چطور آدم اجتماعی شویم؟ (قسمت اول)

عموما افراد اجتماعی در چه کارهایی مشترک اند؟ آیا همه آنها یک مدل لباس می پوشند؟ یک مدل مو دارند؟ البته که نه. افراد اجتماعی در سراسر جهان از اجتماعی بودن خود در مدرسه، سر کار و هر جایی که می روند، لذت می برند. اگر شما می خواهید بدانید که چطور اجتماعی شوید فقط مراحل زیر را دنبال کنید.

مورد توجه قرار گرفتن

aid6275-900px-be-popular-step-1-version-3

۱ با اعتماد به نفس باشید. هیچ کس کامل نیست. بنابراین لازم نیست که شما کاملا اجتماعی باشید حتی اگر شما احساس کنید که به دور از ایده آل های مورد نظرتان هستید اولین گام این است که خودتان را باور کنید. گوشه گیر نباشید بلند شوید اکنون زمان آن است که در جمع حاضر شوید نباید شما دائم نگران باشید که دیگران چطور به شما نگاه می کنند یا چطور درباره شما فکر می کنند. در عوض آنها را دوست داشته باشید. حتی اگر احساس اعتماد به نفس ندارید در مرحله اول وانمود کنید که با اعتماد به نفس هستید.

aid6275-900px-be-popular-step-2-version-2

۲ در جمع افراد حاضر شوید. اگر شما اجتماعی نیستید به این دلیل است که شما راحت نیستید کارهایی که افراد اجتماعی انجام می دهند انجام دهید. با مردم وارد گفتگو شوید و بدانید لازمه اجتماعی شدن شناخته شدن و مورد توجه قرار گرفتن است. منتظر نباشید که شخصی بیاید و با شما صحبت کند شما خودتان بروید و با دیگران صحبت کنید. ممکن است شما آرام، درونگرا، خجالتی و گوشه گیر باشید اما برای اجتماعی شدن باید تغییر کنید.

aid6275-900px-be-popular-step-3-version-3

۳ سبک خود را پیدا کنید. برای بدست آوردن توجه لازم نیست که موهای خود را صورتی کنید یا یک خالکوبی روی صورت خود داشته باشید. ظاهر مناسب خود و سبک تان را پیدا کنید و اجازه دهید مردم ببینند که شما با خودتان راحت هستید. لازم نیست که شما مرتب لباس های جدید بخرید فقط باید خوب به نظر برسید و با خودتان راحت باشید. هر لباسی که می پوشید اعتماد به نفس داشته باشید، خود را در آینه بررسی کنید و از بزرگتر های خود بپرسید که آیا خوب به نظر می رسید.

aid6275-900px-be-popular-step-4-version-3

۴ ریسک کنید. به مهمانی بروید خود را به افراد معرفی کنید. در سطح اجتماعی شانس خود را امتحان کنید ممکن است با افرادی آشنا بشوید که با آنها احساس راحتی بکنید.

aid6275-900px-be-popular-step-5-version-3

۵ سرد و بی تفاوت برخورد نکنید. اگر شما در مدرسه یا با افرادی که به شما توجه می کنند خیلی سرد برخورد کنید راه درستی را انتخاب نکرده اید. لازم نیست که شما به همه سوالها جواب بدهید اما توجه داشته باشید که رفتار شما بی ادبانه نباشد. لبخند بزنید  وقتی مردم به شما خوش آمد می گویند با لبخند پاسخ بگویید یا وقتی وارد محلی می شوید با لبخند باشید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *