معرفی کتاب : ماجرای عجیب سگی در شب

سگی در شب

نویسنده این رمان مارک هادن است. این کتاب جایزه بهترین کتاب سال ۲۰۱۵ کودک را کسب کرده است.  رمان ماجرای عجیب سگی در شب را می توانید از طریق نشر افق به قیمت ۱۵۰٫۰۰۰ ریال تهیه کنید.

داستان از زبان کریستوفربون  که پسری مبتلابه اوتیسماست،بیان می‌شودو ازهمین رو لحن ویژه و منحصربه‌فردی دارد. اوبه علت این بیماری خاص ازدرک مسائل عادی زندگی عاجز است،اما هوش فوق‌العاده‌ای دارد و دنیا را دیگرگونه می‌بیند. ماجرابا  اکشته شدن سگی درهمسایگی آن‌ها آغازمی‌شودوکریستوفرسعی می‌کندقاتل سگ رابا ابتکارات منحصربه فردخویش بیابد. در نهایت تمام تلاش ها او می فهمد که قاتل سگ کسی نیست جز پدر خودش!

قسمت های زیبای کتاب:

 اعداد اول اعدادی هستند که پس از بیرون کشیدن همه آن اعداد به دست می آیند و من فکر می کنم اعداد اول درست مثل زندگی هستند . آن ها خیلی منطقی هستند اما هیچ وقت نمی توانید فرمولشان را کشف کنید حتی اگر وقت خود را با فکر کردن به ان سپری کنید .

 بهترین حالت این است که آدم از اتفاقات خوبی که قرار است بیفتد با خبر شود ، درست مثل موقعی که مردم می دانند قرار است در یک روز به خصوص خسوف اتفاق بیفتد یا کسی بداند که قرار است برای کریسمس به او میکروسکوپ هدیه بدهند . و از طرفی بدترین حالت هم این است که آدم از اتفاق بدی که قرار است بیفتد با خبر باشد ، درست مثل موقعی که آدم می داند قرار است در یک روز به خصوص برای پر کردن دندانش به دندان پزشکی برود یا قرار است برای تعطیلات به فرانسه برود . اما من فکر می کنم از همه بدتر این حالت است که آدم نداند اتفاقی که قرار است بیفتد خوب است یا بد .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *