نیازهایی که نمیشه ازشون گذشت

نیازها و خواسته های آدمها مثل هم نیستن. خواسته ها و آرزوها میتونن از فردی به فرد دیگه متفاوت باشن اما تمام مردم دنیا این ۷ نیاز اساسی رو دارند.

  1. نیاز به ارتباط با دیگران

از لحظه ای که متولد میشیم ما نیاز داریم که به دیگران توجه کنیم و اهمیت بدیم. همچنین نیاز داریم که دیگران هم بهمون اهمیت بدن و احساس کنیم که مهم و خواستنی هستیم.

نیازهای  اساسی آدم

 

  1. نیاز به حمایت عاطفی، لمس شدن و در آغوش گرفتن

نوزادان، کودکان، نوجوانان، بزرگسالان، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها نیاز به لمس شدن و حمایت عاطفی دارند. ممکنه همینطور که بزرگتر میشی پیام های ناجوری هم از این حمایت های عاطفی بگیری. این مشکل از فرهنگمونه نه از تو.

نیاز به تعلق داشتن و احساس یکی بودن با دیگران

  1. نیاز به تعلق داشتن و احساس یکی بودن با دیگران

این همون دلیل کپی کردن ما از نحوه راه رفتن و صحبت کردن و لباس پوشیدن دیگران است. همینطور دلیل پیوستن ما به گروه های مختلف، تیم ها و محافل مختلف همین نیاز تعلق است.

  1. نیاز به متفاوت و مجزا بودن از دیگران

هر کدوم از ما نیاز داریم که باور کنیم منحصربفرد هستیم و هیچکس دیگری در دنیا وجود نداره که شبیه ما باشه. ممکنه به نظر بیاد که با نیاز قبلی، یعنی نیاز به تعلق داشتن و احساس یکی بودن با دیگران در تضاد باشه. دقیقا درسته! تو بین این نیاز ها در تمام طول زندگی خودت حرکت خواهی کرد گاهی نیاز به منحصر بفرد بودن گاهی نیاز به یکی بودن با دیگران!

نیاز به رشد، پرورش و تشویق و حمایت

  1. نیاز به رشد، پرورش و تشویق و حمایت

 احساس خوبیه وقتی به دیگران کمک کنیم و نشون بدیم که بهشون اهمیت میدیم

  1. نیاز به احساس ارزشمندی و تحسین برانگیز بودن

در ابتدا ما روی دیگران حساب باز میکنیم تا بهمون کمک کنن ارزشمندی و تحسین برانگیز بودن رو حس کنیم اما در گذر زمان یاد میگیریم خودمون خودمونو تشویق و دلگرم و تحسین کنیم.

  1. نیاز به قدرت در روابط و زندگی مون

این به معنای قدرت و برتری داشتن روی دیگران نیس. بلکه به معنای داشتن قدرت انتخاب در روابط و زندگی است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *