موفقیت در دوست یابی در دوره دبیرستان

از همون روزهای اول حسابی با بقیه گرم و صمیمی باشید. قبول داریم که دانش آموزهای سال اول دبیرستان نمی تونند به خوبی دانش آموزهای سال آخری که قرار برند دانشگاه، با هم گرم و صمیمی باشند؛ بهرحال شما بهتره تمام سعی تون رو بکنید که با بقیه رفیق و صمیمی بشید، آخه وقتی که گروهای اجتماعی مختلف تشکیل بشند، دیگه آدم های خیلی کمی باقی میمونند که بخواند با آدم های جدید آشنا بشند. برای داشتن روابط صمیمی تر با دیگران، مثلا میتونید توی کلاس زبان فرانسه به همه سلام کنید؛ با هم گروهیتون توی آزمایشگاه رفیق بشید، آونها رو دعوت کنید به خونه تون؛ بلاخره قراره که برای چند سال آینده با این هم کلاسی هاتون کنارهم باشید و با هم سر یه کلاس بشینید.

با بچه هایی که توی کلاس های ورزش میبینید سعی کنید دوست بشید

۱-با بچه هایی که توی کلاس های ورزش میبینید سعی کنید دوست بشید

این یه مزیت میتونه باشه که با افراد دیگه، توی غیر از کلاس درس هم آشنا بشید. میتونید رابطه دوستانه جدیدتون رو با بچه هایی که با هم روی یه میز غذاخوری میشنید شروع کنید.

گروه های دوستانه مختلفی رو امتحان کنید

۲- گروه های دوستانه مختلفی رو امتحان کنید!

وقتی که شما دنبال یه گروه و جمع دوستانه میگردید که باهاشون واقعا احساس راحتی کنید، بهتره که گزینه ها و گروه های مختلف رو تا جایی که امکان داره امتحان کنید. گروه هایی با آدم های مختلف، آدم های شوخ طبع، بداخلاق،اهل مواد مخدر، ورزشکار، خلاق و همه جور آدمی که فکرشو میکنید وجود دارند. اما شما نیاز ندارید که خودتون رو کاملا با یه گروه مطابقت بدین. سعی کنید قبل از اینکه کاملا و دائمی عضو گروهی از بچه ها بشین، تا جایی که ممکنه با آدم های مختلف آشنا بشین. اگرچه خیلی از بچه ها تمام دوران دبیرستان رو توی یه گروه دوستانه  باهم میمونن، ولی خب ممکنه گروه ها در طول زمان عوض بشن و گروه های جدیدی رو تشکیل بدن. اگه شما توی یه گروهی باشین و بعد چند ماه تازه بفهمین که این گروه و بچه هاش زیاد باب میل تون نیست و علاقه ای هم ندارید که با کس جدیدی هم آشنا بشید، اونوقت دیگه تنها میمونید.

تا جایی که ممکنه توی باشگاه ها و کلوپ های مختلف که میتونن دیدگاهتون رو وسیعتر کنن شرکت کنید و با آدم های مختلف آشنا بشید. اگرچه مهم هستش که خیلی زود در مورد آدم ها قضاوت نکنیم، اما سعی کنید از آدم هایی که با تعارف کردن سیگار و مواد مخدر، فرار از کلاس و یا تقلب کردن سر امتحان میخان شما رو توی دردسر بندازن دوری کنید.

توی مدت دبیرستان بهتره که فازهای عاشقانه نگیرید

۳-  توی  مدت دبیرستان بهتره که فازهای عاشقانه نگیرید!

ممکنه پیش بیاد که شما همون معشوق توی رویاهاتون رو توی راه مدرسه ببینید، کار عاقلانه اینه که بجای نوشتن نامه های عاشقانه از همون اول جلوی قلبتون رو بگیرید. اگه شما از همون روزهای اول دبیرستانتون مشغول یه رابطه عاشقانه بشید، دیگه وقتی ندارین برای کارهای فوق برنامه، پیدا کردن دوست های جدید و کشف کردن چیزهایی که واقعا خوشحالتون کنن. علاوه بر اینها، متاسفانه باید اضافه کنم که: ۹۸% روابط عاشقانه دبیرستان دوام ندارند! بنابراین وقتی که شما از هم جدا میشید، خودتون رو توی یه موقعیت ناخوشایند و پراز پشیمانی میبینید.

در مراسم ها و جشن های دبیرستانتان شرکت کنید

۴٫  در مراسم ها و جشن های دبیرستانتان شرکت کنید!

ممکنه فکر کنید که شما خیلی راغب نیستید که در مسابقات ورزشی دبیرستان شرکت می کنید، ولی به نفعتون هستش که توی چینین مراسماتی حتما شرکت کنید تا دوستان جدیدی پیدا کنید و دیگران شما رو اونطور که هستید، به خوبی بشناسن. بچه هایی که اهل هنرو نمایش هستند ممکنه علاقه ای به مسابقات ورزشی نداشته باشند، و اونهایی که اهل ورزش هستند ممکنه زیاد علاقه ای به مراسمات هنری نداشته باشند، اما اگه شما توی هر دوی این مراسم ها شرکت کنید، اونوقت شما میتونید با افراد بیشتری ملاقات داشته باشید و میفهمید که شما توی دبیرستان میتونید گزینه های جالب زیادی پیدا کنید.

شما مجبور نیستید که توی همه این مراسمات شرکت کنید. اما توی چند ماه اول، سعی کنید تا حدامکان توی بیشتر مراسمات مختلف شرکت کنید تا بفهمین کدوم ها رو بیشتر از همه دوست دارین.

توی هر کلاسی، یه دوستی برای خودتون پیدا کنید

۵-  توی هر کلاسی، یه دوستی برای خودتون پیدا کنید

شناختن حتی یه نفر توی یه کلاس بهتون کمک میکنه که احساس سردرگمی کمتری داشته باشید. همون روزهای اول یا دوم مدرسه، با افراد کناریتون سلام و احوالپرسی گرمی و صمیمانه داشته باشید و سعی کنید باهاشون گرم صحبت بشید. اونوقت اون آدم شما رو بخاطر می سپاره و حتی ممکنه که  کلاس بعدی رو با هم برید و شما رو همراهی کنه. و وقتی لازم شد که یه تکلیفی رو گروهی انجام بدید، اونوقت شما یه نفر رو میشناسید که بتونید باهاش هم گروه بشید.

همچنین، وقتی شما با یه نفر دوست می شید، اون یه نفر کمک میکنه که شما با افراد دیگه ای هم آشنا بشید. این همکلاسی میتونه شما رو توی درس هاتون هم کمکتون کنه، مثلا وقتی یه جلسه رو غیبت کردید اون میتونه تکالیف مربوط به اون جلسه رو بهتون بگه و یا اگه قسمتی از درس رو خوب متوجه نشدید، اون میتونه به سوال هایی که دارید جواب بده.

یه میزی توی سالن غذا خوری برای ناهار انتخاب کنید

۶-  یه میزی توی سالن غذا خوری برای ناهار انتخاب کنید

لازم نیست که تا آخر دبیرستانتون  فقط  روی یه میزغذاخوری بشینید که همون روز اول  انتخاب کردید. ولی بهرحال، بهتر که شما هرچه زودتر و سریعتر این کار رو انجام بدید. اگه شما از قبل با کسی هماهنگ کنید که با هم برید ناهار بخورید، این خیلی خوبه! با هم برنامه ریزی کنید که چه وقتی برید رستوران و کجا بشینید. و اگرهم برنامه ای ندارید، کمی زودتر به رستوران برید و افراد مهربون و صمیمی رو پیدا کنید که بتونید کنارشون بشینید و با آنها ناهار بخورید. همچنین شما میتونید از افرادی که در طول صبح دیدینشون، از اونها صمیمانه بخاید که کنارشون ناهار بخورید. اگه کسی رو دیدید که مهربون و خوش برخورد هستش و دوست دارید با اون ناهار بخورید، بهتر بهش بگید و خجالت نکیشد! این بهتر تا اینکه با افرادی که نمیشناسید یا خوشتون نمیاد غذا بخورید.

مدام در مورد ظاهرو قیاف خودتون وسواس نداشته باشین

۷- مدام در مورد ظاهرو قیاف خودتون وسواس نداشته باشین!

احتمالا این موضوع برای سال اول دبیرستانتون کمی غیرممکن به نظر میاد. اما شما بهتر اینو به یاد داشته باشین که هرکسی بیشتر نگران اینکه دیگران در موردش چی فکر میکنن، تا بخاد به ظاهر و لباس دیگران توجه کنه. هرکسی بیشتر به این فکر میکنه که آیا بین دوستاش محبوبیت داره؟ یا با این کفش های جدیدش، جذاب بنظر میاد؟ و از این قبیل چیزا…

بیاد داشته باشید که دیگران هم مثل شما بیشتر نگران ظاهر و آراسته بودن خودش هستن. با این فکر که قیافه موضوع زیاد مهمی نیست، میتونید یه قدم جلوتر از بقیه باشید.

زمانی زیادی رو جلوی آینه صرف نکنید، طولانی تر از زمانی رو که برای مطالعه کردن صرف میکنید.

اگرچه، آراسته و شیک پوش بودن باعث میشه که احساس خوبی نسبت به خودتون و اعتماد بنفس خوبی داشته باشید، اما وسواس زیاد و اینکه تمام وقتتون رو صرف لباس پوشیدن و ظاهرتون کنید نه!

حتی وقتی که شما اعتماد بنفس کافی ندارید، میتونید به خودتون تلقین کنید خیلی خوب هستید.موقع راه رفتن سرتون رو بالا بگیرید و نگاهتون رو به جلو باشه، بجای اینکه دستاتون رو زیر بغلتون بزنید و خمیده خمیده راه برید.

مطالب مرتبط

۸ دیدگاه‌

 1. سارا گفت:

  حرفتون منطقی بود????☺

 2. بری گفت:

  نمیخوام جو منفی بدم ولی اصلا کمک نکرد… من ترسیدم!

 3. Arash گفت:

  چطور با یکى از بچه هاى محبوب مدرسه دوست باشیم؟
  من این روش ها رو امتحان کردم ولى نشد…

 4. Hannaneh گفت:

  من سال بعدی اول دبیرستان می روم.
  میشه بیشتر راهنمایی ام کنین چگونه دوست پیدا کنم؟ مثلا بهشون بگم میشه بیام تو گروهتون؟؟ اینجوری؟
  آخه ما تا سال ششم ابتدایی اینجوری با همدیگه دوست شدیم میترسم تو دبریستان راه جدیدی به خواد

  • نگار گفت:

   خب ببین ن قطعن این کار خیلی لوسه و تو دبرستان دیگ ب کمکت نمیاد بلکه به عنوان ی آدم مسخره میشناسنت . باید بری با هر کسی ک ب نظرت خوب میاد درمورد هر چیزی ک ب نظرت میاد حرب بزنین . بعد ممکنه بیاد بغل دستیت بشه . و همنطکر با هم صمیمی تر میشین با بقیه بچها ی کلاس و حتا مدرسه هم توی چیزای مختلف میتونی آشنا بشی مثل سرویس ، سلف ، بوفه ، و ورزش . و با بجه های کلاستون سعی ننین همدلی و اتحاد خوبی داشته باشین هنون سال اول در مقابل معلما و بقیه کلاسا . اینجوری سال های بعد همش ب اینکه تو اون کلاس بودین افتخار میکنین . و دوست واقعی میشین و یادت نره ک بقیه هم مثه توعن و دنبال پیدا کردن دوستت پس ممکنه خیلیا جذبت بشن و بخان ک باهات دوسا بشن تو هم باهاشون خوب رفتار کن

 5. ارمیتا گفت:

  این مقاله کاملا راجب بچه های دبیرستان امریکاست! بیاید واقع بین باشیم
  تو ایران هیچ گروه ورزشی تو مدارس نیست،جشن نیست،کلاس های مختلف نیست ،کلا ۳۰ نفر هستن و باهاشون باید سه سال رو بگذرونی!
  این مطلب واقعا کمکی به من نمیکنه که امسال قراره برم دبیرستان!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *