میخوام مخترع بشم

اختراعات جدید

حتما تا حالا متوجه شده ای که همیشه هم نمی شود راحت و آسوده گفت که کی، چی را اختراع کرده و به ندرت ممکن است چیزی را فقط یک نفر اختراع کرده باشد. البته منظورم این نیست که هیچ اختراع یک تنه ای وجود ندارد _ چرا، ترور بیلیس رادیوی کوکی را اختراع کرد و جیمز دایسون مخترع جاروبرقی بدون کیسه بود.

‏ببینم، اگر تو دوست داشته باشی مخترع بشوی _مثلآ اولین زن مخترع معروف _چه می کنی؟

‏ خیلی وقت ها فقط کافی نیست (در واقع حتی لازم هم نیست) که یک ایده محشر و دست اول به سرت بزند. اختراع موفق چیزی است که مردم واقعآ آن را بخواهند؟ و ایده آل این است که چیزی باشد که خودشان ندانند چقدر لازمش دارند. اگر بتوانی چنین چیزی را اختراع کنی، موفقیت در خانه ات را می زند؟ البته به شرطی که اختراعت را ثبت کنی. اگر ثبت اختراع نبود، تام ادیسون، آلک بل، گولیلمو مارکونی و خیلی از مخترع های دیگر به جایی نمی رسیدند.

یک نکته دیگر: درست است که داشتن معلومات علمی خوب، شانس موفقیتت را بیشتر می کند؟ اما زیاد هم حیاتی نیست.  آنهایی که به روش آزمون و خطا کارشان را پیش می بردند مثل جورج استیونسن؟ آنهایی که جواب سوال هایشان را از روی عقل و منطق پیدا می کردند مثل جیمز وات؟ و آنهایی که ایده های قبلی را می گرفتند و با استفاده از آخرین تکنولوژی آن ایده ها را عملی می کردند مثل جان لوگی برد. بنابراین:

f32a3__13_56_10things_44

حالا که راه و چاه اختراع کردن را یاد گرفتی، فکر کن تو چه چیزی می توانی اختراع کنی؟ بعضی از مخترع های چیزهایی را اختراع کردند که مردم از قبل آنها را می خواستند _ مثل تلویزیون، هواپیما – خب تو هم می توانی چیزی اختراع کنی که مردم واقعآ دنبالش باشند، مثل:

‏- وسیله درمان همه دردها و بیماری ها، از سرماخوردگی بگیر تا سرطان و …

‏-یک باتری سبک قابل شارژ با ظرفیت زیاد -روش خنثی کردن صدا، تا آدم ها بتوانند بدون آنکه مزاحم دیگران بشوند، هرقدر می خواهند، صدای موزیکشان را بلند کنند … – محصولات کشاورزی ( ‏کشاوزر _ سر _ خود ) ‏، که خودشان هر سال سبز بشوند و شکم مردم دنیا را سیر کنند … – داروی مسکنی که عوارض جانبی نداشته باشد. – ابررسانایی که بتواند تو حرارت اتاق کار کند و از هدرر شدن یک عالمه نیروی برق جلوگیری کند. -روبات هوشمند – جانشینی برای چوب، تا مجبور نباشیم جنگل ها را از بین ببریم. -روشی برای خنثی کردن زباله های اتمی – تلویزیون سه بعدی

‏البته شرکت های بزرگ یا دانشگاه ها همین حالا هم دارند روی همه این چیزها کار می کنند؟ تصمیم با خودت است، اگر خیال نداری با آنها رقابت کنی _ یا باهاشان قاتی بشوی _ می توانی وسیله خفنی اختراع کنی که آدم ها همه عمرشان آن را می خواسته اند، اما خودشان خبر ندارند.

آن وقت تو هم خیییلی مشهووور می شوی، درست مثل …

چگونه می­توانیم یک محصول اختراع بکنیم؟

آیا دوست دارید، چیزی را اختراع کنید؟ پس این متن را از دست ندهید!

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. هیوا گفت:

    واقعا سایتتون مطالب بسیار خوبی داره و ازتون ممنونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *