همه چیز در مورد چشم‌های انسان

 

ما هر روزه از چشم‌هایمان برای دیدن استفاده می‌کنیم ولی هیچگاه به کارکرد آن توجه نمی‌کنیم. چیزهای عجیبی درباره‌ی چشم‌های ما وجود دارد از جمله رنگ و نوع اشک‌ها.

1

رنگ چشم

تحقیقات در مورد رنگ چشم نتایج جالبی را در بر دارد. کارشناسان معتقدند که در آغاز تاریخ بشر، همه انسان‌ها چشم قهوه‌‌ای بوده‌اند. چشم‌های آبی در واقع یک جهش ژنتیکی‌اند. قسمت رنگی هر چشم، همان عنبیه چشم می‌باشد. عنبیه رنگی است؛ زیرا در الیاف آن رنگدانه‎‌هایی، برای حفاظت آن از آسیب نور نهفته است. امواج نور برخی رنگ ها را به هنگام عبور نور، به خود جذب می‌کند، از این‌رو بازتاب نور در رنگدانه‌ها سبب می‌شود که عنبیه رنگی بنماید.

رنگ چشم به صورت ژنتیکی به ارث برده می‌شود و تمایل برای رنگ آبی یک ژن مغلوب است. به این معنی که اگر هر دو، پدر و مادر چشم آبی باشند هنوز این شانس وجود دارد که چشم شما قهوه‌ای شود.

داشتن چشم آبی می‌تواند باعث می‌شود که شما بیشتر از چشم قهوه‌ایها به نور حساس باشید.

نزدیک بینی و دوربینی

نزدیک بینی و دور بینی دلایل شایع نیاز به عینک و لنز می‌باشد.اگر شما نزدیک بین هستین چشم شما بزرگتر از حد متوسط است که باعث می‌شود چیز‌های نزدیک را خوب ببینید و چیزهای دور را واضح نبینید. دوربینی مخالف آن است. اگر چشم شما کوتاهتر از حد متوسط باشد چیزهای دور را واضح‌تر از چیزهای نزدیک می‌بینید. این شرایط در میان مردم در تمام سنین رایج است.

2

از عینک نترسید.

اشک‌ها

خجالت نکشید گاهی‌اوقات هر کس گریه می‌کند. در واقع اشک هم قسمتی از زندگیست و همیشه دلایل عاطفی ندارد. هنگامی که چیزی در چشم شما گیر می‌کند چشم شما به طور طبیعی برای خارج کردن جسم خارجی اشک تولید می‌کند. اشک‌هایی که مانع از خشکی چشم شما می‌شوند و اشک‌هایی که وقتی چیزی در چشم شما است می ریزند، مشابه‌اند.

اما زمانی که شما دل شکسته‌اید، فوق العاده شاد هستید یا درد جسمانی دارید اشک‌های شما متفاوت‌اند.

این اشک‌های عاطفی از نظر شیمیایی دارای ترکیب متفاوتی از دیگر اشک‌ها می‌باشند.

3

ما گاهی اوقات گریه می‌کنیم.

چشمان ما بخش بسیار پیچیده‌ای از بدن ما هستند و به ما کمک می‌کنند که دید منحصر به فردی مانند اثر انگشت، داشته باشیم.همچنین به واسطه‌ی بروز احساسات از طریق چشمانمان (گریه کردن) از نظر روحی سبک می‌شویم.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *