راههای تبدیل شدن به یه دانش آموز باهوش

در قسمت قبل از این مقاله بیشتر راجع به روش های کلی برای تبدیل شدن به یه دانش آموز باهوش صحبت کردیم، حالا تو قسمت دوم از این مقاله میخوایم ریزه کاریهای بیشتری برای موفق شدن ارائه بدیم.

 

*روش ۱

*درگیر پروژه و امتحانات شدن و رفع اونها

 در گروه کار کن

۱-در گروه کار کن

مطالعات نشون داده که اگه دانش آموزان در گروه های سه تا چهار نفری، و نه بیشتر، کار کنن، نمراتشون بهتر خواهد بود. پس بهتره تو یه همچین گروه هایی با دوستانت مطالعه کنی.

*مطمئن باش گروهی که توش مطالعه میکنی همشون به مطالعه دقت میکنن و بازیگوشی نمیکنن.

*حتما سعی کنین همه ی افراد گروه همه ی وسایل لازم رو با خودتون آورده باشین، از جمله کتاب  وسایل مطالعه، یه اسنک کوچک برای خوردن …حتما سعی کنین هر کدومتون جدول زمان بندی و کاری داشته باشین و طبق جدول پیش برین

*اگه مثلا دوشنبه امتحان دارین میتونین جمعه با دوستاتون دور همدیگه جمع بشین و بعد از مطالعه از همدیگه امتحان بگیرین، بعد برای جواب ها جایزه بزارین، هر کی تونست جواب درست بده، یه نمره ی مثبت میگیره و جواب غلط هم یه نمره ی منفی و درنهایت بهترین نمره جایزه رو میبره

۲- از قبل برای امتحان و پروژه آماده باش

امتحان بزرگ باشه یا کوچک، حداقل دو روز قبلش باید آماده باشی. حتما یکی دو هفته قبل از امتحان، شروع به مطالعه کن تا این که سر موقع تموم بشی.

*هر چی بیشتر بحث موزد نظر رو مطالعه کنی، بیشتر مغزت درگیر مبحث میشه و مغزت با موضوع مورد نظر بیشتر ارتباط برقرار میکنه که باعث میشه در روز امتحان راحت تر میتونی سوالات رو جواب بدی.

از معلمت راجع به نمرات اضافی سوال کن

۳-از معلمت راجع به نمرات اضافی سوال کن

بعضی از معلمان، برای انجام کارهای اضافی، یه نمراتی اختصاص میدن که این نمره میتونه به نمره ی نهاییت اضافه میشه. اگه همچین نمره ای میخوای، حتما با معلمت در این باره صحبت کن.

*در نهایت این نمره به نمره ی نهاییت اضافه میشه و اگه مثلا امتحانت رو خراب کرده باشی این نمره در جهت بهتر شدن نمره ت کمک زیادی خواهد کرد.

۴-اصلا استرس نداشته باش

استرس مطمئنا نمره ی نهاییت رو خراب میکنه. چرا? اگه مغزت در استرس باشه و درست حسابی نخوابی، یادآوری اون چه که خوندی برای مغزت سخت خواهد بود، حتی اگه تمام شب رو برای مطالعه بیدار مونده باشی. این کار رو نکن!حالا اگه زیاد نگران بودی، صبح میتونی قبل از امتحان یکم زود بیدار بشی و مطالعه کنی.

*بدنت به هفت تا نه ساعت استراحت احتیاج داره، برای این که دانش آموز خوبی باشی اولین چیز اینه که از خودت مراقبت کنی. پس از استرس و فشار زیاد خودتو دور کن و سعی کن صبحانه بخوری. طبق مطالعات، صبحانه ی خوب مغزت رو قدرتمند میکنه و عملکردت بهتر میشه

حتما مابین مطالعه، استراحت کن

۵-حتما مابین مطالعه، استراحت کن

اگه میخوای چیزی رو یاد بگیری، راهش فقط مطالعه ی مستمر و بدون استراحت نیست. در واقعیت ذهنت به استراحت احتیاج داره و مطالعه ی زیاد و پشت سر هم فقط مغز رو خسته میکنه و عملکرد رو پایین میاره. پس هر موقع برای امتحان مطالعه میکنی به ازای هر ساعت مطالعه، ده دقیقه استراحت کن.

*حتما در طول استراحت سعی کن، آجیل، میوه و…. بخوری. حالا سعی نکن معده ت رو با غذای سنگین پر کنی که نتونی بعدش مطالعه کنی، یه اسنک و یکم آب بهترین چیزی هستش که میتونی داشته باشی.

۶-همه ی وسایلت رو هر جا که میری همراهت داشته باش

هر جا که وقت اضافی گیر آوردی، مثلا وقتی منتظر اتوبوس و یا چند دقیقه قبل از وکلاس میتونی مطالعه کنی. اگه وسایلت رو همراهت داشتی میتونی هر جا که وقت اضافی داشتی ازش برای مطالعه استفاده کنی.

*اگه دوستتم همراهت باشه که چه بهتر! میتونین با همدیگه مطالعه کنین. بهمین خاطر هستش که در این مواقع فلش کارت ها بهترین ابزار برای مطالعه هستن چون هر جا که بودی راحت میتونی از کیفت دربیاری و مطالعه شون کنی.

 

*روش۲

*تبدیل به دانش آموز ایده آل شدن

 در زمان آزادت، داوطلب انجام کارها شو  

۱-در زمان آزادت، داوطلب انجام کارها شو

باهوش بودن یعنی خوب و بهترین بودن در مدرسه و جاهای دیگه. امروزه خیلی از فعالیت های  وجود دارن که خارج از محدوده ی مدرسه و دانشگاه هم میتونی برای کمک به دیگران انجام بدی، با این کار ازت به عنوان آدم خوبی هم یاد خواهد شد، از جمله مکان هایی که میتونی درشون کمک کنی و مفید باشی میتونیم به،  بیمارستان، خونه های سالمندان ، حمایت از حیوانات، مکانهای مذهبی و…. اشاره کنیم

 

۲-در کارهای ورزشی و موسیقی شرکت کن

در کنار باهوش بودن در مدرسه و داوطلب انجام کارهای داوطلبانه بودن، شرکت در کلرهای ورزشی و دانستن موسیقی هم  میتونه به بهتر دیده شدنت کمک کنه. این نشون میده که یه آدم همه جوره حلاج هستی.

*حالا منظور این نیست که بری مثلا ستاره ی والیبال یا بسکتبال یا فوتبال بشی، همین که در مدرسه یا باشگاه فعالیت کنی کافی هستش. مثلا تیم فوتبال مدرسه یه گزینه ی خوب میتونه باشه.

حتما در گروه فعالیت کن

۳-حتما در گروه فعالیت کن

حتما اگه به چیزی علاقه داری سعی کن گروه مخصوص اون کار رو پیدا کنی، مثلا گروه نویسندگان و…

*حالا اگه زیادی فعالیت داشتی میتونی گروهی ترتیب بدی و رهبریش رو خودت بر عهده بگیری که مطمئنا برای خودت هم خیلی جالب خواهد بود.

۴-کلاس های متنوع برو

نه تنها رفتن به کلاس های متنوع نشون میده که خیلی علاقه مندی و اهمیت میدی بلکه باعث میشه که مهارت هات هم بالاتر بره. سعی کن کلاس ها متنوع باشن و مثلا طوری نباشه که در طول هفته هشت تا کلاس ریاضی بری و در نهایت برات خسته کننده باشه.

*حالا اگه مدرسه تون اون کلاس اضافی خاص رو نداشت میتونی با مدرسه های دیگه صحبت کنی و بری اونجا کلاس هارو بگذروتی.

اگه مدرسه تون فعالیت خاصی نداره تو استارتش رو بزن

۵-اگه مدرسه تون فعالیت خاصی نداره تو استارتش رو بزن

خیلی از مدارس از نداشتن این فعالیتمها رنج میبرن. حالا یا بودجه ای بهش اختصاص داده نشده و یا این که به فکرشون نرسیده شروع کنن. اگه همچین فعالیت هایی نبود میتونی با معلمان و بقیه در مدرسه صحبت کنی وهمچین فعالیت هایی رو راه اندازی کنین. از جمله ی این فعالیت ها میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم

*بنا نهادن گروه شطرنج؛ یا گروه نویسندگی

*گروه فوتبال

*گروه انجام کارهای داوطلبانه

*گروه موسیقی

و…..

 

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *