معرفی شغل وکالت

‏وکالت شغل جالب و سختی است و البته هیجان انگیز . در این مقاله سعی داریم در رابطه شغل وکالت و سختی های آن با شما صحبت کنیم.

دریافت مدرک و پروانه کار وکالت

۱-از دریافت مدرک تا پروانه کار

 وکیل ها چند دسته اند. وکیل های دادگستری که مدر ک تحصیلی می گیرند و بعد باید پروانه وکالت بگیرند. وکیل های مدنی که نیازی به تحصیل ندار ند؟ برای مثال کسی به وکالت کسی کاری را انجام می دهد در دادگاه یا محضر. وکالت اتفاقی هم کسانی هستند که لیسانس حقوق دارند، اما پروانه وکالت ندار ند. آنها فقط می توانند وکیل افراد درجه یک خانواده شان شوند، البته این کار هم به یک نامه قانونی احتیاج دارد.

‏وقتی تو مدرک و پروانه ات را گرفتی می توانی کار را شروع کنی. هرکسی خودش انتخاب می کند وکیل چه حوزه ای باشد. بعضی ها همه نوع پرونده ای را قبول می کنند. اما بعضی ها هم هستند که فقط وکیل پرونده هایی با یک موضوع می شوند. به نظر من این طوری بهتر است. آن وقت چند سال بعد تو متخصص یک حوزه می شوی و دیگران فقط به تو مراجعه می کنند.

‏هرکسی که لیسانس حقوق گرفت نمی تواند فوری وکیل شود. یک امتحان ورودی دیگر هم وجود دارد. تو می توانی در چند رشته آزمون بدهی. اولی آزمون قضاوت، دومی سردفتری، سومی وکالت. در آزمون هرکدام که قبول شوی به تو پروانه می دهند و تو با آن پروانه اجازه کار کردن داری.

ویژگی های یک وکیل

۲-ویژگی های یک وکیل : یک وکیل دیگر چه چیزی بلد است ؟

یک وکیل آرام آرام یک روان شناس خوب هم می شود. چطوری؟ خب، معلوم است ممکن است کسی به تو مراجعه کند و دروغ بگوید. همان طور که گفتم وکیل قرار است حق پایمال شده  را بگیرد پس باید مطمثن شود که حقی پایمال شده. پس در همان جلسه اول می فهمد کسی که به او مراجعه کرده همه چیز را نمی گوید یا ممکن است دروغ بگوید.

‏باید این ویژگی ها را داشته باشید:

۱- علاقه

۲-انگیزه

۳-شناخت

۴-خون سردی و حفظ آرامش

۵-شجاعت

هدف اصلی شغل وکالت ایجاد عدالت است

۳-نکته آخر

شاید هدفت برای انتخاب این رشته پولدار شدن باشه ولی باید همیشه یادت باشه که این شغل به تو این فرصت را میده که بتونی حق پایمال شده دیگران را بگیری و عدالت را ایجاد کنی و بعد کسب درآمد .

مقالات مرتبط :

آشنایی با قوه قضائیه

 

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. آذر ۲۸, ۱۳۹۵

    […] معرفی شغل وکالت در نوجوان شاد وکالت شغل جالب و سختی است و البته هیجان انگیز . در این مقاله سعی داریم در رابطه شغل وکالت و سختی های […]

  2. آبان ۱۴, ۱۳۹۶

    […] معرفی شغل وکالت […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *