فردا امتحان دارم ، درس نخوندم

اصلا نگران نباش اگه درس نخوندی لابد این جمله را خیلی شنیدی هیچ وقت دیر نیست گام به گام طبق مقاله پیش برو ، امتحانت را خوب خواهی داد .

متوجه باش که برنامه مطالعاتی‌ات، دقیقا چه مواردی را باید پوشش دهد

۱- متوجه باش که برنامه مطالعاتی‌ات، دقیقا چه مواردی را باید پوشش دهد.

در ابتدا، اطمینان حاصل کن که چیزهایی که قرار است در امتحان بیاید، کاملا برایت روشن و آشکار باشد. این موارد ممکن است شامل، تئوری‌های خاص، معادلات ریاضی و یا موارد دیگر باشد. اگر در این مورد اطلاع نداری، از یکی از همکلاسی‌هایت درباره‌ی مفاد امتحانی سوال بپرس. این مورد، برای موفقیتت در امتحان، به ویژه زمانی که وقت اندکی داری، کاملا ضروری است.

 برنامه‌ریزی کن

۲- برنامه‌ریزی کن

تعداد ساعاتی که در طول روز وقت داری، را تقسیم بندی کن و تصمیم بگیر در هرکدام از این قسمت ها، کدام بخش از درس را میخواهی بخوانی و روی کدام بخش می‌خواهی تمرکز کنی. حتما زمانی را هم برای خوابیدن در نظر بگیر.

 

لیستی از موارد و اطلاعاتی که باید بدانی را تهیه کن

  • ۳- لیستی از موارد و اطلاعاتی که باید بدانی را تهیه کن.

به سیلابس درسی و نوشته‌هایی در مورد درس، که معلم به تو داده است، نگاه کن. و موارد و مفادی از درس که بای پوشش داده شده و خوانده شود را پیدا کن و آن موارد را لیست کن تا از روی آن‌ها، بهتر متوجه شوی، کدام قسمت‌ها را باید بخوانی.

تعداد زمان‌های استراحت زیادی، به خودت اختصاص بده

 

  • ۴- تعداد زمان‌های استراحت زیادی، به خودت اختصاص بده.

زمان‌های استراحتی برای خودت در نظر بگیر تا در طول درس خواندن مداوم و پیوسته، خسته و کلافه نشوی.۴۵ دقیقه درس بخوان و به مدت ۱۵ دقیقه، استراحت کن.در طول زمان استراحتت می‌توانی گوشی‌ات را چک کنی و یا بلند شوی و کمی قدم بزنی.

  • – یک روش برای این کار، روش ۵۰/۱۰ می‌باشد. برای مدت ۵۰ دقیقه، با پشتکار و بدون حواس‌پرتی، درس می خوانی. اگه بعد از شروع کردن، دچار حواس‌پرتی شدی و یا متوقف شدی، باید از نو اون ۵۰ دقیقه رو شروع کنی. وقتی که به طور کامل به مدت ۵۰ دقیقه درس خوندی، بعدش برو و به مدت ۱۰ دقیقه استراحت کن. این روشش باعث افزایش کارآیی و بازده در زمان درس خوندن می‌شه.

مفاهیم عمده و کلی را بنویس

 

  • ۵- مفاهیم عمده و کلی را بنویس.

لیستی از تئوری‌های مهم و مفاهیم کلی را آماده کن. و اطمینان حاصل کن که آن‌ها را به خوبی متوجه شده‌ای. وقتی که دقیقه‌آخری درس می‌خوانی، بسیار مهمه که اول مفاهیم کلی و عمده رو به خوبی، متوجه بشی. همان گونه که وقتی از جزئیات سوال میاد، اول باید مفهوم کلی اون بحث رو درک کرده باشی، تا بتونی به سوال جواب بدی.

  • – مفاهیم و نکات کلی را در گروه‌های بزرگتری دسته‌بندی کنید. این تکنیک، به اسم “قطعه بندی” نامیده می‌شود. وقتی که مفاهیم جداگانه و کلی در ی گروه بزرگتر، در ارتباط با یکدیگر قرار می‌گیرند، به خاطر سپردن آن‌ها راحت‌تر می‌شود.

 

 سیلابس(مفاد) درسی خودت رو مرور کن

  • ۶- سیلابس(مفاد) درسی خودت رو مرور کن.

معمولا معلم ها در اول هر سال یا اول هر ترم، سیلابسی از درس به دانش‌آموزان می‌دهند که در آن مشخص می‌کنند چه مباحثی در کلاس پوشش داده شده و تدریس می‌گردد. به این سیلابس مراجعه کن تا مطمئن شوی که، مبحثی را برای درس خواندن از قلم نینداخته‌ای.

  • از این سیلابس به عنوان راهنما نیز می‌توانی استفاده کنی. این یک شانس خوبیه که استادت، مطالب درسی رو در یک شکل و شمایل منظم نوشته که می تونی به عنوان راهنمای یادگیری، ازش استفاده کنی. از این سیلابس به عنوان یک نگاه کلی به مطالب درسی کمک بگیر. و آن مقدار از مطالب و اطلاعاتی که باید بخوانی رو دسته بندی کن.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *