میزان تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۹۷

سازمان سنجش نحوه تاثیر نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی را در آزمون سراسری اعلام کرد، این تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷  مثل آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ هست و تغییری نکرده است:

  • اگر شما در هریک از رشته های نظری(ریاضی ، تجربی ، علوم انسانی، معارف) دیپلمتان را بعد از سال ۸۴ گرفته باشید، میزان تاثیر نمرات امتحانات نهایی سال دیپلم در نتیجه کنکور شما حداکثر ۲۵ درصد می باشد. این اعمال سوابق بصورت تاثیر مثبت است. یعنی در صورتیکه نمراتتان پایین باشه اعمال نمیشه و تنها نمرات کنکورتون لحاظ میشه.
  • میزان تاثیر معدل پیش دانشگاهی در صورتیکه بعد از سال ۹۰-۹۱ ، مدرک پیش دانشگاهی خودتون را گرفته باشید، نیز حداکثر ۵ درصد و به صورت اعمال با اثر مثبت در نظر گرفته میشه،یعنی تنها در صورتی لحاظ میشه که این نمرات باعث بهبود نتیجه آزمون سراسری شما بشه.

تأثیر نمرات دروس دیپلم

همانگونه که گفته شد میزان تأثیر نمرات دروس دیپلم با تأثیر مثبت و حداکثر ۲۵ % است (بطوری که اگر نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی وی یکسان باشد، میزان تأثیر دروس مؤثر ۲۵ % خواهد بود. اما اگر نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی وی متفاوت باشد، میزان تأثیر دروس مؤثر وی بر اساس دروس مؤثر موجود محاسبه شده و در رابطه محاسبه نمره کل به جای ۲۵ % جایگزین می شود).

میزان تأثیر نمرات دروس پیش دانشگاهی با تأثیر مثبت و حداکثر 5 درصد است

همانگونه که گفته شد، میزان تأثیر نمرات دروس پیش دانشگاهی با تأثیر مثبت و حداکثر ۵ درصد است؛ به طوری که اگر رشته پیش  دانشگاهی داوطلب با گروه آزمایشی وی یکسان باشد و نمرات تمامی دروس پیش دانشگاهی از سا ل ۱۳۹۱ به بعد اخذ شده باشد، میزان تأثیر دروس مؤثر ۵ درصد خواهد بود؛ اما اگر رشته پیش دانشگاهی داوطلب با گروه آزمایشی وی متفاوت باشد، میزان تأثیر دروس مؤثر وی براساس دروس مؤثر موجود محاسبه شده و در رابطه محاسبه نمره کل به جای ۵ درصد جایگزین می شود . برای داوطلبان مشمول که نمرات دروس سوابق تحصیلی آنها به طور کامل موجود نیست یا سال اخذ آنها قبل از سال ۱۳۹۱ است، ضرایب این دروس از درصد سوابق تحصیلی کسر خواهد شد. درصد تأثیر سوابق تحصیلی به تفکیک نوع پیش دانشگاهی و گروه های آزمایشی مختلف براساس جدول شماره ( ۲) خواهد بود

لینک اصلی:

http://www.sanjesh.org/FullStory.aspx?ID=5330

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *