مجبوری که خودت را باور کنی

 خیلی وقت ها ممکنه ما برای شروع به کاری برنامه‌ریزی بکنیم اما توی اون کار هیچ پیشرفتی نداشته باشیم احساس خستگی داشته باشیم یا اون برنامه‌ای که برای خودمون ریختیم خوب پیش نره. ممکنه احساس ضعف کنی که توانایی انجام کاری نداری یا فکر میکنی تنبلی داری می کنی اما من اینو باید به تو بگم که دلیل شروع نکردن تو نه از احساس ضعفه نه تنبلی مشکل اصلی تو  در درون خودته یعنی باور نداری که تو میتونی این کار را انجام بدی . درک این که قبول کنی تو میتونی این کار را انجام بدی هست که به تو کمک میکنه برای شروع هر کاری 🙂

مجبوری که خودت را باور کنی

باورها

باور ها انواع مختلفی دارند بعضی از باورها مثبت هستند مثل باهوش بودند که به شما احساس اعتماد به نفس میده یا مثل دوست داشتنی بود که به شما احساس امنیت میده بعضی از باورها هستند که به شما حس منفی می‌دهد و شما دیگه دنبال کاری نیست این بحث باور تنبل بودند که چون فکر می‌کنید تنبل هستید که کسی با شما کاری ندارد .

بعضی از باورها هم هستند که از کودکی به ما القا شده مثل باهوش نبودند خیلی‌ها هستند که او در کودکی به خاطر حرفهای پدر و مادرشان این  موضوع بهشون القا شده و هیچ موفقیت و پیشرفتی در زندگی او نداشتند.

بعضی از باورهای مثبت هستند که ممکن است نتایج منفی داشته باشد باور اینکه فردی باهوش هستید ممکن احساس برتری و برتری به شما نسبت به دیگران بوده و همین موضوع ممکن باعث احساس خودپسندی در شما بشه.

بعضی از این باورهای منفی هستند که به ما می چسبند و و رهایی از آنها خیلی برام سخته علتش هم این است که تمام باورهام به همین شکل است چون به او باور دارید اگر باور تو این باشه که باهوش نیستید هیچ وقت در کارتون پیشرفت نخواهید کرد بنابراین تغییر یک باور کار خیلی سختی هست. بسیاری از باورهای منفی هم هست که پیامدهای مثبتی دارند مثل ترس از شکست . این باور به شما کمک میکنه که همیشه در حال تلاش باشید و هیچ وقت ناامید و مایوس نشید . 

تغییر باور

لیستی از باورهای غلط خود تهیه کنید و در مقابل او یک باور مثبت بنویسید این کار روی ذهنتون تاثیر مثبتی میزاره و باید به طور مداوم ۱۵ الی ۲۰ روز این کار را انجام بدید .پاک کردن یک عادت قدیمی خیلی کار سختی هستش به خاطر همین باید با تکرار و استمرار یک عادت قدیمی را از بین ببریید

مثلاً من چاق هستم در مقابلش باید بنویسید من لاغر هستم و  ۱۵ الی ۲۰ روز سعی کنید کارهایی را انجام بدید که بر روی لاغری تون تاثیر بگذارد یعنی علاوه بر اینکه رژیم غذایی درست اجرا می‌کنید در کنارش یک عادت مناسب مثل ورزش کردن رو انجام بدید که به باور جدیدتون کمک بکنه .

انجمن شاعران مرده

معرفی فیلم انجم شاعران مرده

دیدن  فیلم ” انجمن شاعران مرده ” را حتما به شما توصیه می کنم فیلم شاید قدیمی باشه ولی هنوز میشه دید نوجوانهایی هم سن و سال شما ها که سعی می کنند با باورهای غلط درون و اطرافشون بجنگند . معلم ادبیاتی جدیدی که وارد مدرسه میشه به اونها کمک میکنه .

انجمن شاعران مرده

لینک دانلود فیلم

http://dibamovie1.com/30230/dead-poets-society-1989.html

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *