چطور امنیت خودمون را حفظ کنیم

گوش دادن مداوم به حرفای بزرگ­ترا در مورد اینکه چقدر همه چیز ترسناکه، خیلی جالب نیست. بیاین دخترای واقعی باشیم: همه چیز توی دنیا خطرناک نیست و قطعا همه افراد دنیا اون بیرون منتظر نیستن تا به بچه ­ها آسیب برسونن. با این حال برای اینکه احساس امنیت داشته باشین، باید یه سری مهارت­ها رو برای شناسایی رفتار امن و غیر امن دیگران یاد بگیرین و نیاز به این دارین که مرز بین خودتون و بقیه دنیا رو به خوبی مشخص کنین.

چطور از خودمون حفاظت کنیم

مثلا باید قبلا یاد گرفته باشین که بدنتون متعلق به شماس و هیچ­کس حق نداره با لمس بدنتون کاری کنه که باعث ایجاد احساس ناامنی یا ترس در شما بشه. هیچ­کس، به جز مواقعی که در مطب دکتر هستین و دکتر معاینه ­تون می­کنه، نباید هیچ­یک از نواحی خصوصی شما رو که معمولا بخش­هایی از بدن هستن که با لباس شنا پوشیده میشن رو لمس کنه. حتی اگه اون شخص کسی باشه که خونوادتون اون رو میشناسن و یا از بستگانتون باشه و یا کسی باشه که خیلی با شما مهربونه و زیاد به شما اهمیت میده: در هر صورت این افراد حق لمس نواحی خصوصی شما رو ندارن. پس اگه کسی سعی داشت بدن شما رو لمس کنه به صورتی که از نظرتون درست نبود، تقصیر شما نیست. هیچ وقت تقصیر شما نیست اگه یه بزرگ­تر به نواحی خصوصی شما احترام نمی­ذاره، حتی اگه توی صحبتاش خلاف اینو بگه. اگه این اتفاق براتون افتاد، شما باید در سریع­ترین زمان ممکن به والدین یا یه بزرگ­تر دیگه که بهش اعتماد دارین بگین.

مرزهای خودتون را حفظ کنید

با انجام یه سری کارها می­تونین مرزهای خودتون رو حفظ کنین. مثلا نباید با غریبه­ ها حرف بزنین یا سوار ماشین کسی بشین که خوب نمیشناسینش یا کادویی از طرف یه بزرگ­تر قبول کنین که نمیشناسین. همچنین حتما یادتون باشه که اطلاعات شخصیتون رو به کسی که نیازی به اون اطلاعات نداره رو ندین. این شامل اطلاعاتی میشه که مربوط به حساب الکترونیکتون باشه، مثلا فرم­های شرکت در مسابقات و انتشار آنلاین اطلاعات شخصی.

اگه بعد از مدرسه یا زمانی که والدینتون سر کار هستن، شما در خونه تنها هستین، بهتره که به بقیه نگین که توی خونه تنها هستین

اگه بعد از مدرسه یا زمانی که والدینتون سر کار هستن، شما در خونه تنها هستین، بهتره که به بقیه نگین که توی خونه تنها هستین. همیشه از افسر پلیس یا مامور گازی که در خونتون میان، بخواین تا کارت شناساییشون رو به شما نشون بدن. همیشه قبل از باز کردن در به روی بقیه، با والدینتون چک کنین تا ببینین آیا منتظر کسی هستن یا نه. حتی می­تونین از توی چشمی در کارت شناساییشون رو چک کنین، چون اون چشمی واسه همین کار ساخته شده. وقتی شک داشتین در رو باز نکنین. صرفا به کسی که پشت دره بگین که بره و یه زمان دیگه بیاد.

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *