چجوری می تونیم بسکتبالیست بشیم؟

از زمانی که بازی بسکتبال اختراع شده تقریبا صد سال گذشته و توی این مدت توجه خیلی ها رو به خوش جلب کرده. اگه شماهم جزو اون دسته از آدم هایی هستین که علاقه زیادی به این بازی دارین و دوست دارید که به صورت حرفه ای این بازی رو انجام بدین، باید اول از همه با این بازی به طور کامل آشنا باشین و بعد وارد یه تیم بشید. برای اینکه بتونید این بازی رو توی لیگ های بالاتر ادامه بدید لازم هست که قبلش کار هایی رو انجام بدین. ما توی این مقاله به این چنتا نکات مفید اشاره کرده ایم که می تونه کمک کننده باشه.

۱- سریعتر عضو یه تیم بشین

چجوری می تونیم بسکتبالیست بشیم؟

عضو یه تیم بشین

بهتره هرچه سریعتر توی یه تیمی عضو بشید و توی اردو های تمرینی که برگزار می کنه شرکت کنین. آدم هایی وجود دارن که از بچگی با توپ بسکتبال بزرگ شدن و جزیی از پوست و گوشتشون شده و براشون کار کردن با توپ بسکتبال عین آب خوردن شده. پس بهتره شما هم هرچه سریعتر توی باشگاهی اسم نویسی کنین و به یه تیم ورزشی ملحق بشید. هرچه سریعتر و در سن کم عضو تیم بشید همونقدر بسکتبال توی رگ های شما سریعتر جریان پیدا کنه.
– عضو تیم کلاسی یا محلتون بشید و یا در باشگاهی اسم نویسی کنین و در اردو های مربوطه به اون باشگاه شرکت کنین. یواش یواش از این تیم ها شروع کنین و با بهتر کردن عملکردتون توی تیم های منطقه ای و استانی و حتی کشوری هم بتونید بازی کنین. به ازای مقداری پول برای هر فصلتون می تونین توی بهترین تیم های منطقه ای بازی کنین و مهارت هاتون رو افزایش بدید.

۲- توی تیم مدرستون بدرخشید

چجوری می تونیم بسکتبالیست بشیم؟

توی تیم مدرستون بدرخشید

برای اینکه بتونین توی سطح دانشگاهی هم عضو تیم دانشگاهتون بشید باید توی تیم دبیرستانتون هم عضو تیم باشید و عملکرد خوبی هم توی این تیم داشته باشید. عملکرد خوب به این معنی نیست که لزوما باید مثل یه بازیکن حرفه ای بازی کنین. این مهم هست که روحیه ی بازی تیمی داشته باشین و همه ی تلاشتون رو کنین تا یه بازی خوب رو به نمایش بذارید. به این معنی که توپ رو بگیرید ، به سمت حلقه بروید و با در نظر گرفتن موقعیت هم تیمی هاتون یا به اون ها پاس بدید یا اینکه یه پرتاب پر قدرتی داشته باشید.
– علاوه بر اون که شما به یه بازیکن خوبی تبدیل می شید ، می تونید به یه بازیکنی که راحت با مربی کنار میاد و می تونه باهاش ارتباط برقرار کنه تبدیل بشین. اگه شما نتونید نسبت به بقیه ی بازیکن ها خوب بازی کنین و یا با هم تیمی هاتون نتونید کنار بیایید و روحیه ی بازی تیمی رو نداشته باشید مربی ها هم سخت قبول می کنن که توی تیمشون بازی کنین. علاوه بر اون اگه مربی دید که شما به حرف ها و راهنمایی های اون گوش نمی کنین و تعصبات بی جای شما مانع از عملکرد خوبتون می شه امکان داره که شما رو از تیم کنار بذارن. درست هست که باید مهارت هاتون رو بهبود ببخشید و خوب کار کنین اما علاوه بر این ها لازمه که بتونین توی یه تیم بتونین با بقیه ی افراد ارتباط خوبی داشته باشین و تیمی کار کنین.

۳- نمره های خوبی بگیرید

چجوری می تونیم بسکتبالیست بشیم؟

نمره های خوبی بگیرید

اگه شما بازیکنی هستین که توی دنیا تکین و به قولی بهترین بازیکن بسکتبال روی زمین هستین شاید به نظرتون گرفتن نمره زیاد سخت نباشه و در حد پاس کردن درستون تلاش کنین اما این رو هم در نظر بگیرید که برای خیلی از دانشگاه ها و قبولی توی اون ها نیاز هست که معدل خوبی داشته باشید و قبول شدن توی یه دانشگاه خوب برابر با وارد شدن به تیم ورزشی و بسکتبال اون هاست. لازم نیست توی دانشگاه معدل الف داشته باشید بلکه تا حد توان نمرات خوبی بگیرید و نشون بدید که علاوه بر این که درستون خوب هست توی رشته ی ورزشی کنار درستون هم می تونید خیلی راحت فعالیت ورزشی هم داشته باشید.
– نمرات بالا شانس شما رو برای اینکه بتونین وارد رشته ی بسکتبال بشید رو بیشتر می کنه. شما نمونه ی بارز یک دانشجوی موفق خواهید شد که هم نمرات خوبی می گیرید و هم عضو باشگاه دانشگاهتون هستید و بسکتبالم به خوبی بازی می کنین.

۴- IQ مربوط به بسکتبالتون رو بالا ببرید

وقتی یه بازیکن چشم یه مربی رو می گیره ، ملاک هاش فقط دریبل کردن و فعالیت خوبه بازیکن توی زمین نیست بلکه دنباله بازیکنی هستند که سواد بسکتبالی و به قولی IQ بسکتبالی بالایی داشته باشه. وقتی یه بازیکنی IQ بسکتبالی بالایی داره نشون می ده که این بازیکن نه تنها توی بازی بسکتبال خوب عمل می کنه بلکه توی شرایط پیچیده و سخت می تونه بهترین تصمیمات رو بگیره و به نفع تیم عمل کنه.

چجوری می تونیم بسکتبالیست بشیم؟

IQ مربوط به بسکتبالتون رو بالا ببرید

۵- کمک هزینه دریافت کنین

اگه شما خوش شانس بودید و مورد توجه مربی تیمی قرار گرفتید و با شما قرار داد بستن که خیلی خوبه اما اگه اینجوری نشد شما می تونین چند راه رو امتحان کنین که عبارت اند از:
– با مربیتون حرف بزنین. شاید مربیتون آشناهایی داشته باشه توی دانشگاه که بتونه شما رو به عنوان یه عضو همیشگی تیم دانشگاهی تون معرفی کنه و بتونین از این طریق با دانشگاهتون قرار داد ببندید.
– به مربیان دیگه و اون باشگاه هایی که فکر می کنین شما رو توی تیمشون می پذیرن معرفی نامه و یا به عبارتی رزومتون رو بفرستید و ازشون بخوایید که از شما تست بگیرن و در صورت امکان با شما قرار داد ببندن.

۶- در لیگ دانشگاهی بازی کنین

چجوری می تونیم بسکتبالیست بشیم؟

در لیگ دانشگاهی بازی کنین

خیلی خیلی خیلی خیلی کم اتفاق می افته که بازیکن ها از سطح دبیرستان وارد لیگ NBA بشن. خیلی از بازیکن ها اغلب ۴ سال رو توی لیگ دانشگاهی بازی می کنن . در اینجور لیگ ها شما مقابل بازیکن های مختلفی بازی می کنین و از مهارت هایی که دارید استفاده می کنین و تحت فشار رقابت ها پخته تر و ورزیده تر می شین. بعد از این به شما بستگی داره که بخوایید دانشگاهتون رو به پایان برسونید و بعدش توی لیگ دانشگاهی بمونید و یا باز ادامه تحصیل بدید و در کنارش بازیکن بسکتبال اون دانشگاه هم باشین.

مترجم: سما معروف

منبع: wikihow

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *