چجوری با مادرشوهرمون کنار بیاییم  ؟ ؟

بعضی از مادر شوهر ها خوب و شیرینن و عین مادر آدم رفتار می کنن . اونا براتون کیک و بیسکوییت می پزن و تو هر تصمیمی که شما می گیرین کمکتون میکنن و خوش حالن که شما بخشی از زندگیشون شدین و دارین باهاش زندگی می کنین البته همه ی مادر شوهر ها هم این طور نیستن و ممکن هست که رفتار تلخی با شما داشته باشن ، باهاتون بد حرف بزنن و شما رو کوچیک کنن و به انتخاب های شما احترام نذارن . در این مواقع شوهرتون تو وضعیت خیلی بدی گیر میفته و نمی دونه دقیقا از کی باید طرفداری بکنه از شما یا از مادرش که اونو بزرگ کرده ؟ اگه واقعا شوهرتونو دوست دارین سعی کنین همه ی مشکلاتی رو که دارین با قدرت و تلاشی که دارین حل کنین و با مادر شوهرتون کنار بیایین . اون یک زنه و شما نمی تونین انتظار داشته باشین که مشکلاتی که باهاش دارین همینجوری خود به خودی درست  بشه و اون به یه آدم خوب و خوش رفتار تبدیل بشه . در بعضی از اوقات وضعیتی پیش میاد و مادر شوهرتون با شما رفتار خوبی رو نداره شما باید تلاش کنین که آزاردهنده بودن اون رو نادیده بگیرین و کارایی که کرده رو ببخشید و سعی کنین که باهاش یک ارتباط خوب و معقولی برقرار کنین . اگه مادر شوهرتون فک می کنه که باید عین یه ملکه باهاش رفتار کرد و خوش هیچ ایرادی نداره و هر مشکلی که هست از سمت شماست و شمایین که باید اصلاح بشین ، بهتون پیشنهاد می کنم که ادامه ی این مطلب رو بخونین و ببینین که چیکار باید بکنین .

گام ها

قبل از همه چیز باید ببینین که نسبت به مادر شوهرتون چه احساسی دارین

 • ۱- قبل از همه چیز باید ببینین که نسبت به مادر شوهرتون چه احساسی دارین ؟

 • می تونین خودتون رو جای اون قرار بدین و ببین تو مواقع مختلف چه احساسی داره یا نه نمی تونین ؟ می تونین بفهمین تو مواقع و شرایط مختلف چجوری تصمیم می گیره و چه رفتار و قضاوتی داره ؟ اون شخصیه که برای شما احترام قائل شده و راضی شده که شما با پسرش ازدواج کنین ، پس می تونین بفهمین که اون برخلاف ظاهرش باطن و احساس خوبی داره نسبت به شما !
 • این رو به خاطر داشته باشین که شما هر احساسی نسبت به مادر شوهرتو داشته باشین این رو نمی تونین نادیدخ بگیرین که مادر شوهرتون یه فرد خیلی مهم و جداناپذیر تو زندگی همسرتون هست . مطمعن باشین که احساس حسادتی که نسبت به شما می کنه یا احساسای که خرج پسرش می کنه تو زندگی شما مشکلی پیش نمیاره .

هر چیزی که او دوست دارد همان کار رو انجام بدین

 • ۲-هر چیزی که او دوست دارد همان کار رو انجام بدین .

 • اگه مادر شوهرتون یه آدمیه که به سختی می شه باهاش ارتباط برقرار کرد یا کسیه که به نظر شما با بقه آدما متفاوته ، شما می تونین به شوهرتون نشون بدین که می تونین با هاش ارتباط خوبی رو برقرار کنین و باهاش عین یه دوست رفتار بکنین . این باعث میشه که اون احساس راحتی بکنه و اگه از شما خوشش نمیاد هرگز فکر نمیکنه که شما کاری انجام دادین که باعثش شده یا شما اصلا تلاش نکردین که باهاش ارتباط خوبی رو داشته باشین .
 • مودب باشین و بهشون احترام بذارین
 • ۳- مودب باشین و بهشون احترام بذارین .

 • یکی از سخت ترین قسمت هایی از یک رابطه ی منفی اینجاشه که شما وقتی مادر شوهرتون داره غر میزنه یا حرفی بهتون می زنه و از شما انتقادی می کنه نمی تونین جوابش رو بدین و به قول خودمون هر دو طرف دهنشون باز می کنن تیکه بار هم می کنن . احترام گذاشتن و مودب بودن این نیست که هر کاری رو که مادر شوهرتون می گه رو انجام بدین و جلوش دولا راست بشین ، شما هنوز غرور خودتون رو دارین و فقط حرکات زشت و زننده و جملات توهین آمیز و استفاده نمی کنین و مودب هستین .
 • – اگه در باره ی شما کلمه ی توهین امیزی رو به کار برد ، شما مودب باشین و همون کلمه رو تکرار نکنین .
 • – سعی کنین از مادر شوهرتون جلوی شوهرتون انتقاد نکنین چون همسرتون توی یه شرایط بحرانی قرار می گیره و اگه به سمت شما نگاه می کنه خیلی احتمالش ضعیفه که بخواد از شما طرفداری بکنه و یا بخواد طرفداری شما رو بکنه ، پس سعی کنین که پیش شوهرتون از مادر شوهرتون انتقاد نکنین .
 • – سعی کنین همیشه با کلمات خوب و جملات خوبی از مادر شوهرتون تعریف کنین ( پیش شوهر تون ) . اگه مادر شوهر تون کاری انجام داده یا به شما می گه که می خواد اون کار رو انجام بده ، سعی کنید که از ش تعریف کنین . مثلا اگه موهاش و رنگ کرده بگین ” وایی این رنگ مو خیلی بهتون میاد ! ” یا ” چیکار کردین؟ امروز خیلی خوشگلتر شدین ! ” با وجود اینکه اگه مادر شوهرتون زشت ترین مادر شوهر دنیا هم باشه ، باز همین ها رو تکرار بکنین تا شوهرتون بدونه که شما سعی دارین که ارتباط خوبی با مادر شوهرتون داشته باشین و باهاش خوب رفتار کنین ( عین دخترش ! )
 • – اجازه ندین که مادر شوهرتون تو شرایط بد شما رو ببینه ، مواقعی که از دست کسی یا چیزی ناراحت یا عصبانی هستین اجازه ندید که مادر شوهرتون متوجه بشه . ممکنه که ار این موقعیت پیش اومده بخواد سوءاستفاده بکنه و در باره ی این موضوع با بقیه خونواده و فامیل و یا حتی دوستاتون حرف بزنه و تو بعضی مواقع همین ناراحتی و عصبی بودنتون رو تو دعواهای دیگه بخواد به روتون بیاره و شما رو ناراحت تر و عصبی تر بکنه . به همین خاطر سعی کنین همیشه به مادر شوهرتون لبخند بزنین و با شادی باهاش رفتار بکنید و حرف بزنین .
 • – به همون اندازه ، هیچ وقت سعی نکنین که از شوهرتون در مقابل خونوادش انتقاد بکنین و ازش بد گویی بکنین . چون این کارتون باعث میشه به سادگی مادر شوهرتون یه حالت دفاعی به خودش بگیره و به نوعی ازتون انرژی منفی بگیره .
 • شوخ طبع باشین
 • ۴- شوخ طبع باشین

 •  شما می تونین با شوخ طبعی و خوش مشربی ، هرگونه زخم زبونی که براتون آماده کرده رو رفع کنین و از شدتش کم کنین . وقتی متوجه می شین که مادر شوهرتون علاقه داره و تو حاتشه که الان به شما زخم زبون بزنه چیزی پیداکنین که بتونین باهاش شوخی کنین و خوش مشرب به نظر بیایین و بتونین اینجوری جوابشو با خنده بدین .
 • برای مثال اگر مادر شوهرتون در مورد هوا شکایت می کنه و می گه : ” هوا چقد گرمه ! ” شما می تونین اینجوری بهش پاسخ بدید : ” خب این معنیو می ده که ما الان نباید تو خونه بشینیم و درباره ی گرمی هوا شکایت کنیم و غر بزنیم ، باید بریم بیرون کنار کوه و زیر سایه ی درختا که هوا خنک باشه “
 • ۵-به مادر شوهرتون خیلی خوب نگا بکنین و تو کاراش دقیق باشین و وقتی کار خوبی کرد ازش ستایش و قدر دانی بکنین .
 • همیشه وقتی پیش شماست این کار رو بکنین و جوری انجام بدین که واقعی باشه و به نوعی مصنوعی و چاپلوسانه نباشه . قدر دانی کردن از رفتار طرف مقابل اغلب یک راهی و تکنیک موثر است که می تونید امیدوار باشید باعث ارتباط خوبی باهاش می شه و می تونید مطمعن باشید که رفتار مورد نظر رو تکرار می کنه و این به نفع شماست چون از رفتار های خوبش نقدیر و ستایش می کنین . این کار رو نمی تونین معکوسش رو انجام بدید چون هیچ نتیجه ای نمی گیرین مثلا نمی تونین بگید فلان کاری که کردی خیلی بد بود این نتیجه ی عکس داره و مادر شوهرتون عصبانی می شه ، سعی کنین فقط به جنبه ها ی مثبت کاراش نگا کنین و از اونا تقدیر کنین .
 • – اولین چیزی که می تونین ازش تشکر کنین و حس خوبی بهش دست بده اینه که بهش بگید : ” وای ازتون خیلی ممنونم که پسرتون رو به این خوبی تربیت کردین و الان همسر من شده ، خیلی خیلی متشکرم ! “
 • – یه مقدار چاپلوسم می تونین باشین J مثلا وقتی دوستتون اومده خونه ی شما می تونین بهش بگین که با مادر شوهرتون خوب حرف بزنه مثلا وقتی مادر شوهرتون پیشتونه بگه : ” مادر شوهر شگفت انگیزی داری ! خیلی خانومه خوبیه “
 • مهربان باشین و سعی کنین که مادر شوهرتون رو بشناسین
 • ۵-مهربان باشین و سعی کنین که مادر شوهرتون رو بشناسین

 • مادر شوهرتونم مثل شما زنه و مثل شما شوهر کرده پس اونم تو زنگیش مشکلاتی داشته مثلا شغل نداشته ، وضعیت مالیشون خوب نبوده و کلا مشکلاتی که ممکنه تو زندگی برای هرکسی پیش بیاد اونم تجربه کرده . و البته تو این شرایطی که داشته بچشو تربیت و بزرگ کرده و الان اون بچه شوهر شما شده . وقتی می رید پیش مادر شوهرتون سعی کنین چن دقیقه ای باهاش درباره ی گذشته و زندگی ای که داشته حرف بزنید و سعی کنین که با پاسخ هایی که می ده بهتر بشناسینشون . ممکنه رفتار هایی که می کنه و حرف هایی که می زنه به خاطر اتفاقایی باشه که تو گذشته براش افتاده و این باعث می شه که از چیزایی بترسه و فک کنه که اگه این کار ها رو نکنه دوباره اون اتفاق برای شما و همسرتون پیش میاد و این باعث نگرانیش می شه . اگه شما متوجه شدید که مادر شوهرتون از چی می ترسه و در باره ی چی نگران هست باعث می شه که شما توی یه موقعیت خوبی قرار بگیرید که هم مشکلاتتون حل بشه و هم این که درباره ی اون موضوع بهش اطمینان بدین که هرگز اتفاق نمی افته .
 • – از مادر شوهرتون در مورد مساعلی بپرسید که اون متوجه بشه که به عقاید و اتفاقاتی که براش افتاده احترام می ذارید و قصد تمسخرش رو ندارید . اگه مادر شوهرتون یه کیکی پخته که خیلی خوش مزه شده ازش تعریف کنین و بخوایین که طرز تهیه ی کیک رو به شما هم بده و اگه امکانش باشه یه روزی با هم کیک درست کنین که شما هم بتونین عین مادرشوهرتون کیک درست کنین ، اینجوری اون مطمعن می شه که شما واقعا دوسش دارین و قصدتون فقط چاپلوسی نیست . از اون در باره ی مدل مویی که بهتون میاد سوال بپرسین یا مثلا ازش بگرسین که برای فلان مهمونی موهاتونو چجوری درست کنین بهتره یا چه رنگی بهش میاد . شما می تونی در باره ی این که چیکار می تونین بکنین که هم بتونین کار بکنین و هم بچه ها تونو به خوبی مادر شوهرتون ! تربیت بکنین . می تونین ازش بپرسین چرا فلان ماشین رو بیشتر دوست داره؟ دلیل خاصی داره آیا ؟ ؟ ؟ ؟ شما می تونی از هر چیزی که به ذهنتون می رسه ازش سوال بپرسین و با پاسخ هایی که مادر شوهر تون می ده بیشتر بشناسینش و این اجازه رو به اون بدین که بیشتر در باره ی خودش حرف بزنه و این باعث می شه شما تو موقعیتی قرار بگیرین که بتونین راحت تر مشکلات بینتون رو حل کنین و شاید بتونین بهش این اطمینان رو بدین که با توصیه ها و حرف ها و نصیحت هاش شما اگه همچین موقعیتی پیش اومد می تونین بهترین تصمیم رو بگیرین .
 • – دفعه ی بعدی که قرار شد برید خونه ی مادر شوهرتون بهتره که چند دقیقه برید پیشش تو آشپز خونه و چنتا کار کوچیک انجام بدید و با هم حرف بزنید یا اگه امکانش نبود می تونید نزدیک مادر شوهرتون بشینید و با هاش حرف بزنید و اگه تو همچین موقعیتی بودید و دیدید که بحثتون داره به جاهی باریک می کشه می تونین به بهانه ی دستشویی جمع رو ترک کنید و موقعی که برگشتین یه صندلی دورتر رو انتخاب کنید و بشینید !
 • – ازشون بخوایین که کاری براتون انجام بدن البته طوری به نظر نرسه که انگار دارین دستور میدین و اون مجبوره که این کار رو برای شما انجام بده . مثلا می تونین ازش بخوایین که برای شما غذا درست کنه ( البته اگه خیلی گرسنتون شده ) . یا می تونید گزارشتون رو قبل از ارسال بدید بخونه و نظرش رو درباره ش بده . اگه مادر شوهرتون توی یه موضوعی تبحر داره می تونین نظرش رو در باره ی مسئله ی پیش اومده بخوایین . مثلا اگه باغبونی بلده ازش بخوایین که تو هرس کردن گل رزتون بهتون کمک کنه . به هر حال هر تخصصی که مادر شوهرتون داره رو تو ذهنتون داشته باشید و مواقع لزوم ازش کمک بخوایین و مطمعنا از این که تو این کار بهش رو زدین و یا ازش مشاوره گرفتین لذت می بره و به خوبی راهنماییتون می کنه .
 • چرا برا مادر شوهرت هدیه نمی گیری ؟
 • ۷-چرا برا مادر شوهرت هدیه نمی گیری ؟

 • برای مادر شوهرت هدیه بگیر ، این هدیه ی تو نباید برای دلیل خاصی باشه ، اجازه بده که مادر شوهرت بدونه که تو فک میکنی اونم قسمتی از زندگی توعه و براش ارزش قاعلی و دوسش داری . هدیه ی شما نشون دهنده ی اینه که شما به خاطر مادر شوهرت وقت گذاشتی و رفتی براش هدیه گرفتی و این برای مادر شوهرت خیلی مهمه . می تونی خودت برای مادر شوهرت چیزی درست کنی یا می تونی چیزی بگیری که رنگش دقیقا همون رنگیه که مادر شوهرت دوست داره ، یا همون جنسیه که مادر شوهرت از اون استفاده می کنه . اگه شما مجبوری که با شوهرت بری خرید و اون لباس رو بگیره ، با شوهرت هماهنگ کن که بگین از طرف توعه و نه شوهرت . قبل از خریدن هدیه مطمعن باش که مادر شوهرت از خرید اون خوش حال میشه و به اون مدل وسیله یا لباس علاقه داره . اگه شما وسیله ای خریدی که مادر شوهرت ازش خوشش میاد باعث می شه که متوجه بشه شما براش ارزش قائلید و از اینکه چی دوست داره و چی دوس نداره آگاهید و این می تونه برای شما یه برگ برنده حساب بشه .
 • اگه بینتون سوء تفاهمی پیش اومده برطرفش کن .
 • ۸-اگه بینتون سوء تفاهمی پیش اومده برطرفش کن .

 • اجازه نده رابطه ی خوبی که با مادر شوهرت ایجاد کردی به خاطر سوء تفاهم پیش اومده مخدوش بشه . وقتی یه حرفیو می زنی سعی کن شفاف و واضح باشه و طوری نباشه که مادر شوهرت بخواداز حرفات خودش به نتیجه برسه و بفهمه که چی گفتی و یا چی لازم داری . اگه موقعیتی پیش اومده و به خاطر سوء تفاهم ایجاد شده رابطه ی شما خراب شده و الان مادر شوهرت نمی خواد که شما حرفی بزنین و یا به عبارتی دیگه نمی خواد حرفاتون رو بشنوه شما سعی کنین که با ملایمت منظور اصلیتون رو بگید و نذارید که این سوء تفاهم پیش اومده رابطتون رو خراب کنه . قاطع باشید و از تکنیک شمرده حرف زدن استفاده کنین حتی اگر مادر شوهر شما همه ی مسائل را با هم قاطی کرده مشکلی نیست شما روی حرف خودتون باشین و مسئله رو براش به خوبی توضیح بدین . هر کلمه ای که می گین سعی کنین مودبانه اداش کنین . به متانت و با صدای پایین باهاش حرف بزنین و بار ها و بار ها تکرار کنین . در این موقع هست که مادر شوهرتون می بینه که رفتار شما با فرضیاتش جور در نمیاد و شما قصدی از حرفی که زدین نداشتین یا کاری که انجام دادین از روی محبتتون بوده نه غرض ورزی .
 • – برای مثال ، اگر مادر شوهرتون زندگی سخت خودش رو داره الان با زندگی شما ها مقایسه می کنه و هی میگه تو شرایط سختی بوده اما الان شما خوش شانس هستید و شرایطتون خیلی خوبه و در آسایشین ، به چشماش نگا کنین و بگین : ” عزیزه من ، من فک نمی کنم که شما از سبک زندگی ما زیاد آگاه باشید ما الان مجبوریم کلی کار کنیم تا پول جمع کنیم و بتونیم توی تعطیلات جاهای خوب بریم تازه مجبوریم که هزینه های دانشگاه و بچه هارم بهش اضافه کنیم . ما شانس نداریم فقط مدیریت مالی خوبی داریم که باعث می شه هم پول جمع کنیم وهم بتونیم تعطیلات آخر هفته ی خوبی داشته باشیم یا آخر هر ماه بریم مسافرت و باعث بشه بچه ها یه تجربه ی خوبی داشته باشن و لحظات خوبی تو ذهنشون ثبت بشه ” و تاکید بکنین که شانس نیست و مدیریت خوبی داشتین . ( البته تو موقعیت خودش ها وگر نه مثل مته مغز مادر شوهرتونو سوراخ می کنه J ).
 • – اگه مادر شوهرت درباره ی ظاهرت یا وزنت داره ازت انتقاد می کنه اجازه نده که این کارش ادامه پیدا کنه ، البته جوری باید جلوی این کارش رو بگیری که بهش بر نخوره و تو هم حرفتو راحت بزنی چون مسلما اینجور مسائل به خوده شخص مربوطه نه کس دیگه ای . اگه اینجور موقعیتی پیش اومد می تونی اینجوری جواب بدی که : ” من ازتون خیلی ممنونم که در باره ی ظاهر با وزن من نگرانین اما باید بگم که الان وزن من تو محدوده و رنج طبیعیه خودش قرار داره و نرمال هست ، من غذا های سالمی می خورم و دکترم هم در این باره خیلی خوش حاله که من عادات غذایی و وزنم نرماله ، به هر حال ممنونم از اینکه به فکر من هستین . ” یا مثلا می تونین بگین : ” من متوجهم که شما درباره ی وزن و یا وضعیت ظاهری دخترم و نوه تون نگران هستید اما باید بگم طبق گفته ی دکتر وزنش تو محدوده ی طبیعی قرار داره و همه چیز نرماله و من هم به غذاهاش رسیدگی می کنم ، دخترم هر چیزی که برای بدنش سالم باشه و تاثیر خوبی داشته باشه رو باید مصرف بکنه درباره ی قیافه ظاهریم باید بگم که باید الان سنش رو در نظر بگیرید و بعد قضاوت کنین در ضمن به نظرم تا حدی بزرگ شده که بخواد خودش برای خودش تصمیم بگیره . پس در باره ی ظاهرش و فعالیت بدنیش نگران نباشین . “
 • -باید بدونید که اگه بخوایین به صورت مستقیم به مادر شوهرتون تیکه بپرونید و جوابشو بدین این فقط باعث میشه همون لحظه مادر شوهرتون خلع سلاح بشه اما تو ارتباطای بعدی تلافیشو سرتون در میاره ، پس بهتره جوری جواب بدید که هم احتراما حفظ بشه و هم اینکه بدونه شما کسی هستید که خونوادتون براتون مهمه و تونستین رو پای خودتون واییستین .
 • لازم نیس همیشه اطراف مادر شوهرتون باشین
 • ۹-لازم نیس همیشه اطراف مادر شوهرتون باشین .

 • اجازه بدید که بعضی اوقات مادر و پسر با هم خلوت کنن و به تنهایی حرف بزنن . انتظار نداشته باشین که همیشه اطراف مادر شوهر و شوهرتون باشین و انتظار داشته باشین به راحتی حرف بزنن و تخلیه بشن .
 • با مادر شوهرتون رقابت نکنین و به چشم یه رقیب بهش نگا نکنین . اگه مادر شوهرتون یه کیک بزرگ پخته برا شوهرتون جوری که از این سر دنیا تا اون سر دنیاست  ! سعی نکنین که باهاش به رقابت بپردازین در عوض سعی کنین اون ویژگی هایی که باعث شده به چشم همسرتون بیایین و شما رو به خاطر اون ویژگی ها دوستون داره رو تقویت کنین و اینجوری به چشمش بیایین J نگا کنین ! کارای زیادی می تونین انجام بدین برا شوهرتون .
 • در مورد این گونه مسائل با شوهرتون حرف بزنین
 • ۹- در مورد این گونه مسائل با شوهرتون حرف بزنین .

 • حرف زدن در باره ی مسائل با شوهرتون یک امر ضروری و حیاتی هست : اگر شوهر شما نمی دونه که شما درباره ی مسائل چه احساس و نظری دارین ، ممکن هست که باعث بشه شما تو موقعیتی قرار بگیرین که اصلا ازش خوشتون نمیاد مثلا باعث بشه شما مجبور بشین از مادر عزیزش موقعی که بیمار هست مراقبت کنین ! یه زمان مناسبی پیدا کنین که بتونین بشینین و راحت با همسرتون حرف بزنین ( البته سعی کنین که یه شرایطی باشه که همه چیز آرومه و شوهرتونم تو حالت مهربون خودش هست J وگرنه باعث می شه شوهرتون جبهه بگیره ! )
 • با مهربونی به همسرتون بگین که چه حسی دارین ( اینم تو ذهنتون داشته باشین که اون آدمی که دارین در موردش حرف می زنین مادرشه ! ) . حرف هایی که می زنین سعی کنین طبق حقایق و دیده هاتون باشه نه فرضیات و نظر خودتون . برای مثال اگر مادر شوهرتون نزیدیک بود با ماشین شما رو زیر بگیره دقیقا همین رو بگید نه این که بگید مادرت می خواست منو بکشه ! واضح حرفتون رو بزنید و بی ادبانه و دشمنانه حرف نزنین . نگید که : ” ای وای عزیزم ، من نگرانم ! ممکنه مادرت مشکل بینایی داشته باشه اخه هفته قبل نزدیک بود با ماشینش منو زیر بگیره اونم درست وسط ظهر و در حالی که من لباس قرمز جیغ پوشیده بودم L “
 • سعی کنین با آرامش با همسرتون حرف بزنین .از همسرتون بپرسید که در باره ی مادر شما و رفتارش چه نظری داره ؟ ( بر اساس حقیقت و اتفاقای افتاده نه بر اساس فرضیات و ذهنیات خودش ) اگه هر دوتا تون نظراتتون رو به هم بگید ، باعث می شه که طرف مقابل شما هم با صداقت نظرشو بگه و باعث بشه رابطه شما و مادر شوهرتون بهتر بشه و یا بعضی مواقع تو مشکلاتی که بین شما ایجاد شده کمکتون بکنه .
 • اگر حرف زدن در باره ی مادر شوهر و یا مادر زن برای شما خوبه و باعث حل مشکلاتتون میشه ، همون قدرم برا طرف مقابلتون هم خوبه اما این رو در نظر داشته باشین که اگر شوهر تون واضحا از مادرش یا خونوادش خوشش نیاد بهتره که وقتی شما تو خونه ی اون ها هستین دم دمی مزاج نشین چوم بالاخره اونا هم مادر و پسرن و راحت می تونن این حالتشون رو پنهان کنن و مشکلتون چند برابر بشه و علاوه بر اون نذارید که خونواده ی شما از رابطه ی شکراب بین شوهرتون و خونوادش با خبر بشن . با این کار باعث می شه که شوهر شما هم همین کار رو در قبال خونواده ی شما انجام بده یعنی اگه مشکلی تو خونواده ی شما وجود داره رو با مادر و خونواده ی خودش در میون نمی ذاره و در این صورته که اجازه نمیده مادر شوهر یا مادر زنتون از شما نقطه ضعفی داشته باشه و ازش سوأ استفاده بکنه J
 • اگه تو ماجرا ها و مشکلات پیش اومده اگه شوهرتون طرفداریتونو نکرد زیاد تعجب نکنین ، شوهرتون یا زنتون هم شما رو دوست داره هم مادرش رو و عملا نمی تونی طرف کس خاصی رو بگیره چون اون مادرشه و شما هم زنش . پس انتظار اینکه بخواد از شما طرفداری بکنه کمی بی معنی به نظر میرسه . به همین خاطر بهتره خودتون با مادر شوهرتون مشکلاتتون رو حل بکنید و انتظار طرفداری شوهرتون رو نداشته باشین .
 • احساسات شخصیتون رو کنار بذارین
 • ۱۰- احساسات شخصیتون رو کنار بذارین .

 • اوکی ، از اونجایی که می دونین مادر شوهر یا مادر زنتون شما رو دوست نداره و علاوه بر اون به خوبی به حس خودتون هم آگاهین و می دونین که شما هم از مادر شوهرتون یا مادر زنتون اصلا خوشتون نمیاد . اما این این معنی رو نمی ده که می تونین بهش سر نزنین و کلا باهاش ارتباط نداشته باشین بالاخره اون مادر همسرتون هست و اونو بزرگ کرده و مطمئنا می دونید که تو زندگی آدما مادر نقش خیلی مهمی داره . وقتی همسرتون توی یه روز تعطیل می خواد بره مادرش یا کلا خونوادش رو ببینه ، اوقات تلخی نکنین و بی ادب نباشین . شما باید اجازه بدید که رابطه ی مادر و فرزندی اونا ادامه پیدا کنه . با همسرتون به ملاقات خونوادش برید و اجازه ندید که جوری به نظر بیایید که همه بدونن از خونواده ی شوهرتون خوشتون نمیاد . اگه پیش خونواده شوهرتون نمیرید و حال و احوال پرسی نمی کنین ، این کارتون باعث می شه که اونا بیشتر از قبل از شما خوششون نیاد و این به نفعتون نیست اصلا . به خاطر داشته باشین که هدف اینه که با مادر شوهر یا مادر زنتون کنار بیایین و رفتار خوب و زندگی مسالمت آمیزی پیش هم داشته باشین نه این که همیشه با هم دعوا کنین یا اینکه اصلا همو نبینین . به این فک کنین که اون مادر شوهر یا مادر زنتونه و اگر همسرتون رو دوست دارید باید با مادرش و خونوادش کنار بیایین .
 • – البته می تونید برای روزا و ساعت های ملاقات محدودیت هایی داشته باشید اگر نمی توانید خانواده ی شوهرتون رو برای ساعت های زیادی تحمل کنین بهتره که زود به زود به خونشون برید و در عوض بیشتر از چن دقیقه خونشون نمونید و بگید که فقط اومده بودید بهشون سر بزنید و حالشون رو بپرسید . اجازه بدید که دیدار هایی که دارید تو فاصله های زمانی کوتاه اما شیرین و بی دعوا باشه .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *