چجوری می تونیم یه دندانپزشک خوب پیدا کنیم؟

پیدا کردن یه دندون پزشک خوب که شما بتونین بهش اعتماد کنین، کار بسیار سختی به نظر می رسه. اما اگه بدنین یه دندون پزشک خوب چه ویژگی هایی داره این انتخاب براتون راحتتر می شه. شما می تونین با انتخاب یه دندونپزشک خوب هر موقع که مشکل دندونی پیدا کردین یا خواستین دندون هاتون رو معاینه ی روتین ببرین ، میتونین به این دندون پزشک مراجعه کنین. علاوه بر اون چون این دندون پزشک تقریبا سابقه ی معاینات دندون شما رو می دونه و با جنس دندوناتون آشنا هست کارش رو راحت تر انجام می ده و شما هم خیالتون راحت تره. در ادامه ی این مطلب ویژگی های یه دندون پزشک خوب گفته شده ، می تونید از این ویژگی ها مطلع بشید وازش استفاده کنین .

چجوری می تونیم یه دندانپزشک خوب پیدا کنیم؟

دکتر مناسب خودتون رو انتخاب کنین

۱- دکتر مناسب خودتون رو انتخاب کنین

اگه وقتی وارد مطب دندون پزشکی می شید آقا یا خانم دندونپزشک با گرمی باهاتون حرف نزد و عبوس بود بهتره این فرد رو انتخاب نکنین چون به احتمال خیلی زیاد ممکنه باعث ترس شما از دندونپزشکی بشه و شما رو از معاینات عادی دندون هاتون منصرف کنه. دکتری خوبه که با گرمی با شما حرف بزنه و باعث بشه شما به ترستون از دندون پزشکی و کار های درمانی که برای دندونتون انجام می دین کمتر بشه.
– بهترین روشی که میتونین یه دکتر خوب و مناسب رو پیدا کنین این هست که از اعضای خونوادتون سوال کنین و ازشون بپرسید که کدون دندون پزشک رو به شما پیشنهاد می کنن. معمولا وقتی از افراد درباره ی یه پزشک و دندون پزشک خوب سوال می پرسید اونها افرادی رو به شما معرفی می کنند که با هاشون احساس راحتی می کنن.
– اگه نتونستین از طریق پرسیدن از افراد به یه نتیجه ای برسید می تونید تو اینترنت سرچ کنین یا از مجلات و روزنامه ها آدرس یه دندونپزشک خوب رو گیر بیارید.
– در بعضی اوقات هم ممکننه شما یه دندونپزشک خوب داشته باشین اما چون دارید به یه شهر یا یه منطقه ی دیگه میرید و دسترسی به این دندونپزشک براتون سخت میشه ، در اینجور مواقع می تونین از دندونپزشک فعلی تون بخوایید که اگه پزشک خوب و مناسبی مثل خودش رو توی اون شهر یا منطقه میشناسه به شما معرفی کنه.

چجوری می تونیم یه دندانپزشک خوب پیدا کنیم؟

با دندون پزشکتون قرار ملاقات بذارید

۲- با دندونپزشک هایی که انتخاب کردید ملاقات کنید

تو قسمت قبل گفتیم که می تونین چند تا از دندون پزشک های خوب رو پیدا کنین. توی این مرحله با اون دندونپزشک های منتخب ملاقات می کنین. به این صورت که به مطبشون میرید و بعد از گرفتن نوبت، باهاشون درباره ی ترس هاتون و احساستون از دندونپزشکی حرف می زنین و بهشون می گید که چه مشکلاتی با کار دندونپزشکی دارید. این جلسات و حرف هایی که بین شما رد و بدل می شه می تونه به شما کمک کنه که بتونید از بین دندونپزشک های منتخب یکی رو انتخاب کنین.
– از دندونپزشک منتخب سوالاتی بپرسید و در مورد ترستون باهاش حرف بزنید. داشتن یه لیست از کار های دندون پزشکی و احساساتی که باعث ترس شما از دندون پزشکی می شن می تونه خیلی کمک کننده باشه و باعث شه که شما چیزی رو فراموش نکنین.
– اطمینان پیدا کنین که دندونپزشک ترس های شما رو جدی می گیره و طوری نیست که با شوخی با شما و ترس هاتون برخورد بکنه. کسی رو که شما رو مسخره می کنه و باعث تقویت ترس هاتون می شه رو به هیچ عنوان به عنوان دندونپزشکتون انتخاب نکنین هرچند که در ظاهر دلسوز به نظر برسه.

چجوری می تونیم یه دندانپزشک خوب پیدا کنیم؟

برنامه ریزی کنین

۳- برای معاینات روتین برنامه ریزی کنین

 

بعد از اینکه یه دندون پزشک خوب رو پیدا کردید و احساس راحتی باهاش داشتین با هم هماهنگ بشید و ازش درباره ی روز هایی که باید برای معاینات روتین بهش مراجعه کنید رو بپرسید. این معاینات شامل چکاب های دندانی ساده و جرم گیری و عصب کشی و پرکردن دندون و . . . می تونه باشه. می تونید درباره ی روش های جدید هم با دندانپزشکتون حرف بزنید چون یه دندون پزشک خوب باید همیشه به روز باشه.
– این کار ها باعث می شه شما یه رابطه ی خوبی با دندون پزشکتون داشته باشین و بر ترس از دندون پزشکی و کار ها و معاینات اون غلبه کنین.

چجوری می تونیم یه دندانپزشک خوب پیدا کنیم؟

با دندون پزشکتون حرف بزنید

۴- با دندانپزشکتون نسبت به هر چیزی که باعث ناراحتی شما می شه حرف بزنید

– هرموقع که به مطب دندون پزشکی مراجعه می کنید و کار های دندون پزشکی به راحتی و آسانی بر روی شما انجام می شه باعث می شه که تجربیات مثبتی از این قضیه پیدا کنین و ترسی از دندون پزشکی نداشته باشید وعلاوه بر اون بیشتر به فکر سلامتیه دهان و دندونتون باشین.
– زمان هایی رو برای مراجعه به دندون پزشکی انتخاب کنین که کمتر انتظار می کشین و به عبارتی مراجعه کننده ی کمتری قبل شما وجود داره. برای مثال صبح زود می تونه یه روش خوب باشه که هم دندون پزشکتون خسته نیست و هم اینکه مدت زیادی رو به انتظار نمی شینین تا نوبت شما برسه و اینجوری استرستون زیاد بشه.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *