پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی

با توجه به ماهیت غیرفنی رشته‌های علوم انسانی، داوطلبان این رشته‌ها دغدغه بیشتری درباره آینده شغلی خود دارند؛ آن‌ها می‌خواهند رشته‌ای را انتخاب کنند که در آینده از بازار کار خوبی برخوردار باشد. شاید نتونیم یک معیار مشخص کنیم که بر اساس آن رشته های انسانی را از خوبترین تا بدترین دسته بندی کنیم. چونکه نظر و اولویت بندی شما داوطلبان با هم دیگه خیلی متفاوت هستش. یکی از معیارهای اصلی تعیین کننده خوب بودن یا نبودن رشته های دانشگاهی، علاقتون هسش. شما اگر بتوانید علایق واقعی تان را به درستی شناسایی کنید، خیلی راحت تر می توانید رشته ای را که براتون بهترین هستش پیدا کنید.  باید قبل از هر چیز بفهمید واقعا به چه رشته و شغلی علاقه دارید، در چه زمینه هایی استعداد و توانایی دارید و بعد اطلاعات دیگه که لازم هسش را جمع آوری کنید. همراه با علاقه، چیزهای مهم دیگری از جمله بازارکار، درآمد، شرایط جامعه و … هستش که در انتخاب رشته موثرهستن. شما باید با کسب اطلاعات کافی و استفاده از بهترین روش، مرحله به مرحله جلو برید تا  بهترین تصمیم را بگیرین.

تعداد دانش آموزانی  که به سراغ رشته هایی از جمله روان شناسی، حقوق و حسابداری رفتن خیلی بیشتر از دیگر رشته های علوم انسانی هسش و این رشته ها جزء رشته های محبوب علوم انسانی هستن.

پرطرفدارترین رشته های انسانی

نگاهی کوتاه به سه رشته محبوب علوم انسانی:

رشته روان شناسی جزو پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی هسش که هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان، این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند؛ این رشته در دوره لیسانس چهار گرایش بالینی، آموزش کودکان استثنایی، صنعتی و سازمانی و عمومی داره.

یکی دیگه رشته های پرطرفدار در حوزه علوم انسانی رشته حقوق هسش که تعداد گرایش‏های آن زیاده و در تمامی روابط زندگی امروز دیده می­شه؛ این روابط می‏تواند مربوط به روابط دولت با مردم باشد که بهش حقوق عمومی میگن یا اینکه روابط خصوصی مردم را شامل میشه  که بهش حقوق خصوصی میگن.

رشته حسابداری نیز دیگر رشته پرطرفدار رشته علوم انسانی هسش که این رشته پایه اصلی نظام اطلاع رسانی مالی و اقتصادی هر جامعه به شمار می رود؛ در مجموع می توان گفت که حسابداری فن طبقه بندی، ثبت، خلاصه و تجزیه و تحلیل ارقام، درآمد و هزینه منطبق با نیازهای مؤسسه است.

آمارهای موجود نشان میدن که، ۴۶ درصد از جمعیت دانشجویان در رشته‌های علوم انسانی درس میخونن که از این تعداد، ۳۰۰ هزار نفر در رشته روان شناسی و ۳۰۰ هزار نفر در رشته حقوق هستند؛ این تعداد نشان میده که همیشه این دو تا رشته جزو پرطرفدار ترین های رشته های علوم انسانی هستن.

طبق اعلام سازمان سنجش کشور، رشته های روان شناسی، حقوق و حسابداری جزو پرطرفدارترین رشته های حوزه علوم انسانی هستند که امسال حدود ۲۰ هزار و ۲۷۰ داوطلب در رشته حقوق، ۱۳ هزار و ۹۰۶ داوطلب در رشته روان شناسی و ۲۴ هزار و ۳۰۶ داوطلب در رشته حسابداری قبول میشن.

همچنین بین ۳۸ نفر از داوطلبان کنکور ۹۵ کانون قلم چی که رتبه­شان زیر ۱۰۰ بوده ۲۴ نفر از این ۳۸ نفر در انتخاب رشته خود رشته­های حقوق و روانشناسی را انتخاب کردند.

پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی

همچنین از۳۶۳ نفر از رتبه های زیر ۱۰۰۰ این موسسه ۱۹۹ رشته های حقوق و روانشناسی را انتخاب کرده اند.

پرطرفدارترین رشته های انسانی

همچنین در بین ۲۷۷۴ داوطلب با رتبه زیر ۱۰۰۰۰ این موسسه حدود ۳۹ درصد از این داوطلبان سه رشته حقوق ، روانشناسی و حسابداری را انتخاب کرده اند. که این آمار را میتوان به بقیه داوطلبان هم ربط داد.

پرطرفدارترین رشته های انسانی

پرطرفدارترین رشته های انسانی

پرطرفدارترین رشته های انسانی

پرطرفدارترین رشته های انسانی

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. نئاندرتال گفت:

    سلام منبع این اطلاعات کجاست؟

  2. Kaveh گفت:

    سلام، میخواستم یکم بیشتر در مورد رشته یا رشته های مرتبط با روانشناسی توضیح بدید چون احساس میکنم به این رشته علاقه دارم ، برای مثال سعی میکنم تو هر مشکل یا مسئله ا دلایل روانی و روحی اون مسئله رو با دانسته هام بفهمم و یا در موردش مطلالعه کنم و گاهن این نوع موضوعات برای ساعت ها و حتی روز ها ذهنم رو درگیر کردن و از فکر به اونا لذت هم میبرم
    ممنون میشم ی توضیح کامل در مورد این رشته در دبیرستان، دانشگاه و شغل های مرتبطش بدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *