نشونه هایی که میگن واقعا خاص هستی

 

 

مردم اغلب راجع به  همه نوجوون ها صحبت میکنن یا همه رو با هم خطاب میکنن انگار که اونا واقعا مثل هم هستن. حقیقت اینه که هیچ آدمی توو دنیا نیست که دقیقا مثل تو باشه.

والت دیزنی شخصیت معروف آمریکایی میگه هر چی بیشتر خودتو دوست داشته باشی کمتر شبیه دیگران میشی و این رمز منحصر بفرد بودن تو هست.

خیلی از ماها اعتماد به نفس بالایی نداریم از طرفی با آدم هایی توو زندگیمون روبرو شدیم که مارو دست کم گرفتن و احساس بد و بی ارزش بودن به ما دادن. واسه همین نمیدونیم که چه شخصیت های خاص و منحصربفردی هستیم.

هیچ آدمی توو دنیا نیست که دقیقا مثل تو باشه

جانی دپ هم میگه وقتی نوجوون بودم کاملا بی اعتماد به نفس بودم نوعی از پسرها بودم که خودشو مناسب زندگی نمیدونه و اصلا جرات انتخاب نداشتم. کاملا متقاعد شده بودم که هیچ استعدادی واسه هیچی ندارم و با این تفکر هر روز از آرزوهام دورتر و دورتر می شدم.

مثل خیلی از ماها احتمالا تو هم فوق العاده خاص هستی اما هنوز نمیدونی و باور نداری چون وقتتو هدر میدی، اعتماد به نفس بالایی نداری، پزشک نیستی، ۵ تا فوق لیسانس و دکترا نداری و… اما باور کن این به این معنی نیست که تو خاص نیستی. خاص بودن میتونه به شکلای مختلفی باشه: داوطلب شدن واسه کار خوب، هوای دوستاتو نگه داشتن، به اونا کمک کردن، گوش دادن به حرفای یه آدم تنها یا پیر، دانش آموز خوب بودن و…

نشونه هایی هست که معلوم میکنه آدم خاصی هستی. اگه:

یادگرفتن چیزهای جدید

همیشه دنبال یادگرفتنی.

 

تنها دانش واقعی اینه که بدونی که هیچی نمیدونی. اینکه مثل خیلی از مردم مغرور نباشی و علاقمند باشی که بدونی توو دنیا چی میگذره. کنجکاو باشی همیشه احساس کنی که باید یه چیز جدید یاد بگیری یا توانایی هاتو بیشتر کنی.

مهربان بودن

با بقیه مهربونی

 

وقتی با آدم های جدید آشنا یا دوستای خودتو میبینی، همکلاسیاتو میبینی بیشتر دوست داری که لبخند بزنی و مهربون باشی و اگه بتونی بهشون کمک میکنی. همینطور با حیوونا هم مهربون هستی. چیزی که میخوام بهت بگم اینه که هیچوقت هیچوقت از آدمای مغرو و بی ادب که لبخند نمیزنن و بی احترامی میکنن چون قوی هستن، تقلید نکن. این آدما معمولا مشکلات شخصیتی دارن. مثبت و مهربون باش این کاریه که در ارتباط با دیگران باید انجام بدی.

احساسات دیگران رو درک میکنی

احساسات دیگران رو درک میکنی

نمیدونی چطور اما وقتی یه نفر راجب احساساتش و مشکلات شخصیش با تو صحبت میکنه و رازهاشو بهت میگه، تو دقیقا میتونی بفهمی که اون چه حسی داره. بعلاوه اینو میدونی که باید خودتو جای کسی بگذاری تا بتونی درکش کنی. وقتی کسی میگه “من خوبم” تو از تن صداش و حالت چهره و نحوه بیانش میتونی متوجه بشی که واقعا خوب هست یا نه.

 

از موزیک لذت می بری

** یه چیز خوب راجب موزیک اینه که وقتی بهت ضربه می زنه تو دردی حس نمی کنی- باب مارلی **

مغزت به موزیک خیلی حساسه. نه فقط از موزیک لذت میبری بلکه توو روتین روزانه ات بهش نیاز داری و احساسات عمیقی رو در تو زنده میکنه. اون احساسات میتونن خوب یا بد باشن اما به شدت عمیق و قوی هستن.

 

گوش میدی

** من گوش دادن رو دوست دارم. من از طریق دقیق گوش دادن و توجه چیزهای خیلی خوب و زیادی یاد گرفتم. بیشتر مردم هرگز گوش نمیدن- ارنست همینگوی **

گوش دادن یکی از خصوصیت های نادر در یک شخص هست. همه دوست دارن ساعت ها راجب خودشون حرف بزنن بدون توجه به اینکه بقیه چی میگن. به جاش تو دوست داری که به دیگران گوش کنی و واقعا به چیزایی که میگن علاقمندی.

دوست داری دیگران رو خوشحال کنی

دوست داری دیگران رو خوشحال کنی

 

وقتی دیگران رو خوشحال می کنی احساس خیلی خوبی داری. و زمان زیادی فکر میکنی تا راههایی رو پیدا کنی که بقیه رو بخندونی یا چند دقه بهشون خوش بگذره و حال خوبی داشته باشن. ممکنه مثلا کادوی خوب بهشون بدی، بهشون لبخند بزنی، سورپزایزشون کنی یا هر کار خوب و جالب.

 

مثبت و مطمئنی

** من واقعا باور دارم که هرکاری که انجام میدیم یا هر آدم جدیدی که ملاقاتش میکنیم برای هدفی در مسیر ما قرار گرفته. هیچ تصادفی وجود نداره. ما همه یاد دهنده هستیم و اگه بخوایم به درسایی که یاد گرفتیم توجه کنیم به غرایز مثبتمون اعتماد میکنیم و از ریسک کردن نمیترسیم یا منتظر نیستیم معجزه بیاد و در بزنه- مارلا گیبس**

نه تنها دیدگاه مثبتی نسبت به زندگی و مشکلات اون داری، بلکه سعی میکنی ذهنیت خوب و مثبتت رو به دیگران هم انتقال بدی. هیچ تعصب خاصی نسبت به چیزی نداری و فکر میکنی که آدم ها اساسا خوب هستن. با اینکه گاهی اینطوری بودن میتونه بهت آسیب هم بزنه و باید مراقب باشی اما این چیزیه که تو هستی و خاص بودن تو در اینه.

 

هدف داری

دقیقا میدونی که از خودت چی میخوای و هوشمندانه برای اهدافت برنامه ریزی کردی. فقط فکر نمیکنی بلکه اقدام میکنی و میدونی که کجا میخوای بری. و اجازه نمیدی که دیگران دلسردت کنن.

 

خیالپردازی میکنی

 

به این معنیه که بلندپروازی. چیزی که کمکت میکنه تا بهره وری خودتو بالا ببری و انگیزه بهت میده تا سراغ چالش ها و مشکلاتت بری. نمیذاری موانع متوقفت کنن. نمیذاری هیچ چیزی بترسونتت. بزرگ فکر میکنی هر چند بعضیا سردرگمت کنن یا بترسوننت.

دوست داری سفر کنی و از فرهنگ های مختلف یاد بگیری

دوست داری سفر کنی و از فرهنگ های مختلف یاد بگیری

قدرت چندگانگی فرهنگی رو باور داری، درباره کشورهای مختلف کنجکاوی، معماری های مختلف و سبک زندگی های متفاوت. به خودت این فرصتو میدی که از فرهنگ های مختلف یاد بگیری چون میدونی که چقدر میتونه غنی و پربار کنه. دوست داری با آدم هایی با تجارب مختلف زندگی، جوامع مختلف، مذاهب، تمدن ها تعامل داشته باشی و خوشحال میشی که فرهنگ خودتو هم با اونها به اشتراک بذاری.

 

** سفر تنها چیزیه که میخریش اما ثروتمندترت میکنه.**

 

 تو هم  راجع به  خودت فکر کن ببین کدوم یکی از این ها رو داری یا چه چیزهایی داری که در این جا اشاره نکردیم. علاقمندی ها، بی میلی ها، تنفرها، باورها، استعدادها و هرچیزی که در تو وجود داره تو رو خاص و جذاب میکنه اونارو پیدا کن و بهشون افتخار کن و از اینکه از اون طریق میتونی خاص و منحصر به فرد باشی خوشحال باش.

 

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. Ehsan گفت:

    سلام خیلی ممنون از مقاله مفیدتون.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *