مزرعه های عمودی ، ربات­ها و محصول بیشتر

 شاید تو هم دوست داشته باشی که چیز نویی را اختراع کنی ولی نمیدونی که چی و چطور اینکار را بکنی. اولین نکته ای که باید بدونی اینه که همیشه اختراعات، از نیازهای انسانها سرچمشه میگرین. یعنی اول یه نیازی بوده بعد وسیله ای اختراع شده. مثلا همین اتومبیل را در نظر بگیرید ، بشر دوست داشته وسیله ای اختراع کنه که زودتر به مقصد برسه. بنابراین برای مخترع شدن باید ببینی که الان مشکل و یا نیاز مردم چیه؟

امروزه یکی از مشکلات اصلی در کشور ما اینه که آب و فضای کافی برای پرورش محصولات کشاورزی نداریم. خب در این مقاله می خواهیم ایده ای در خصوص روش های جدید پرورش گیاهان معرفی کنیم. این روش به تازگی مورد استفاده قرار گرفته، حتی شما می تونید همین روش را توی ایران بکار بگیرید و از منافع مادی اون استفاده کنید!

مزرعه های عمودی ، ربات­ها و محصول بیشتر

مزارع عمودی شهری

به وسیله ربات­هایی سبزیجات را پرورش میدن- و حتی جوجه، ماهی و خرچنگ دریایی را میتوان با این روش پرورش داد – این مزارع در واقع، صدها جعبه روی هم انباشته شده هستن. این کار به وسیله فروشگاه آنلاین اوکادو طراحی شده است.

این طرح ها برای یک “سیستم رشد مکانیکی” برنامه ریزی شده بود تا با پروژه های مزارع سالاد لندن همچون Clapham North Tube رقابت کند.

در این روش نور به وسیله LED  تامین میشه و طبیعتاً مقداری برق هم مصرف میشه. ولی مزیت  کاشت عمودی ، نیاز به زمین­های وسیعی که برای پرورش محصولات همچو گیاهان لازم هسش رو برطرف میکنه.

در این اختراع، حتی پیش بینی شده که مزارع عمودی اوکادو، علاوه بر پرورش میوه وسبزیجات میتونن که موجودات زنده مانند مرغ و ماهی رو هم پرورش بده.

این شرکت معتقد است که “کشاورزی عمودی” ارزان تر، کارآمد تر، با کارایی بالاتری برخوردار خواهد بود و نیاز به افراد کمتری نسبت به روش های سنتی دارد.

برداشت محصولات

محصولات در داخل سینی های چرخ دارکه در درون جعبه­های روی هم انباشته هسش رشد میکنند، ربات چیننده بر روی ریل با استفاده از اتصالات وای فای هنگامی که محصولات میرسند سینی ها رو برای جمع آوری و بسته بندی محصولات به دیگر ربات ها ارسال میکنه. روبات ها همچنین برای کاشت، هرس کردن و اسپری سموم استفاده می شوند. این ثبت اختراع دو سطح از حدود ۳۰۰ ظروف در حال رشد را نشان می دهد، که هر کدام حدود ۱ مترپهنا و ۱٫۴ متر ارتفاع دارند، و با آب، کود، نور و حرارت تغذیه میشوند.

هر سینی می تواند به اندازه کافی بلند باشد تا “به رشد گیاهان اجازه دهد که به ارتفاع طبیعی خود برسند”، ثبت اختراع می گوید، و جعبه ها می توانند تا ۲۰ متر یا بیشتر روی هم انباشته شوند. این حق ثبت اختراع می گوید رشد وارونه گیاهان، روشن از زیر،”انرژی مصرف شده توسط گیاه را برای جابجایی آب و مواد مغذی در برابر گرانش کاهش می دهد و ممکن است بعضی گونه ها سریعتر رشد کنند”.

این ایده براساس یک سیستم خودکار استفاده شده در انبارهای اوکادو هسش.

دکتر نیک پالمر، از (حامیان) در جهان کشاورزی، گفته که او “بسیار نگران است” که اوکادو در نظر دارد ماهی، جوجه ها، صدف ها و خرچنگ دریایی ها را در این سیستم پرورش دهد. وی گفت: “سیستم کشاورزی کارخانه ای که حیوانات احتمالا به همراه فضای کم، نور طبیعی یا محرک ها پر شده اند، یک گام به عقب خواهد بود.”

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *