مصاحبه با دختری که در شانزده سالگی کتاب نوشت

سیده مهتاب نبوی؛ دختر ۱۶ساله ای است که از داشتن هر دو دست محروم است. اما با سعی و تلاش ضمن اینکه در دبیرستان فرزانگان درس میخواند توانسته یک کتاب نیز بنوسید . در ادامه مصاحبه ایشان با سایت نوجوان شاد را میخوانید .

کتاب در نگاه مهتاب

-لطفاخودتان را معرفی کنید .

من سیده مهتاب نبوی هستم هفده ساله و در شیراز زندگی می کنم.در پیش دانشگاهی رشته تجربی دبیرستان فرازنگان تحصیل می کنم و برای کنکور سال ۹۶ مشغول مطالعه هستم.

-لطفا در رابطه با کتابتان به ما توضیح بدهید و اینکه علت نوشتن کتاب چه بود ؟

در ابتدا اصلا قصد نوشتن کتاب را نداشتم فقط متن ادبی می نوشتم. در سال دوم راهنمائی معلم ادبیات مان مرا تشویق کرد که انشاء هایم را به صورت یک کتاب چاپ کنم و مرا در این کار همراهی کردند.

-به چه رشته ای علاقه دارید ؟

رشته دارو سازی و بیوتکنولوژی علاقه دارم.

-اوقات فراغت خود را چگونه میگذارنی؟

فعلا به علت مشغله درسی وقت زیادی برای فراغت ندارم و درس میخوانم ولی اگر وقت اضافه داشتم باشم ترجیح می دهم که کتاب بخوانم یا ورزش می کنم.ترجیحا کتابهای  آقای نادر ابراهیمی را می خوانم.

-انگیزه اصلی نوشتن کتاب در شما چه بود ؟

هر کسی یکسری مشکلات دارد و من نیز بعلت معلولیتی که داشتم باعث شده بود که آدمهای دیگر هر جور که دوست داشتند در مورد من فکر کنند زیرا اکثرا آدمها آن چیزی را که می بینند را برداشت میکنند . آدمهای معلول به خاطر دید و تفکر اطرافیان دیدگاه خاصی پیدا میکنند . من نیز بجای درد دل کردن گاهی باعث سوءتفاهم می شود ترجیح دادم که درد دلهایم را به صورت نوشته در بیاورم .

مهتاب نبوی

-خواننده مورد علاقه ی شما کیست ؟

آقای رضا یزدانی

-به نظر شما افراد معلول چه توقعی از جامعه دارند ؟

فراهم نمودن امکاناتی که زمینه حضور افراد معلول را درجامعه فراهم کند زیرا اکثر امکانات برای افرادی طراحی شده است که دو دست و پای سالم دارند . شاید اگر امکانات کافی برای من و حتی کسیکه روی ویلچر می نشیند وجود داشت او نیز مشکلی در زندگی نداشت .خیلی مواقع پول یا ابراز محبت برای افراد معلول کافی نیست .

-حرف آخر شما برای مخاطبین سایت نوجوان شاد چیست ؟

کتاب مولوی را بخوانند و کتابهای آقای نادر ابراهیمی و مطمئن باشید که زندگیتان عوض خواهد شد .

 

-به نظر شما مشکل نوجوانان امروز چیست ؟

کمبود فضای معنوی در بین نوجوانان و برای همین اکثر افراد جامعه ظاهر بین شدند .نوجوانان باید خودشان بیشتر به سمت اهداف معنوی بروند .

-با تشکر از شما بخاطر انجام مصاحبه

 

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۶

    […] دختر شانزده ساله ای که کتاب نوشت | نوجوان شاد […]

  2. خرداد ۲۵, ۱۳۹۶

    […] جامع و اطراف ما انسانهای هستند که دارای معلولیت هستند . خیلی از ماها واقعا نمی دونم که با اونها چطور […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *