درباره طلاق پدر و مادر

 

گاهی اوقات در زندگی بعضی از موضوعات خیلی جالب و خوشایند نیستن مثه موضوع طلاق! جدا شدن والدین یعنی از هم پاشیدن یه خانواده! یعنی آسیب روحی و روانی برای بچه ها! اما چاره چیه؟ گاهی وقتها آدمها نمیتونن کنار هم به آرامش برسن و طلاق براشون آخرین راه چاره هس! به نظرت یه نوجوان چه نقشی در این جدایی داره؟ میتونه نقشی تعیین کننده برای جدایی باشه؟ خوب و با دقت فکر کن! اگه کنجکاوانه فکر کنی حتما متوجه میشی که آرزوی هر نوجوانی اینه که پدر و مادرش کنار هم شاد زندگی کنن. حتی با وجود اینکه رفتار مناسبی باهاشون نداشته باشی، باز هم این طلاق تقصیر تو نیست! چرا؟ به این خاطر که پدر و مادرت انسان های بالغی هستن و میتونن برای زندگیشون تصمیم بگیرن و به این نتیجه رسیدن که دیگه کنار هم نمیتونن زندگی آرومی داشته باشن.

پدر و مادرم از هم جدا شدند و با هم زندگی نمی کنند

با این حال برای یه نوجوان خیلی ناراحت کننده است که خبر طلاق والدینش رو بشنوه! یه جورایی دنیا براش تیره و تاریک میشه و حس میکنه دیگه زندگی تموم شده! اما واقعیت اینه که دو تا انسان از هم جدا شدن و مسیر زندگیشون متفاوت از هم میشه. اما مسیر زندگی تو ادامه داره… پس یه نوجوان باید در این مورد قوی و جسور بمونه و سعی کنه به عادت های جدید خودش رو وفق بده. البته بهتره از والدینت هم بخوای که در شرایط جدید کمکت کنن.

شاید با خودت بگی که بعد از جدایی پیش کدومشون قراره زندگی کنی؟ روزای تعطیل و روز تولدت قراره کنار کدومشون باشی؟ و هزاران سوال دیگه در سرت میپیچه! اما عجله نکن. تو باید جواب این سوالات رو از والدینت بپرسی و اینجوری بهتر حس امنیت میکنی.

بعد از جدایی ممکنه که والدینت از هم بدگویی کنن اما تو باید ازشون بخوای که این حرفها رو پیش تو نیارن و بهتره باهم رو در رو صحبت کنن. شاید به نظر خودت بگی که زندگیمون از هم پاشید اما اگه با دقت فکر کنی میفهمی که زندگی با جنگ عذابش بیشتر از زندگی جدا از هم است!

زندگی بعضی از آدمها پر از تنش و مشکلاته. مثلا بعضیا با فقر و بی پولی سر میکنن و بعضیا هم  با جرم و جنایت! شاید بزرگ شدن در چنین خانواده ای آسیب بزرگی بهت برسونه اما نباید امیدت رو از دست بدی. تو باید دنبال یه آدم قابل اعتماد برای مشورت و کمک گرفتن باشی. البته میتونی از مشاور مدرسه ات هم مشورت بگیری که بهترین کمک کننده در شرایط استرس زا هستن. همیشه هم یادت باشه که کمک گرفتن یه ضعف نیست! بلکه شجاعت است.

 

 

 

 

 

 

T

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *