغول به کار هستین.

 • – سعی کنین که نظرات بی طرفانه ای ارائه بدین مثل: چه جالب!! شما همچنین میتونین بگین که: در موردش بیشتر بگو!! تا شخص در حال گفتگو تشویق شود که به ادامه داستانش بپردازد.
 • – شما میتونین از روشی استفاده کنین به اسم “انعکاس” که نشان دهد شما در حال گوش دادن هستین. بگین که: وای! شگفت انگیزه که شما به تک تک کشورهای اروپایی سفر کردین!!

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *