در دوستی به من خیانت شده

خیلی شرایط سختی هستش وقتی کسی که اون را دوست خطاب میکردید و بهش اعتماد کامل داشتید . بفهمید به شما خیانت کرده . ولی نباید این چیزها رو تو خودتون بریزید.به هر طریقی خودتون را خالی کنید به هر طریقی . دراین مقاله ما به شما چند تا از این راهها را به شما یاد می دهیم :

کمی استراحت کنید و زمانی را به تنهایی بگذرانید .

۱-کمی استراحت کنید و زمانی را به تنهایی بگذرانید .

فرقی نمی کند ، مدیتیشن کنید ، برقصید و یا به خرید بروید . کار هایی را انجام دهید که از آن لذت می برید و باعث می شوند هر چیزی در مغزتان دارید را بیرون کرده و به افکار منفی اجازه ی ورود و تاثیر بر روی رفتارتان را ندهید . شما مجبورید هر کاری را که فکر می کنید حالتان را بهتر می کند ، امتحان کنید هرچند از آن خوشتان نیاید مثل درس خواندن ، ورزش کردن ، داستان خواندن و … البته احتمال اینکه شما راه ارزشمندی پیدا کرده کنید که از آن طریق هم لذت برده و هم موضوع را فراموش کنید بیشتر است . این به این معنی است که اکثر کار ها غیر بصری هستند ( شهودی نیستند و بیشتر حسی هستند ) اما راه حل های خلاقانه اغلب از طریق راه هایی سرگرم کنده مربوط می شود حتی اگر کار با دست در آن دخیل نباشد ( از دست استفاده نشود )

 • -با باز گشت به همان مثال بالا شما خودتان باید خود را از وضعیت ایجد شده نجات دهید . شما دلتان نمیخواهد در بین افرادی باشید که راز شما را میدانند. عقب نشینی ! خود را ازاین وضعیت خلاص کنید . و کار هایتان را با آرامش انجام داده و به پایان برسانید .
 • خود را تسکین دهید .
 • ۲-خود را تسکین دهید .

 • هیچ وقت خودتان را سرزنش نکنید . تصور نکنید که همه ی اتفاقات افتاده به خاطر خطا و اشتباه شماست و فکر نکنید که هر کاری که انجام میدهید مورد و مشکلی دارد . سعی کنید جملاتی مانند ” این همیشه برای من اتفاق می افته! ” را هر گز استقاده نکنید این گونه نسبت دادن ها به خودتان باعث سوق دادن شما به افسردگی می شود .
 • -همه ی افراد مرتکب اشتباه می شود و اتفاقات زیادی برای آن ها می افتد. اتفاقات ناگوار برای همه پیش می آید . سرزنش کردن خود برای همهی اتفاقاتی که می افتد باعث فلج شدن و بی حرکتی شما می شود ( راکد نگهتان میدارد ) و اجازه نمیدهد شما رو به جلو حرکت کرده و پیشرفت داشته باشید در زندگی خودتان ، وهرچه حالت خود سرزنشی بیشتر باشد شما بیشتر عقب می مانید و حتی اگر به شما را از حرکت باز ندارد کار ها را برای شما سخت تر جلوه می دهد .
 • -اگر ما مثال قبل را ادامه دهیم ، اگر رازی را که شما به دوست خود گفتید و او بین همه راز شما را پخش کرد ، با گفتن ” دهن لق و یا دهان گشاد ” به سر خود نکوبید . به جای اینکه فکر کنید ” من خیلی احمق هستم . چرا من آن کار را کردم ؟ ؟ ؟ ” این گونه فکر کنید ، ” خب ، من کاری اشتباه انجام داده ام . همه مرتکب اشتباه می شودند “
 • موقعیت را عوض کنید .
 • ۳-موقعیت را عوض کنید .

 • اگر شما اعتقاد دارید که دوست تان مرتکب کار اشتباهی شده و در حق شما خیانت کرده است و حتی از شما یک عذر خواهی هم نکرده است چهارچوب اتفاق را طوری تغییر دهید که تقصیر گردن شما نیفتد . ضروری است که شما بتوانید احساس خود را مدیریت کرده و درباره ی موقعیت ها و راه های سالمی که پیش روی شما قرار دارد استفاده کنید و به طوری که شما می توانید آن را فراموش کرده و مستقیم پیش روید . چهارچوب سازی دوباره به شما این کمک را می کند که راحت تر بتوانید مسعله را فراموش کنید .
 • -برای مثال ، به جای اینکه فکر کنید همه ی کار ها به خاطر اشتباه شما رخ داده است و همه ی آنها تقصیر شماست به این فکر کنید که چگونه الان پی بردید که دوست شما خیلی زیاد حرف می زند و نمی تواند راز شما را هم نگه دارد . اگر چه شما آن را الان می دانید ، اما شما قبلا ( هنگامی ک داشتید رازتان را با او در میان می گذاشتید ) آن را نمی دانستید .  شما باید بهترین تصمیمی که الان امکان دارد ،  را بگیرید . اگر شما بتوانید دوباره انتخاب کنید ، آن بهترین و صحیح ترین انتخاب و متفاوت از قبلی باشد.
 • نا امیدی را از خود دور کنید .
 • ۴-نا امیدی را از خود دور کنید .

 • برای بسیاری از افراد ، بهترین راه برای رهایی از نا امیدی خالی کردن خود و بیرون ریختن غم و اندوه شان است . بنابراین شما یک شخصی را انتخاب کنید که به او اعتماد دارید و این را می دانید که از گوش کردن به حرف های شما درباره ی خیانت خسته نمی شود و برای او اهمیتی ندارد که چندین ساعت درباره خیانت با او حرف بزنید . بهتر است شما یک فردی را بخواهید انتخاب کنید که به دور از این فضای خیانت آلود باشد تا اگر کمکی به شما بکند ، بدون اشتباه و سوگیری و یا هر برخورد و درگیری بین دوستان تان باشد . درد و دل کردن می تواند به شما کمک کند که خودتان را از شر احساسات منفی و شرایط ناگوار پیش آمده رهایی داده و آرامش بگیرید .
 • -سعی کنید نه بیش از اندازه احساسات شما را فرا بگیر و نه بیش از اندازه به جنبه ی منفی آن اتفاقی که افتاده است ، توجه کنید . برای اینکه شما بتوانید شرایط را تحمل کنید باید از سرزنش کردن خود ، اجتناب کنید ، اگر این طور نشود شما قادر نخواهید بود به اندازه ی کافی خودتان را از ماجرا کنار بکشید !
 • -یک فردی را انتخاب کنید مانند این نیست که ” با شما در یک جبهه باشد ” شما نمی خواهید که ناراحت شوید و بعد از اینکه داستان تان را باز گو کردید و او شنید نا امید شوید بخصوص اگر شما قبلا هم این چنین وضعیتی را تجربه کرده باشید . فردی را انتخاب کنید که نگرش مثبت خود را تا آخر داستان نگه دارد و شاید بتواند پیشنهادات خوبی را راجع به موضوع پیش آمده به شما داده و شما را از این نگرانی و اتفاق رهایی دهد.
 • -اگر شما از نوع اشخاصی که از طریق درد و دل کردن خودشان را خالی می کنند نیستید ، یک راه دیگری وجود دارد که می توانید از احساس ناامیدی و ناراحتی که دارید خلاص شوید به ویژه اگر شما یک فرد فعالی باشید ، یا حتی اگر فعالیتی نداشته باشید . پیاده روی را امتحان کنید و یا حتی دویدن هم می تواند خوب باشد ،  وشما را از احساسات منفی که دارید رهایی دهد . دویدن و راه رفتن باعث آزاد شدن احساسات منفی و گرفتن انرژی مثبت می شود .
 • -اگر شما ورزشکار هستید ( یا در یک رشته ی ورزشی خاصی مهارت دارید و آن را انجام می دهید ) با دوستان تان تمرین کنید یا توپ شوت کنید . بوکس و کیک بوکسینگ و حتی یوگا هم می تواند راه مفیدی باشد که شما بتوانید احساسات منفی را از خود دور کنید و استرس به خود راه ندهید .
 • با دوستان دیگرتان درباره  احساستان نسبت به خیانتی که انجام شده حرف بزنید . اگر شما دوشت و آشنایی ندارید  که بتوانید با آنها راحت حرف بزنید آنها را در یک دفترچه  یاد داشت کنید ( مثل دفتر خاطرات ) .

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

 1. آذر ۷, ۱۳۹۶

  […] در دوستی به من خیانت شده […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *