میخوام برای یک هفته برنامه ریزی کنم ولی نمیشه …

میخوام برای یک هفته برنامه ریزی کنم ولی نمیشه … یا نمی دونم چیکار کنم یا موفق به انجام دادن برنامه نمیشم ؟ … ما شما را راهنمائی می کنیم .

۱- از یک تقویم ، برنامه ریز و یا گوشی های هوشمند برای برنامه ریزی استفاده کنید.

از یک تقویم استفاده کنید.

۱-از یک تقویم استفاده کنید

یک تقویم بخرید و آن را در جایی قرار دهید که همواره جلوی چشمانتان باشد و هر صبح به آن نگاه کنید.  بیشتر مردم آن را بر روی یخچال ، بر روی میز و یا بر روی دسکتاپ کامپیوتر قرار می دهند.(به صورت نرم افزار) . هر کجا که آن را قرار می دهید باید هر روز به آن  مراجعه کنید. حتی اگر آن را  در حمام و در کنار خمیر دندان و شامپوی خود قرار داده باشیدJ).  هر روز صبح در حالی که مسواک می زنید ، در دست دیگر خود تقویم را برداشته و کار هایی را که قرار است آن روز انجام دهید مرور کنید.

-زمانی که مشغول مرتب کردن کاغذ های خود هستید . تقویم را نزدیک به خود و در دست خود نگه دارید. شما می توانید فایل ها و رویداد های خود را بر روی آن یادداشت کنید. تقویم شما همچنین می تواند زمان انجام کارها را به شما یادآوری کند(توسط اپلیکیشن های تلفن همراه.) بنابراین نیازی به نوشتن برروی کاغذ نیست.

 

۲- از یک اپلیکشن استفاده کنید

یک اپلیکشن به ویژه زمانی به دردتان خواهد خورد که تعداد  زیادی کار دارید و اکثر روز‌ها مشغول و درگیر کارهایتان هستید و نیازمند برنامه ریزی هستید. برای نمونه اگر شما به سفر های زیادی می روید و یا در زمان های مختلفی از روز در کلاس های متنوعی شرکت می کنید، بسیار راحت خواهد بود که برنامه های خود را بر روی یک اپلکیشن تنظیم کنید. شما همچنین می توانید اطلاعات بیشتری را از این نرم افزار به دست آورید.

از یک برنامه ریز استفاده کنید.

۳-از یک گوشی هوشمند استفاده کنید

گوشی هوشمند با اتصال به اینترنت به شما این امکان را می دهد که به راحتی اطلاعات و اپلیکیشن های مورد نیاز خود را مدیریت کنید. نرم افزارهای برنامه ریزی شخصی بر روی نرم افزار گوشی هوشمند بهتر از تقویم های کاغذی و  دفترچه یادداشت های روزانه می باشد ، زیرا که از طریق آن به راحتی می توان  اطلاعات مورد نیاز خود را جستجو کرد. شما به راحتی می توانید کارها و وظایفی را که باید انجام دهید بر روی گوشی موبایل خود ثبت کنید و به صورت خودکار هشدار دهنده ی گوشی را تنظیم کنید تا موقع انجام وظایف آن را به شما یادآوری کند.

۲- لیست تهیه کنید

آن را یادداشت کنید.

۱-آن را یادداشت کنید

یک مداد کمرنگ از قوی ترین حافظه ها ماندگار‌تر است. هرچیزی را که نیاز به یادآوری آن دارید ، باید یادداشت کنید.گرچه از حافظه ی قوی و پویایی برخوردار باشید. هیچ کس کامل نیست و قطعا یک روزی فراموش می کند بنابراین بهتر است که امور مهم خود را یادداشت کنید. شماره موبایل ها ، تاریخ تولد ها ، قرار های مهم، لیست خرید و کارهایی که قرار است انجام دهید را در جایی یادداشت کنید که بعدا بتوانید به آن ها رجوع کنید و در دسترس باشند.

خود را مقید به انجام لیستی که تهیه کرده اید ، کنید.

۲-خود را مقید به انجام لیستی که تهیه کرده اید ، کنید.

-لیست روزانه خود را انجام دهید. امور فوری و مهمی که روزانه باید انجام دهید نباید بیشتر از ۵ مورد باشد، در غیر این صورت در انجام کارها با شکست مواجه خواهید شد. از آن چند مورد کار مهم ، یک یا دو مورد بسیار مهم و فوری را انتخاب کنید و خود را مجاب کنید که در آن روز باید حتما آن ها را انجام داده و به اتمام برسانید ، و در انجام آن خستگی ناپذیر بوده و تا آن را به اتمام نرسانده اید به سراغ کار دیگری نروید.

  • -لیستی از فعالیت های هفته ی پیش روی خود تهیه کنید. برای مثال این لیست می تواند این گونه باشد: تعمیر لوازم خراب شده ی خانه – خرید مواد غذایی و…. . برای یادداشت این موارد می توانید از تخته‌ی وایت بورد نیز استفاده نمایید.
  • -لیست کارهای ماهانه تهیه کنید. این لیست باید حاوی وظایف کلی باشد. برای مثال : هدیه برای روز تولد دوست صمیمی ، تعمیر ماشین ، قرار ملاقات با دندانپزشک و.. . پس از تهیه لیست روزانه و هفتگی اقدام به تهیه ی لیست ماهانه نیز بکنید.
  • -لیستی از کارهای مهمی که می خواهید در زندگی خود انجام دهید تهیه کنید. درست است که کمی عجیب به نظر می رسد اما چقدر خوب است که اولویت های زندگی خود را یادداشت کنیم. سازماندهی کردن اولویت های خود بسیار مفید خواهد بود.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. الناز گفت:

    اگه زمان دقیق انجام کارها مشخص بشه و الویت بندی بشن کارها برنامه ها طبق اونچه که ما میخواییم پیش میره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *