شب امتحان چه کارهایی باید انجام داد

شب امتحان چه کارهایی باید انجام داد؟ خب شاید بگی مسلما حتما باید درس خوند غیر از درس خوندن کارهای دیگه ای هم هست که باید انجام بدی . توی این مقاله چندتا کارهست که میتونی انجام بدی تا امتحانت را بهترین شکل ممکن بدی:)

*آماده سازی بدن

درست غذا خوردن

۱-درست غذا خوردن

نکته ی مهم درباره ی غذا خوردن اینه که باید بر حسب برنامه و از راه و روش صحیح باشه. گرسنه بودن در طول امتحان، باعث آزارت میشه و نمیتونی اون طور که باید تمرکز کنی ، از طرف دیگه درست قبل از امتحان غذا نخور به خاطر این که بعضی از غذاها باعث القای حس خستگی در بدن میشن، به جاش دقت کن که یه غذای مناسب حاوی پروتئین قبل از امتحان بخوری.

*درست و سالم غذا خوردن کارایی مغز رو افزایش میده. پس دقت کن که همیشه غذای سالم بخوری که این در سلامتی ذهن و یادگیری در مدرسه نقش بسیار بالایی داره.

 

۲- درست و به اندازه بخواب

اگه درست نخوابی، نخواهی تونست سر امتحان تمرکز کنی. شب امتحان سعی کن زود به تختخواب بری و سعی نکنی که تمام شب رو برای مطالعه بیدار بمونی. حتی اگه بیدار هم بمونی مغزت توانایی این رو نخواهد داشت هر چی که در طول شب میخونی یاد بگیره.

وسایل ضروری رو با خودت سر امتحان ببر

۳-وسایل ضروری رو با خودت سر امتحان ببر

سر امتحان، خودکار برگه، مداد، پاک کن و خلاصه هر وسیله ای که لازمه با خودت ببر. حالا نداشتن این وسایل ممکنه زیاد رو نتیجه ی امتحان تاثیر نزاره اما خوب از استرست کم میکنه

 

۴- به مقدار زیادی آب بخور

از دست دادن آب بدن و تشنگی در طول امتحان باعث میشه که نتونی تمرکز کنی و به درستی فکر کنی. حتما قبل از امتحان آب زیاد بخور و یه بطری آب با خودت سر جلسه ی امتحان ببر.

کار مختلف با کارهایی که قبلا انجام میدادی انجام نده

۵-کار مختلف با کارهایی که قبلا انجام میدادی انجام نده

مثلا اگه قبلا قهوه نمیخوردی، الان زمان خوبی برای شروع استفاده از قهوه نیستش. سعی نکن سبک کاریت یا روتین زندگیت رو درست قبل از امتحان عوض کنی، این کار ممکنه نتیجه ی خوبی نداشته باشه.

 

حالا نوبت امتحان دادن

*گذراندن امتحان به بهترین نحو

اول چیزهای مهم رو یادداشت کن

 

۱-اول چیزهای مهم رو یادداشت کن

به محض این که امتحان شروع شد، اول مطالب مهم و فرمول های مهم رو روی یه تیکه کاغذ یادداشت کن. این کار باعث میشه که مغزت خالی از اطلاعات نباشه.

 

۲- اول جواب سوال هایی که بلدی رو بنویس

همیشه اول سوال های کوتاه  و سوال هایی که جوابشون رو میدونی اول یادداشت کن. این بهت کمک میکنه که بخش بیشتر سوال ها رو زود تموم کنی. اگه رو یه سوال گیر کردی سریع به سوال دیگه برو و سعی کن حلش کنی.

جواب هایی که فکر میکنی غلطن رو روش خط بکش

۳-جواب هایی که فکر میکنی غلطن رو روش خط بکش

به محض این که سوالایی که راجع بهشون مطمئنی رو حل کردی به سوال دیگه حرکت کن. زمانی که باسوال تستی مواجه میشی جواب هایی که میدونی غلط هستن روشون خط بکش و راجع به گزینه های دیگه فکر کن.

۴- در سوالات دیگه دنبال سر نخ بگرد

بعضی وقت ها جواب یه سوال رو میتونی در صورت مسئله یا سوال بعد پیدا کنی. حتما اگه جواب سوالی رو بلد نیستی صورت سوالات دیگه رو خوب مطالعه کن شاید سر نخی اونجا بود و کمت کرد!

هیچ وقت سوالی رو بی جواب نزار

۵- هیچ وقت سوالی رو بی جواب نزار

اگه جواب سوالی رو بلد نیستی، بازم هیچ وقت اون سوال رو بی جواب نزار، مخصوصا در مورد سوالات چند گزینه ای، در این مورد حداقل بیست و پنج درصد شانس داری که جواب صحیح رو انتخاب کنی.(البته اگه امتحان نمره منفی نداشته باشه)

*همونطور که قبلا توضیح دادم در این گونه سوالات حذف جواب های غلط خیلی میتونه کمک کننده باشه.

۶-به خو دت کمک کن و سرعتت رو تنظیم کن

به زمانت توجه کن و بر حسب زمانی که داری سرعتت رو برای پاسخ دادن به سوالات تنظیم کن، اگه بر حسب زمان پیش بری در نهایت حتی وقت اضافی برای بهبود بخشیدن به جواب سوالات قبلی رو هم خواهی داشت.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *