فکر می کنم معلمم با من لج است 

چرا این را فکر می کنی ؟ لابد کاری کردی که همچین احساسی داری . این را بدون که هیچ معلمی با شاگردش لج نمی کنه . شاید کاری انجام دادی که اون ناراحت شده . برای اینکه دلش را بدست بیاری و بفهمی موضوع چی بوده ما شما را راهنمائی میکنیم.

سرموقع به کلاس برین

۱-سرموقع به کلاس برین

یکی از راه هایی که می تونین انجام بدین برای اینکه بفهمین معلمتون بد اخلاق نیست اینه که به قوانینش احترما بذارین. یکی از بدترین و بی ادبانه ترین کارهایی که میشه کرد اینه که دیر به کلاس رفت، بخصوص اگه این کار براتون تبدیل به عادت شده باشه. این کار مثل اینه که شما به معلمتون بگین که کلاس براتون مهم نیست و اونو نسبت به خودتون بدبین می کنین. اگه دیر کردین، باید عذرخواهی کنین و بگین که دیگه تکرار نمیشه.

ازون بچه هایی نباشین که ۵ دقیقه قبل از تموم شدن کلاس وسایلشون رو جمع می کنن تا زودتر کلاس رو ترک کنن. اینکه بخواین زودتر از کلاس برین، حتی اثر بدتری از دیر اومدن به کلاس داره و معلمتون رو خیلی عصبانی می کنه.

به معلمتون خوب گوش بدین

۲-به معلمتون خوب گوش بدین

اگه معلمتون بد اخلاقه، پس باید خیلی خوب تلاش کنین که به حرفاش کاملا گوش بدین. یکی از دلایلی که باعث میشه معلم ها رفتار خشنی با دانش آموزا داشته باشن اینه که حس کنن دانش آموزا به درس گوش نمیدن و انگار اصلا احترامی برای کلاس قایل نیستن. پس وقتی معلمتون حرف میزنه، با دقت گوش بدین و حواستون رو پرت چیزهایی مثل گوشیتون یا بقیه بچه ها یا فضای بیرون نکنین.

با اینکه سوال پرسیدن خیلی خوبه، اما یکی از کارایی که معلما رو عصبانی می کنه اینه که بچه ها سوال های واضح و تکراری بپرسن. پس با دقت گوش بدین و سعی کنین ازین اشتباها نکنین.

یادداشت بردارین

۳-یادداشت بردارین

یادداشت برداشتن شما باعث میشه که معلمتون بفهمه که شما واقعا به کلاس و درسش اهمیت می دین و فقط برای گذروندن زمان نیست که اونجایین. این کار باعث میشه که اهمیت موضوعات رو بفهمین و به معلمتون نشون میده که شما واقعا به کلاس اهمیت می دین. معلم ها دوس دارن که وقتی درس می دن ببینن که بچه ها یادداشت بر میدارن چون این کار نشونه ی اینه که دانش آموزا به درس توجه می کنن. این که عادت کنین که یادداشت بردارین باعث میشه کم کم معلمتون نسبت به شما حس بهتری داشته باشه.

یادداشت برداشتن حتی به خودتون کمک می کنه که توی درسا بهتر عمل کنین و از طرفی باعث میشه معلمتون با شما مهربون تر باشه.

توی موضوعات و بحث های کلاس شرکت کنین

۴-توی موضوعات و بحث های کلاس شرکت کنین

ممکنه معلمتون به خاطر این با شما در برخورد می کنه که فکر می کنه شما به کلاس اصلا اهمیت نمی دین. این فکر معلم ممکنه به خاطر این باشه که شما اصلا در موضوعات کلاس مشارکت ندارین. پس دفعه ی بعد که شرایطش پیش اومد، دستتون رو بالا ببرین و به سوال معلم جواب بدین، برای ارائه داوطلب بشین، یا توی بحثای گروهی فعال باشین. این کار باعث میشه معلمتون بفهمه که شما واقعا به کلاس اهمیت می دین و باعث خواهد شد که با شما مهربون تر باشه.

البته نیاز نیست که شما همیشه جواب سوالاتو بدین، این که سعی کنین در با مووع درس ارتباط برقرار کنین و خوب بفهمین باعث میشه معلمتون نسبت به شما مهربون تر باشه.

مشارکت در کلاس نه تنها باعث میشه معلمتون مهربون تر باشه، بلکه تجربه آموزش و یادگیری رو برای شما جذاب تر می کنه. اگه خوب با موضوع ارتباط برقرار کنین، کمتر خسته می شین و حوصلتون سر میره و حواستون هم کمتر از کلاس پرت میشه.

سر کلاس با دوستاتون حرف نزنین

۵-سر کلاس با دوستاتون حرف نزنین

اگه می خواین توی ذهن معلمتون دانش آموز خوبی باشین، پس باید توی کلاس با دوستاتون حرف نزنین مگه اینکه قرار باشه توی یه بحث گروهی شرکت کنین. چون این کار باعث میشه حواس معلم پرت بشه و این احساس رو پیدا کنن که شما به درس اهمیت نمی دین. پس دفعه ی بعدی که دوستتون خواست باهاتون حرفای خنده دار بزنه یا یه یادداشت بهتون داد، کاری کنین که دوستتون بفهمه که شما می خواین روی کلاس تمرکز کنین و بعدا باهاشون حرف می زنین.

اگه می تونین خودتون صندلی تون رو انتخاب کنین، سعی کنین دور از دوستتون یا دانش آموزای پر حرف بشینین تا معلمتون دیگه دلیلی برای بد  بودن با شما نداشته باشه.

۶-همه وسایلی که برای اون کلاس نیازه رو همیشه به همراه داشته باشین.

-همه وسایلی که برای اون کلاس نیازه رو همیشه به همراه داشته باشین.

۷-با معلمتون شوخی های زشت نکنین

اگه معلمتون بد اخلاقه، احتمالا بچه ها زیاد مسخرش می کنن و پشت سرش حرف میزنن. اگر چه که خیلی وسوسه کنندس که شما هم به اونا ملحق شین و یا حتی خودتون یه جک براش بسازین، ولی باید ازین گروه ها دور بمونین و معلمتون رو مسخره نکنین چون این کار حتما باعث میشه معلمتون عصبانی تر بشه و بدتر رفتار کنه. ممکنه فکر کنین که شما خیلی باهوشین اما احتمال اینکه معلمتون بخواد با شما خوب باشه اونم وقتی که تو کلاس شوخی های نادرستی بکنین، خیلی کمه.

معلم ها هم آدمن و می تونن حساس باشن. اگه معلمتون مچتون رو موقع شوخی کردن بگیره، اون وقت خیلی سخت میشه که دوباره بتونین خودتون رو پیش معملتون محبوب کنین.

اگه بچه هاتون معلمتون رو اذیت می کنن، سعی کنین از اون ها جدا بشین. شما نباید از این جور رفتارها داشته باشین.

بعد از کلاس از معلمتون بخواین بهتون کمک بیشتری کنه

۸-بعد از کلاس از معلمتون بخواین بهتون کمک بیشتری کنه

یه راه واسه اینکه کاری کنین معلمتون کمتر بد باشه باهاتون اینه که بعد از کلاس از معملتون کمک بیشتری توی موضوعات بگیرین. ممکنه ازین که تنها بشین با معلمتون بترسین، اما باید بدونین که خیلی از معلما واقعا دوس دارن که دانششون رو در زمینه موضوعاتی که درس میدن به بقیه انتقال بدن و معلمتون حتما خیلی خوشحال میشه که به شما کمک کنه. اگه قراره یکی دو هفته بعد آزمون بدین ولی فکر می کنین که یه بخش رو خیلی خوب نفهمیدین، از معلمتون بخواین که یه روز بعد از کلاس بهتون کمک کنه. احتمالا خیلی سوپرایز خواهین شد وقتی ببینین که بعد از این درخواست شما، چقدر معلمتون باهاتون بهتر برخورد می کنه.

این روش اغلب موارد جواب میده. ولی اگه معلمتون واقعا بد اخلاق باشه ممکنه درخواستتون رو رد کنه. اما عیبی نداره، ارزش امتحان کردن رو داره.

اگه تصمیم گرفتین که از معلمتون کمک بخواین بهتره که دقیقا نزدیک به امتحان نباشه. چون اگه دقیقا یکی دو روز قبل امتحان ازش کمک بخواین معلمتون بیشتر عصبانی میشه ازین که اگه نفهمیدین چرا زودتر نپرسیدین و گذاشتین تا موقع امتحان برسه.

خود شیرینی نکنین

۹-خود شیرینی نکنین

اگرچه خوب بودن شما و احترام گذاشتن به قوانینش باعث میشه که معلمتون باهاتون بهتر برخورد کنه اما بهتره که زیاده روی نکین. اگه معلمتون فکر کنه که شما دارین خود شیرینی می کنین و کاراتون در ظاهره فقط، و اگه زیادی تلاش کنین که به سوالاش جواب بدین، زیادی ازش تعریف کنین و یا زیاد اطراف میزش پرسه بزنین و هی بهش بگین که می خواین بهش کمک کنین، اون وقت معلمتون خیلی بد رفتار تر میشه باهاتون چون به شما و این که چه قصدی ازین کارا دارین مشکوک میشه.

اگه معلمتون ذاتا بد اخلاقه، پس احتمالا به دانش آموزایی که سعی دارن خودشون رو جلوی معلم خوب جلوه بدن، بدبین میشه. پس جوری رفتار کنین که طبیعی باشه.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۶

    […] فکر می کنم معلمم با من لج است […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *