چطور آدم موفقی شویم؟قسمت اول

بسیاری از مردم دوست دارند در زندگیشان موفق باشند اما گفتن آن آسان است و رسیدن به آن سخت است. اما برای هر کس موانع زیادی وجود دارد که رسیدن به اهدافش را برای او سخت می کند. توصیه های زیر را در نظر داشته باشید رعایت این موارد می تواند شانس شما را در رسیدن به آنچه که انتخاب می کنید افزایش دهد.
بخش اول: برنامه ریزی برای موفقیت

1

۱ تصور کنید که موفق هستید. انیشتین می گوید :”تخیل مهمتر از دانش است.” هرچه واضح تر وبا دقت بالاتر موفقیت خود را تصور کنید آسانتر می توانید به سمت آن پیش بروید. همانطور که مهندسان برای ساخت یک پل ابتدا آن را تصور می کنند و سپس می سازند شما نیز می توانید مسیر موفقیت خود را مانند مهندسان ابتدا تصور کنید.
هر روز چند دقیقه را به تصور موفقیت هایتان اختصاص دهید. تصور کنید خود را در یک فیلمی که شما در آن موفق هستید.در آن فیلم شما چه کاری انجام می دهید؟ موفقیت شما چگونه است؟ طعم موفقیت را بچشید و از آن برای ایجاد انگیزه و شعله ور ساختن آتش درونی خود استفاده کنید.
با تصور موفقیت یک انگیزه سالم را پرورش می دهید. افراد موفق خودشان و کارهایشان را باور دارند. همزمان شما نباید پیرامون افرادی که خودشیفتگی افراطی دارند، باشید. افراد دیگری هم دوست دارند به موفقیت هایی که شما می خواهید برسند، آگاه باشید که اهداف شما نباید توسط آنها پایمال شود.

2

۲ اهدافی را در زندگی خود پیدا کنید. کارهایی که شما دوست دارید آنها را انجام دهید شناسایی کنید کارهایی که انجام آنها به شما حس رضایت دهد. از این اطلاعات برای پیدا کردن هدف زندگی خود یا اهداف زندگیتان استفاده کنید:
فرض کنید شطرنج را دوست داشته باشید در این صورت شرکت در مسابقات شطرنج برای شما آسان خواهد بود اما اگر ورزشی را دوست نداشته باشید مسابقات آن برای شما سخت خواهد بود و شاید انگیزه نداشته باشید که آن را تا آخر ادامه دهید.(انگیزه ها و اهداف خود را یادداشت کنید.)
چگونه یک هدف را در زندگی خود کشف می کنید؟ ممکن است این کار برای هر کسی سخت باشد اما راه هایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند:
با یک مربی حرفه‌ای یا یک روانشناس خوب صحبت کنید.
تلاش کنید با مشاغل مختلف آشنا شوید و به یاد داشته باشید که حتی یک کار کوچک نیز می تواند مطالبی را به شما یاد دهد.
سعی کنید در کاری که دوست دارید حرفه ای شوید مهم نیست که چه کاری باشد فروشندگی یا مشاوره هنری یا غیره اما به یاد داشته باشید به احتمال زیاد شما در انجام کاری به موفقیت می رسید که آن را دوست دارید

3

۳ موفقیت را از دید خود تعریف کنید. اگر شما معنی موفقیت را ندانید نمی توانید موفق شوید. هر کسی دید متفاوتی از موفقیت دارد. اگر بخواهید براساس استاندارد های دیگران به موفقیت برسید مثل این است که غذای دیگران را بخورید و انتظار داشته باشید که آن را دوست داشته باشید. اهداف روشن و واقع بینانه ای داشته باشید.
چگونه بفمید که به اهداف خود رسیده اید؟ استانداردهای شما باید قابل سنجش باشد و گرنه تمام زندگی خود را باید صرف رسیدن به اهداف مبهم کنید.
برای مثال شما می خواهید در کار خود خوب باشید حال وقتی شما یک ترفیع گرفتید آیا به هدف خود رسیدید یا باز هم می توانید بهتر از قبل باشید؟ شما می توانید در آینده نیز ترفیع بگیرید یا حتی پول بیشتری بدست آورید اما کی برای شما کافی خواهد بود؟
به جای آن معیار تعیین کنید. “هدف من این است که بهره وری را به اندازه ۳۰ در صد در هر سال افزایش دهم” این اهداف قابل سنجش هستند و زمانی که به آنها رسیدید احساس رضایت و اعتماد به نفس خواهید کرد.

4
۴ کارهایی که اعتماد به نفس شما را پایین می آورند شناسایی کنید. این از واقعیت های کسب و کار است که شما در هر کاری نیاز به اعتماد به نفس بالایی دارید.اما برخی مردم فکر می کنند اعتماد به نفس کمتر باعث موفقیت آنها می شود به این دلایل:
که باعث می شود شما انتقاد پذیرتر باشید.
باعث می شود شما سخت تر کار کنید و آماده تر شوید.
باعث می شود شما خودشیفتگی کمتری داشته باشید و در نتیجه ارتباط بهتری با همکاران خود داشته باشید.

5

۵ یک جدول زمانی برای رسیدن به هر یک از اهداف خود تعیین کنید.تعیین یک جدول زمانی سخت است اما شدنی است.

6

۶ چیزها، مهارت ها و موادی که برای رسیدن به اهدافتان مورد نیاز است را شناسایی کنید. برای مثال اگر شما می خواهید یک مجری معروف شوید، شما به واژگان گسترده، مهارت ارائه مطلب، وضوح صدا و نوشتن سخنرانی احتیاج دارید. که در واقع شناسایی اهداف کوتاه مدت به منظور رسیدن به اهداف بلند مدت است.

7

۷ در مورد زندگی کنجکاو باشید. بسیاری از افراد موفق یک کنجکاوی سیری ناپذیری داشتند. اگر آنها نمی داستند که چطور چیزی کار می کند یا جواب سوالی را نمی دانستند سعی می کردند آن را پیدا کنند

8
۸ مهارت هایی که شما را توانمند می کند و مهارت هایی که خیلی ضروری نیست را شناسایی کنید. وقت خود را صرف مهارت های ضروری کنید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *