راهکارهایی برای کسانی که کارها رو پشت گوش میندازن

پشت گوش انداختن کارها

 

آیا تو هم مدام برای انجام دادن کارها یا درس خوندن این دست اون دست میکنی؟ امروز و فردا کردن هیچ مشکلی رو برات حل نمیکنه بلکه باعث میشه کارهات تلمبار بشه و مشکلات بیشتری برات به وجود بیاد. اینجا راهکارهایی هست کمکت میکنه به این عادت بد غلبه کنی.

زمان بندی درست د اشته باش

 • اجازه بده یه پروژه بیشتر از اون چیزی که فکر میکنی زمان ببره. مثلا اگه فکر میکنی که نوشتن یه مقاله دوساعت زمان میخواد اما برای نوشتنش به اندازه ۳ یا حتی ۴ ساعت برنامه ریزی کن.
 • اهداف واقعی برای خودت بذار و سخت گیر نباش.
 • از روش تقسیم و غلبه استفاده کن. کارهای بزرگ و سخت رو به قسمت های کوچیکتر و قابل کنترل تقسیم کن.
 • به جای اینکه منتظر باشی تا برای شروع همه چیز آماده بشه، همین الان شروع کن.
 • درک کن که مقاله ، پروژه ها یا هرچیزی نمیتونن کامل باشن. وقتی این واقعیت رو درک کنی کمکت میکنه تا به ترس از شکست هم غلبه کنی.
 • هر روز رو با سخت ترین کاری که داری یا کاری که کمترین علاقه رو بهش داری، شروع کن. اینطوری بقیه روز در مقایسه با اول روز آسون تر و بهتر به نظر میاد.

در زمان لازم تفریح کن

برنامه ای برای سرگرمی و لذت بدون احساس گناه، داشته باش

مثلا با کارهایی که بیشترین لذت رو از انجام دادنش میبری شروع کن. یا چیزهایی که معمولا برای لحظه آخر نگهشون میداری و اصلا دوروبرشون نمیری. بعد وظایف و کارهایی که داری رو به برنامت اضافه کن.

پیشرفت های روزانت رو در یه دفترچه بنویس

یعنی لیست کارهایی که هر روز انجام میدی و تمومشون میکنی رو بنویس. گاه گاهی یه نگاهی به دفترچه بنداز و به خاطر کارهایی که انجام دادی و تموم شده به خودت افتخار کن و گاهی هم به خودت پاداش بده.

 • موقع کار حواس پرتی ها رو از دوروبرت دور کن. هر چی که حواستو پرت کنه. غذا، تلویزیون، مجلات، بازی ها، اینترنت و بقیه وسوسه کننده ها رو از محیط کارت دور کن. طوری نشه که به کتابخونه بری تا در مورد حقوق مدنی مطالعه کنی اما در یک کتاب مربوط به مصر باستان غرق بشی!
 • یه لیست از کارهای کمکی داشته باش. کارهایی که قصد داری وقتی وقت داشته باشی انجامشون بدی. وقتی یک بار با پشت گوش انداختن کارت مقابله کنی اونوقت خیلی راحت زمان بیشتری بدست میاری تا این کارها رو انجام بدی.یادت باشه که “کسی که مردد هست همیشه آخرین نفره”.

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

 1. محمد گفت:

  کیف کردم ایندفعه عالی مقاله نوشتین.ممنون.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *