روشهای خوابیدن سر کلاسهای خسته کننده

خیلی از دانش آموزان در مدرسه خیلی خسته به نظر میرسن، فقط بخاطر اینکه شاید شب گذشته نتونستن خوب بخوابن، که نتیجه این کم خوابی این هستش که این جور دانش آموزها سر کلاس خوابشون میبره که این میتونه براشون مشکل ساز بشه. اگه مثل خیلی از مردم دیگه تو هم دوست داری به موقع و به اندازه بخوابی، اینجا با چند روش حرفه ای بهت یاد میدم که چجوری بتونی سر کلاس بخوابی و معلمت اصلا متوجه نشه.

مراحل و روش های خوابیدن سر کلاس

یه جای خیلی خوب و دور از دسترس تو کلاس پیدا کن که تو اون قسمت از کلاس، معلم و بقیه دانش آموزان متوجه خوابیدنت نشن.
۱٫ یه جای خیلی خوب و دور از دسترس تو کلاس پیدا کن که تو اون قسمت از کلاس، معلم و بقیه دانش آموزان متوجه خوابیدنت نشن.
حتما قبلا از اینکه شروع به خوابیدن و چرت زدن سر کلاس بکنی، یادت باشه که به دوستت بسپاری اگه لازم شد بیدارت کنه. مثلا زمانیکه معلم پای تخته صدات کرد یا سوالی ازت پرسید خواب نباشی و در زمان ضروری دوستت کنارت باشه و از خواب بیدارت کنه.

روش اول : انداختن چیزی بر روی زمین

روش انداختن چیزی بر روی زمین

۱-یه مداد رو نزدیک میزت روی زمین بنداز
بهترین روش اینه که به طور ناگهانی خودکار یا مدادت رو زمین بندازی وبعد از اون وانمود کنی که میخوای مداد یا خودکار یا هر وسیله دیگه که زمین انداختی رو از رو زمین برداری؛ در این فاصله میتونی سرتو برای یه مدت کوتاه روی میزت بزاری و چرت بزنی.
روش استفاده از کتاب برای خوابیدن

روش استفاده از کتاب برای خوابیدن

۲-بازوی چپت رو بصوت افقی بر روی گوشه میز قرار بده

پیشونیتو بر روی بازوی چپت بزار و دست راستت رو برای برداشتن مدادی که روی زمین انداختی دراز کن، اونقد خم شو تا زمانیکه دستت به مداد برسه و پشونیت کاملا روی بازوی چپت قرار بگیره، هرچند این روش خیلی روش خوبی نیستش، چون معلمت خیلی زود متوجه میشه که یه جای کار اشکال داره چون برداشتن یه مداد یا خودکار از روی زمین نمیتونه سی و پنج دقیقه طول بکشه! اما همونطور که گفتم اگه یه جای خیلی خوب و دور از دسترس برای نشستن پیدا کنی احتمالش زیاده که بتونی یه چرت خوب بزنی و کسی هم متوجه نشه.

 

روش باز کردن یک کتاب و وانمود کردن به خواندن آن
روش دوم: باز کردن یک کتاب و وانمود کردن به خواندن آن

 

یه کتاب باز کن و اونو روی زانوهات قرار بده
۱-یه کتاب باز کن و اونو روی زانوهات قرار بده
برای انجام این روش سرت رو روی بازوهات بزار. دست راستت رو روی صفحه های کتاب بزار. با این کار وانمود میکنی که در حال خوندن کتاب هستی و خوشبختانه احتمالش خیلی کمه که معلمت متوجه بشه داری چرت میزنی. مشخص شده که خیلی از دانش آموزان از این روش برای خوابیدن سر کلاس استفاده میکنن و یه روش آزموده شده هستش، بهت توصیه میکنم که اگه واقعا نتونستی شب گذشته خوب بخوابی و احساس خواب آلودگی میکنی از این روش برای چند دقیقه خوابیدن سر کلاس استفاده کنی. اما دقت کن که این روش هایی که اینجا یاد میگیری رو ازشون هر روز برای خوابیدن سر کلاس استفاده نکنی چون اولا اگه این عادت به عادت روزانه ت تبدیل بشه نمیتونی خوب درس یاد بگیری و بعدا به مشکل میفتی؛ دوما اگه این کار روزانه انجام بشه معلمت و دانش آموزان خیلی زود متوجه کارت میشن و ممکنه که برات دردسر ساز بشه. پس یادت باشه که این عادت رو به عادت همیشگی تبدیل نکنی.

روش سوم : استفاده از کتابهای ضخیم

 

یه کتابی که جلدش خیلی ضخیم هستش رو روی میزت باز کن ، کتابی رو انتخاب کن که برگه هاش خودبخود باز نمیشن

 

۱- یه کتابی که جلدش خیلی ضخیم هستش رو روی میزت باز کن ، کتابی رو انتخاب کن که برگه هاش خودبخود باز نمیشن
آرنجتو درست در مقابل کتاب و در طرفینش قرار بده و دستاتو روی صورتت قرار بده طوری که چشمهات پوشیده باشن، در این صورت میتونی چشماتو ببندی و چرت بزنی؛ در حالیکه معلم و سایر دوستات فکر خواهند کرد که داری کتاب رو مطالعه میکنی، اینطوری بدون این که کسی متوجه بشه میتونی برای یه مدت چرت بزنی و سردرد ناشی از بیخوابیت رو تسکین بدی. اینم یه روش خیلی خوبه که بسیاری از مردم در محیط کاری و دانشگاهی و مدرسه ازش برای یه مدت کوتاه چرت زدن استفاده میکنن.

دستات را تا میتونی جلوی چشمات قرار بده تا کسی متوجه بسته بودن چشمهات نشه
۲٫دستات را تا میتونی جلوی چشمات قرار بده تا کسی متوجه بسته بودن چشمهات نشه، این حالت مثل حالتی هستش که وقتی نور خورشید چشماتو اذیت میکنه و دستات رو حفاظ میکنی که اشعه زیادی به چشمات نرسه.

روش چهارم : قرار دادن پیشانی بروی کتاب

 

به طور ساده یه کتاب رو روی میز قرار بده و همونطوری که در تصویر واضحه پیشانیت رو بر روی کتاب قرار بده

به طور ساده یه کتاب رو روی میز قرار بده و همونطوری که در تصویر واضحه پیشانیت رو بر روی کتاب قرار بده
زمانیکه داری این کار رو انجام میدی خیلی مهمه که بازوهات رو در حال استراحت قرار بدی و هیچ فشاری بهشون نیاری.برای این کار میتونی دستهات رو بر روی پاهات به حالت آزاد قرار بدی، این روش یکی از روش های خیلی خوبی هستش که بدن در این حالت به حالت استراحت قرار میگیره و بهترین خواب رو میتونی در این حالت داشته باشی. اما این روش یه جنبه خیلی بدی هم داره، اونم اینه که همه به سادگی متوجه میشن که خوابیدی و اگه معلمت متوجه بشه واست درد سر ساز میشه. بهترین ویژگی اینطور خوابیدن، همونطور که قبلا هم واست توضیح دادم این هستش که بدن در یه حالت استراحت عمومی خیلی خوبی قرار میگیره و باعث میشه که هیچ قسمت از بدنت از جمله بازوهات خواب نره و هیچ دردی نداشته باشه،چون برعکس روش های دیگه هچ فشاری رو به بازوهات از ناحیه سرت وارد نمیکنی، این باعث میشه که بتونی خیلی آروم و به مدت خیلی زیادی بخوابی بدون اینکه دستات و بازوهلت در معرض خواب رفتن قرار بگیرن.

روش پنجم :دستات و سرت رو در حالت عادی قرار بده

 

دستات و سرت رو در حالت عادی قرار بده
این حالت، حالتی هستش که وقتی تو خونه میخوابی ازش استفاده میکنی. سرت رو به طرف کشوی میزت قرار بده انگار که داری دنبال یه چیزی میگردی. با این روش میتونی یه مدت خیلی کوتاه چرت بزنی بدون اینکه کسی متوجه بشه اما خیلی روش خوبی برای خوابیدن به مدت طولانی نیست و احتمال متوجه شدن معلم و دانش آموزهای دیگه وجود داره.

روش ششم: خلاصه برداری و یا به اصطلاح نوت برداری

 

روش خلاصه برداری و یا به اصطلاح نوت برداری

 

۱٫یه دفترچه یا ورق یادداشت که شامل اطلاعات و نوت ها یا خلاصه هایی داخلش هستش رو روی میز قرار بده

 

آرنج چپت روبرروی میزقراربده وگوشه پیشانیت روبرروی کفدستت بزار
۲٫آرنج چپت روبرروی میزقراربده وگوشه  پیشانیت روبرروی کفدستت بزار
صورتت روبه سمتی قرار بده انگارکه داری گوشه میزرو نگاه میکنی،بااینکار وانمود میکنی که داری دفتریادداشتت رو که حاوی نکات مهم هستش رومیخونی؛حالامیتونی چشماتو ببندی و برای چند دقیقه بخوابی،این یه روش خیلی خوبی برای چرت زدن سرکلاسه واحتمال متوجه شدن معلم به سمت تو کمه.

خودکار رو توی دست راستت نگهدار انگار که داری چیزی یادداشت میکنی

۳٫خودکار رو توی دست راستت نگهدار انگار که داری چیزی یادداشت میکنی
میتونی میزت رو به یه حالتی بچرخونی که صورتت کمتر درمعرض دید معلم باشه،به این ترتیب مدت زمان زیادتری میتونی چرت بزنی؛میتونی به نوبت جای دستاتو عوض کنی؛به این ترتیب از یه طرف معلم متوجه خوابیدنت نمیشه وازطرف دیگه بازوهات و دستات خواب نمیرن و فشار زیادی بهشون نمیاد و از همه مهمتر اینکه میتونی یه چرت خوب بزنی.

روش هفتم :من دارم کتابی که روی زانوهامه رو میخونم

 

من دارم کتابی که روی زانوهامه رو میخونم
۱-یه کتاب باز رو برروی زانوهات قرار بده، دستات رو همونطور که در تصویر نشون داده شده بر روی میز بزار، وسرتو پایین بنداز انگار که داری کتاب میخونی.
چند تا سوال رو در این حالت قبل از اینکه شروع به خوابیدن میکنی با مداد توی کتاب جواب بده، بااینکاراگهمعلماومدت بالا سرت یا از دور متوجهت شد با خودش فکر خواهد کرد که داری جواب سوالایی که تو کتاب هستش رو میدی، برای این گونه خوابیدن نباید استرس داشته باشی و باید کاملا وانمود کنی که داری درس میخونی و مطمئنا معلم با دانش آموزی که درس میخونه کاری نخواهد داشت.

یه کتاب رو به حالت ایستاده برروی میز قرار بده و سرت رو تا حد ممکن پاین بیار بطوری که سرت کاملا توسط کتاب پوشیده بشه

۲٫یه کتاب رو به حالت ایستاده برروی میز قرار بده و سرت رو تا حد ممکن پاین بیار بطوری که سرت کاملا توسط کتاب پوشیده بشه
بعد از انجام این کار میتونی چشمهات رو ببندی و چرت بزنی. اما با این روش مدت زمان طولانی تری نمیتونی بخوابی چون وانمود کردن به مطالعه با این روش یه روش عجیبی هستش که همه از جمله معلمت زود متوجه میشن که خوابیدی یا داری چرت میزنی.

اگه داری چیزی میخونی سعی کن که صورتت رو بپوشونی

۳٫اگه داری چیزی میخونی سعی کن که صورتت رو بپوشونی
برای انجام این کار دستهات رو کاملا بر روی صورتت قرار بده و همونطور که تو تصویر نشونت دادم دستهات رو جلوی چشمهات سایه بان کن و بعد چشمهاتو ببند و چرت بزن.

روش هشتم: استفاده از ریختن موهای بلند روی پیشانی و چشمها

 

روش استفاده از ریختن موهای بلند روی پیشانی و چشمها

اگه معلمت همیشه در جای بخصوصی از کلاس میشینه و جاش رو عوض نمیکنه یه نقطه خیلی خوب که دور از دسترس و دید معلم هستش رو انتخاب کن و موهات رو جلوی پیشونیت بریز، با این کار چشمهات پوشیده میشن و کسی متوجه بسته شدن چشمهات نمیشه. سپس بازوهات رو برروی میز قرار بده و تکیه گاه چونه ت کن با این کار حتی اگ روبروی معلمت هم باشی چون چشمهات بسته هستن کسی حتی معلمت متوجه چرت زدنت نمیشه. این یه روش خیلی خوبیه، حتی اگه تو کلاستون اجازه داشتن بالش رو دارین میتونین بالش رو برروی زانوهاتون قرار بدین و بعد آرنجتونو برروی بالش بزارین که با این کار فشار کمتری هم روی بازوهاتون احساس خواهید کرد و احتمال خواب رفتگی در این حالت هم خیلی کم خواهد بود. خوب بخوابی 🙂

روش نهم :بر روی کامپیوترت یه وب سایت باز کن

 

بر روی کامپیوترت یه وب سایت باز کن
اگه اجازه بردن کامپیوتریالپ تاپ شخصی یا تبلت رو به کلاس دارین، میتونی یه وب سایت برروی کامپیوترت باز کنی و دستت رو برروی ماوس بزاری؛ انگار که داری دنبال یه مطلب تو اینترنت میگردی، یه دستت هم میتونی روی کی برد بزاری، انگار که داری مطلبی رو توی گوگل سرچ میکنی.
این روش فقط تو کلاسهای کامپیور به دردت میخوره، چون سر کلاس ریاضی به احتمال زیاد کامپیوتر نمیبرین و فقط از دفتر و خودکار استفاده میکنی.
خوب همونطور که در این مقاله دیدی راه های زیادی برای خوابیدن سر کلاس وجود داره بدون اینکه کسی متوجهت بشه، اما یه چیزی بهت بگم که یادت نره. اولا سعی کن تو خونه به موقع بخوابی و به اندازه بخوابی تا نیاز به خوابیدن سر کلاس نداشته باشی، چونهرچیزیجایخودشوداره،خوابیدنسرکلاسبههیچعنوانتوصیهنمیشهچونکلاسفقطمکانیبراییادگیری هستش. با خوابیدن سر کلاس فقط زمان ارزشمندت رو برای یادگیری و مطالعه از دست میدی.
از روش هایی که اینجا بهت یاد دادم فقط و فقط در مواقع ضروری استفاده کن و حتما سعی کن که عادت خوابیدن در محل کار و سر کلاس تبدیل به یه عادت روزمره نشه تا بتونی در آینده یه آدم موفق بشی.

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه‌

  1. ترمه گفت:

    مطالب آموزنده ای بود ممنون

  1. آبان ۱۰, ۱۳۹۷

    […] روشهای خوابیدن سر کلاسهای خسته کننده […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *