معرفی کتاب : مترجم دردها

مترجم دردها مجموعه داستانهای کوتاه است . داستان های این کتاب دوتا تم دارند دسته اول داستان ها درباره زوج‌های جوان هندی ساکن بوستون است که زن یا مرد یا هر دویشان دارند توی دانشگاه کار یا تحصیل می‌کنند دست دوم داستان های این کتاب ماجراهای است که در خود هند می گذارند و چند داستان دیگر .

مترجم دردها درباره یک راننده تاکسی هندی است که به زبان انگلیسی تسلط دارد و دلداده زنی شده که برای بازدید معبدی باستانی سوار تاکسی شده است همه داستان ها در فضای آرام می گذرند و همه داستان ها پر است از دلتنگی …

جومپا لاهیری

درباره نویسنده

جومپا لاهیری در انگلیس به دنیا آمده در آمریکا بزرگ شده و پدر و مادرش بنگالی هستند خودش چیزیست بین همه اینها دلتنگ شرق و ساکن غرب مترجم دردها اولین کتابش بود که برایش شهرت و ثروت و جایزه پولیتزر آورد . او در دانشگاه بوستون درس خوانده جایی که بیشتر داستانهایش  اتفاق می‌افتد .

درباره کتاب می‌گویند جان اشتاین بک وقتی که کتاب خوشه های خشم را نوشت مطبوعات آن روز به کتاب لقب دادند حماسه مردم گمنام یعنی که بالاخره یکی هم پیدا شد به جای اشراف و آدم‌های پول‌دار قصه آدم‌های معمولی را تعریف ‌کند این کار البته قبلا هم نویسندگان دیگر انجام داده بودند ولی این اشتاین بک بود که کارش را تا حد یک حماسه ارتقا داد حالا این را گفتیم که برسیم به ماجرای سوژه کتاب خودمان قبل و بعد از جومپا لاهیری هم کسانی زیادی بودن که درباره آدمهای معمولی و زندگی های معمولی و دغدغه های معمولی داستان نوشتند اما این جومپا لاهیری بود که از معمولی ترین چیزها یک تراژدی شکسپیری کامل می سازد اگر خوشه های خشم حماسه آدم‌های معمولی باشد شک نکنید که مترجم دردها تراژدی آدم های معمولی است .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *